indywidualizacja

 


Strona główna


Patron szkoły


O Szkole


Nauczyciele


Uczniowie


Dokumenty


Osiągnięcia


Galeria zdjęć


Projekty


Archiwum


Kontakt


 

ARCHIWUM 2011/2012

UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 

I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKONEGO 20011/2012 - 28.06.2011r.

 

06.06.2012r. DZIEŃ EURO 2012

Dnia 6 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbył się Dzień Euro. Wszyscy przyszli do szkoły w barwach biało-czerwonych, a niektórzy nawet pomalowani, mieli  różne czapki i  ozdoby. Najpierw młodsze klasy miały swoje konkursy w sali gimnastycznej. Gdy skończyli cała szkoła  wyruszyła na spacer śpiewając Hymn Euro i różne dopingi. Po przyjściu starsze klasy zostały w sali gimnastