indywidualizacja

Strona główna


Patron szkoły


O Szkole


Plan lekcji


Nauczyciele


Uczniowie


Dokumenty


Osiągnięcia


Archiwum


Kontakt


 

Projekty

Galeria zdjęć

Konkursy

ROK SZKOLNY 2012/2013

 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku

www.facebook.com/pages/Szkoła-Podstawowa-im-Błogosławionego-Jana-Pawła-II-w-Łapszach-Wyżnych/343240829108689

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKLNEGO 2012/2013

 

 

  
 

26.06.2013r. WIZYTACJA BISKUPA JANA SZKODONIA

DNI OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     W dniach 10-14 czerwca 2013r odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte dla rodziców i ich 5-letnich dzieci, które przyjdą do szkoły we wrześniu. Przebiegały one pod hasłem „W oddziale przedszkolnym bardzo miło mija czas”. Całość przygotowała i poprowadziła pani mgr Magdalena Dwornicka. Na zaproszenie odpowiedziały prawie wszystkie 5-latki, które odważnie i z uśmiechem na twarzy zmierzały do sali już w pierwszy dzień naszych tygodniowych spotkań. Stres i lekka niepewność towarzyszyły natomiast zaproszonym Mamom, które z drżeniem serca myślą o nowym roku szkolnym. Na szczęście tych kilka wspólnych dni rozwiało te niepotrzebne obawy.

więcej...

 

 
 

Zatem do zobaczenia we wrześniu!

Galeria zdjęć

 

GODZINA LITERACKA

 

 

12-13.06.2013r. WYCIECZKA DO WARSZAWY

 
 
 

DZIEŃ SPORTU

 

 

ZAPRASZAMY !!!

DZIĘKUJEMY ZA ODDANE GŁOSY NA NASZ FILM

http://www.konkurs.twinpigs.eu/index.php?p=movie&id=7

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasz film znalazł się na liście 50 filmów, które uczestniczyć będą w IV - finałowym etapie konkursu.

Finałowe głosowanie już 21 czerwca!

Trzymamy kciuki.

24.05.2013r. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "MATMIX"

 

Julia Biegun i Katarzyna Bizub zdobyły równorzędnie I miejsce w kategorii  grupowej w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym  "MATMIX" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Łapszance. Natomiast Julia Biegun osiągnęła II miejsce w kategorii indywidualnej.

 

GRATULUJEMY!!!

 

WARSZTATY PRZYRODNICZE Z FEDERACJĄ ARBORYSTÓW POLSKICH

Dnia 23 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze prowadzone przez członków Federacji Arborystów Polskich:  Macieja Byrczka oraz Michała Adamusa. Organizacja ta zrzesza ludzi zajmujących się pielęgnacją i ochroną drzew.
Podczas zajęć dzieci mogły zapoznać się z metodami pracy arborystów, oglądnąć narzędzia niezbędne do pielęgnacji drzew a także spróbować wspinaczki. Ponad to uczniowie rozpoznawali liście, określali wiek na podstawie obserwacji słojów na pniu oraz uczyli się traktować drzewo jako część ekosystemu.
Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiadali o drzewach i ich znaczeniu w przyrodzie oraz w życiu człowieka.  Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, gdyż warsztaty były prowadzone w formie konkursu, a na ich zakończenie zostały przydzielone nagrody.

 Organizator: Małgorzata Kamińska

21.05.2013r. PREZENTACJA ZABYTKÓW SAKRALNYCH

W związku z realizacją projektu „Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna”, a także 550 - leciem istnienia wsi Łapsze Wyżne, odbyła się w dniu 21.05.2013r. w naszym kościele parafialnym prezentacja zabytków sakralnych – kościoła i kapliczek przydrożnych znajdujących się w naszej wsi, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli.

21.05.2013r. APEL Z OKAZJI 93 ROCZNICY URODZIN PATRONA

 

20.05.2013r. WARSZTATY PRZYRODNICZE

Klasa IV wybrała się na zajęcia terenowe do Rezerwatu Przełomu Białki. Nie było czasu na nudę! Przecież wszystko trzeba zmierzyć, zbadać a później opisać!

 

SPOTKANIE Z PANIĄ POSEŁ RP ANNĄ PALUCH

13 maja nasza szkoła gościła panią Poseł RP Annę Paluch. Pani Poseł odwiedziła nas, aby uroczyście wręczyć nagrody wyróżnionym uczennicom, które brały udział w I Konkursie Pieśni Patriotycznej. Podczas spotkania uczniowie mieli również okazję uzyskania informacji związanych z działalnością poselską gdyż pani Poseł odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci.

 

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

     Izabela Kowalczyk z kl. IV zajęła II miejsce a  Anna Krzysik z kl. III  - III miejsce w kategorii solista Szkoła Podstawowa w I Konkursie Pieśni Patriotycznej „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Organizatorem konkursu jest Anna Paluch Poseł RP przy współudziale Starosty Limanowskiego Jana Puchały. Konkurs został zorganizowany z okazji 150 rocznicy Powstania Styczniowego.

    Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Cieślik za przygotowanie dziewczynek do konkursu.  

GRATULUJEMY!!!

 

Znamy już wyniki konkursu!

      Julia Biegun z kl. VI została wyróżniona nagrodą Dyrektora Oddziału Karpackiego Państwowego Instytutu Geologicznego i Państwowego Instytutu Badań.

Gratulujemy!

 

W konkursie brały również udział: Kasia Bizub, Kasia Brawiak, Ola Bizub i Ola Gryglak.

 

06.05.2013r.  222 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYSTUCJI 3 MAJA

W poniedziałek 6 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystąpili  w nim uczniowie klasy V oraz kilka uczennic z klasy VI. Pod kierunkiem nauczyciela- p. mgr Magdaleny Dwornickiej przygotowali montaż słowno- muzyczny i odegrali scenkę rodzajową, która wprowadziła nas w tamte czasy oraz przybliżyła wydarzenia odległych lat. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego, a zakończyliśmy „Rotą”.

25.04.2013r. GODZINA LITERACKA NR 8 pt.:"NOWE PRZYGODY MIKOŁAJKA"

   Zgodnie z rozporządzeniem MENiS z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego Dyrektor Szkoły wraz z Radą Pedagogiczną ustalił, iż dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013 będą:

  • 2 listopada 2012r.

  • 4 kwiecień 2013r.

  • 29 kwiecień 2013r.

  • 30 kwiecień 2013r.

  • 2 maj 2013r.

  • 31 maj 2013r.

 

26.04.2013r. AKCJA EKOLOGICZNA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

22.04.2013r. DZIEŃ ZIEMI I SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA

http://www.justynaleska.pl/uploads/images/tips-for-healthy-eating.jpgJuż po raz czwarty w naszej szkole został zorganizowany Dzień Zdrowia. Uroczystość odbyła się 22 kwietnia i została połączona ze światowymi obchodami Dnia Ziemi. Całość przygotowała i poprowadziła p. mgr Magdalena Dwornicka. Tym razem stronę artystyczną przygotowali najmłodsi wychowankowie naszej szkoły- dzieci z oddziału przedszkolnego. Pod kierunkiem wychowawcy i wraz z rodzicami wykonali barwne stroje związane z treścią występu. Tradycyjnie po części artystycznej uczniowie rozeszli się do klas, gdzie pod kierunkiem wychowawcy i zaproszonych rodziców przygotowali zaplanowaną wcześniej potrawę. Dodatkowym zadaniem dla wszystkich  było przygotowanie i zaprezentowanie odpowiedniej reklamy produktu, który powstał z przyniesionych składników.

A potem zostało już tylko życzyć wszystkim

18.04.2013r. ZAJĘCIA TERENOWE  W PPN

KONKURS WIEDZY O BŁOGOSŁAWIONYM JANIE PAWLE II

Katarzyna Bizub i Beata Stanek zdobyły równorzędnie I miejsce w Konkursie Wiedzy o Błogosławionym Janie Pawle II "Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja" organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych - Szkołę Podstawową w Niedzicy.

 

 GRATULUJEMY !!!

                                                       

I POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Uczennice naszej szkoły: Beata Stanek, Katarzyna Brawiak, Julia Biegun i Katarzyna Bizub zakwalifikowały się do II etapu Powiatowego Konkursu o Krajach Anglojęzycznych organizowanego przez Zespół  Szkół w Czarnym Dunajcu pod patronatem Starosty Powiatowego pana Krzysztofa Fabera. Dziewczynki pojadą do Czarnego Dunajca 27 maja, gdzie wezmą udział w rozgrywkach grupowych. Tematem przewodnim konkursu jest Australia. W konkursie należy wykazać się wiedzą geograficzną, historyczna i kulturową.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

 

04.04.2013r. SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

4 kwietnia uczniowie klasy szóstej pisali sprawdzian szóstoklasisty. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze odpowiedzieli na pytania zawarte w arkuszu egzaminacyjnym i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 

 

03.04.2013r. APEL Z OKAZJI 8 ROCZNICY ŚMIERCI PAPIEŻA

Dnia 3 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w apelu poświęconym ósmej rocznicy śmierci Błogosławionego Jana Pawła II przygotowanym przez uczniów kl. VI i V pod kierunkiem pani E. Sołtys i pani M. Dwornickiej, która przygotowała oprawę muzyczną tego spotkania. W atmosferę tej uroczystości wprowadził nas fim i piosenka pt: "Polski Teolog" przedstawiający życiorys Karola Wojtyły. Wszyscy poprzez wspólny śpiew, refleksję i zadumę starali się uczcili rocznicę śmierci tego "Wielkiego Człowieka", który wiecznie żyje w naszych sercach.

 

 

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób

27.03.2013r. MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

27 marca czyli w Wielką Środę mieliśmy okazję uczestniczyć w przygotowaniach do zbliżających się Świąt Wielkiejnocy. W nastrój wielkanocny wprowadzili nas uczniowie klasy II, którzy  zaprezentowali inscenizację pt. "Wielkanocne zwyczaje". Opowiedzieli w niej o tradycjach związanych z tymi świętami. Następnie członkowie koła teatralnego pod kierunkiem pani Beaty Kwak przedstawili inscenizację Męki Pańskiej wprowadzając nas w obrzędy Triduum Paschalnego. Przewodnim hasłem misterium było motto Benedykta XVI: "Nie porzucam krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu". Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w wspólny śpiew pieśni o Męce Pańskiej. Ostatnim etapem naszej uroczystości było dzielenie się babką wielkanocną i składanie sobie życzeń. Bardzo dziękujemy panią B. Kwak i M. Kamińskiej za przygotowanie wspaniałej dekoracji na ten dzień.

 

 

 

20.03.2013. WARSZTATY WIELKANOCNE

 

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2013

W dniach 17-20 marca w naszej parafii odbędą się tradycyjne rekolekcje wielkopostne. Uczniowie przychodzą na Mszę Św. w  Kościele o godzinie 9.00, a następnie kontynuują zajęcia w szkole według planu.

 

 

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

 

 

Dla dziewcząt, które znam
moc życzeń dzisiaj mam
dużo zdrowia szczęścia i miłości
oraz kwiatów i radości,
niechaj się to niesie na cały kraj
dziś dla pań wszystko naj.. naj... naj.

 

 

 

ZABAWA W SKLEP W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

„W klasowym sklepiku”

Dziś już od samego rana

Atmosfera niesłychana

Sklepik sobie urządzimy

I w zakupy pobawimy.

Każdy z nas już koszyk szykuje

I kolorowe pieniążki rachuje.

Na półkach towaru cała plejada,

Jest masło, mleko i czekolada.

Już uśmiecha się kasjerka,

A ochroniarz spod oka zerka,

Czy każdy z nas dobrze zakupów dokonuje,

Czy przypadkiem ktoś nie oszukuje.

 

MIKROSKOPOWANIE

Piąta klasa szuka tego, co niewidoczne gołym okiem :)

 

NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ

Od 1 marca 2013r. rozpoczęła się w naszej szkole realizacja kolejnego etapu programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie proszę”.

 

 

GODZINA LITERACKA

"Ktoś powie, że czytać każdy umie,

zaprawdę mało kto czytać potrafi."

Cyprian Kamil Norwid

30. 01.2013 zaprezentowali umiejętności czytelnicze uczniowie klasy II. Na forum szkoły czytali treść „Zaczarowanej zagrody” Aliny i Czesława Centkiewiczów.

Natomiast 25. 02. 2013 zmierzyli się z tekstem „Kopciuszek” uczniowie klasy I. Pomimo, że byli  najmłodsi przygotowali się do zadania wzorowo. Przeczytali płynnie przygotowane fragmenty, niektórzy nauczyli się ich nawet na pamięć.

KOLOROWA LEKCJA PRZYRODY W KL. VI

 

ZIMOWE SZALEŃSTWA NA ŚNIEGU

Gdy pada śnieg, biały śnieg,

gdy sypie i prószy biały śnieg.

Z górki na pazurki zjedziemy na sankach,

a ze śniegu ulepimy białego bałwanka.

 

14.02.2013r. WALENTYNKI

W Dzień Świętego Walentego zaprosiliśmy do naszej szkoły  Amorki. Przyniosły one ze sobą serduszkowe kartki i miłe życzenia.

 

 

 

 

„Ferie zimowe”

Żeby wszystkie dzwonki u sanek

rozpoczęły wesołą rozmowę,

żeby spotkał kolegów bałwanek,

lecą z chmury ferie zimowe!

 

Żeby łyżwy do tańca przekonać,

żeby narty nauczyć biegu,

fruną ferie na spadochronach

z leciutkiego, srebrnego śniegu.

 

 

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI NA ŚRÓDROCZE 2012/2013

 

09.01.2013r. BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 9 stycznia w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele pojawili się w pięknych strojach. Były księżniczki, wróżki, piraci, potwory, służba zdrowia, różnego rodzaju zwierzęta. Bal rozpoczął się przedstawieniem "Kopciuszek" w języku angielskim wykonanym przez uczniów kl. III pod opieką pani A. Stanek, która również przygotowała wiele konkurencji i konkursów z nagrodami. Na końcu nauczyciele wybrali Króla i Królową Balu. Zabawa była wyśmienita, a Rada Rodziców przygotowałą na ten dzień pyszny poczęstunek.

 

 

21.12.2012r. WGILIA SZKOLNA

21 grudnia w naszej szkole odbył się "Dzień Wigili". Uroczysty dzień rozpoczęła "Godzina literacka" przygotowana przez klasę III, która odczytała z właściwą dykcją i intonacją baśń Hansa Christiana Andersena pt.: "Dziewczynka z zapałakami". Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczny pt.: "Zima słowem malowana", którego celem było wykonanie pracy plastycznej do odczytanego fragmentu tekstu. Po krótkiej przerwie ogłoszono wyniki konkursu a następnie kółko teatralne pod opieką pani B. Kwak przedstawiło Jasełeka. Cała społeczność szkolna włączyła się w śpiew kolęd. Uroczystość zakończyła się łamaniem opłatkiem i składaniem sobie życzeń.

 

ZAJĘCIA OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
 
Choć święta za pasem i czasu wciąż mało
Mamy i babcie do szkoły przybywają śmiało.
Czeka na nie bowiem niezwykłe zadanie-
Wspólne pieczenie ciasteczek i kolędowanie.
Dziś każdy- mały i duży niesie torbę wielką,
W której znajdzie dla siebie pomoc wszelką:
Są jajka i mąka, cukru garstka mała,
Troszkę proszku do pieczenia i margaryna cała.
Każdy z wielką ochotą do pracy przystępuje,
Zapału i werwy nikomu nie brakuje.
Od zapachu ciasteczek pachnie w całej szkole,
A zapach ten się niesie już nawet na pole.
Wypieki się udały,  humory dopisywały,
A teraz już tylko wspomnienia pozostały.
Może teraz troszkę sobie powspominamy,
Więc do galerii zdjęć serdecznie zapraszamy.
 

 

06.12.2012r. MIKOŁAJKI

 

Idzie dobry święty, uśmiecha się w koło,
grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,
pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.
Święty bardzo kocha wszystkie swoje dzieci,
a na te niegrzeczne też rózga nie zleci.

 

 

04.12.2012r. TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

4 grudnia najmłodsi nasi uczniowie prezentowali naszą szkołę w "Turnieju Mikołajkowym" we Frydmanie. Reprezentanci z klasi I, II i III walczyli o godne miejsce na podium wśród 7 drużyn ze szkół naszej gminy. Wszyscy dzielnie walczyli na miarę swoich sił i możliwości, udało im się wywalczyć 5 miejsce, które uhonorowane zostało Dyplomem. Zabawę najmłodszych zakończył Mikołaj, który wszystkich uczestników poczęstował cukierkami.

29.11.2012r. ZABAWA ANDRZEJKOWA

29 listopada odbyła się w naszej szkole "Zabawa Andrzejkowa". Pani D. Krzyski wraz z dziewczynkami z kl. V i VI przygotowały szereg wróżb, zabaw i konkurencji. W miło przybranej sali gimnastycznej, przy dźwiękach muzyki dziecięcej zaprezentowało się osiem wrózek. Dziewczynki miały swoje stoliki do różnych wróż. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z krzesłami oraz losami. Można było nie tylko "poznać" swoją przyszłość, ale także zdobyć "słodką nagrodę". Na koniec chętni mogli wykorzystać swoje umiejętności i zamiłowania do tańca we wspólnej zabawie.

 

 

Uczennica naszej szkoły BEATA STANEK zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego i Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

12.11.2012r. AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepoodległości. Została ona przygotowana przez uczniów klasy VI, pod kierunkiem pani Anieli Gryglak-Bigos i Magdaleny Dwornickiej.  Rozpoczęła się od ośpiewania hymnu państwowego. Następnie w skupieniu i zadumie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Na koniec została odśpiewana „Rota.

 W czasie uroczystości uczniowie mieli możliwość poznania historii naszego państwa i jego walki o wolność i  niepodległość.

24.10.2012r. ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

24 października w nasze szkole odbyła się uroczystość Ślubowania Klasy I. Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i recytatorskie. W efekcie pokazali pełne humoru przedstawienie. Ale nie tylko pierwszaki zabawiały nauczycieli, rodziców i starszych kolegów. Również klasa II przygotowała dla "nowych" uczniów przedstawienie - oczywiście o szkole. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Bizub w obecności zgromadzonych osób dokonała uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Łapszach Wyżnych im. Błogosławionego Jana Pawła II.

Dla naszych najmłodszych uczniów było to niezwykłe i bardzo emocjonujące przeżycie.

 

 

22.10.2012r. II DZIEŃ PATRONA

22 października 2012r w naszej szkole obchodziliśmy II Dzień Patrona pod hasłem „Młodzież nadzieją Błogosławionego Jana Pawła II”. Cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej odprawionej przez ks. Mariusza Czachora. Oprawę muzyczną Eucharystii przygotowała Magdalena Dwornicka. Po Mszy Świętej zapalono znicze i złożono kwiaty pod Tablicą pamiątkową oraz pod obrazem naszego Patrona. Część artystyczną tego wyjątkowego dnia przygotowali uczniowie klasy V i VI. Obejrzeliśmy inscenizację slowno-muzyczną pt.” Wspomnienie życia i śmierci Jana Pawła II”.

Następnym punktem uroczystości były zajęcia w klasach. Na terenie szkoły zostały ukryte zadania. Uczniowie musieli odszukać i uzupełnić  przygotowane dla nich karty pracy. Rywalizację klasową wygrali uczniowie klasy VI, drugie miejsce zajęła klasa IV, trzecie- klasa III, miejsce czwarte przyznano klasie V.

Na koniec Dnia Patrona odbył się konkurs piosenki religijnej. Uczniowie biorący w nim udział z wielkim przejęciem śpiewali ulubione pieśni Jana Pawła II.

W tym roku uroczystość przygotowały: Małgorzata Kamińska i Beata Kwak.

 

15.10.2012r. DZIEŃ NAUCZYCIELA

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kamińską przygotował uroczystą akademię z okazji DNIA NAUCZYCIELA, na którą złożyły się okolicznościowe wiersze, dedykacje, piosenki oraz szkolna scenka przedstawiająca jak nasze panie zamieniają się w małe Anie. Nie zabrakło również życzeń, upominków oraz słodkiego co nieco.

Wszystkimi Pracownikom Oświaty życzymy wytrwałości
i zadowolenia z pracy.

 

27.09.2012r. PIERWSZA GODZINA LITERACKA pt.:"MAŁA KSIĘŻNICZKA"
 
 
"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela,
kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,
który z nim smutki dzieli, pomaga radości,
chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

W bieżącym roku została wprowadzona w naszej szkole „Godzina literacka”, w czasie której uczniowie mogą popisać się pięknym czytaniem tekstu. Co miesiąc wybrany tekst czyta inna klasa. Obecnie swoimi umiejętnościami miała okazję wykazać się klasa VI. Wszyscy przygotowali się wspaniale i odczytali fragmenty „Małej księżniczki” F. H. Burnetta z właściwą dykcją i intonacją.

 

11.09.2012r. DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W piękny słoneczny i upalny wtorek uczniowie wraz z wychowawcami i księdzem wybrali się "Pod Foldówkę" aby wspólnie zapalić ognisko i pobawić się na łące. Główną atrakcją imprezy było pieczenie kiłbaski w ognisku ale nie zabrakło wspólnych zabaw, konkurencji i rozgrywek sportowych. Dzieci bawiły się wspaniale. Dokuczały nam tylko osy, które również były spragnione pysznego jedzenia. Aby pozbyć się tych dokuczliwych owdów można było okadzić się dymem z ogniska, pokropić octem a dla wytrwałych pomagało "oganianie się". Na koniec imprezy ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni świata. Wszyscy najedzeni i uśmiechnięci wrócili do domu.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 
ZATWIERDZONYCH DO REALIZACJI 
W ROKU SZKOLNYM 2012/2013
 
 

 

http://www.6ciolatekwszkole.blogspot.com/

http://www.facebook.com/#!/pages/Sze%C5%9Bciolatek-w-szkole/317065358353478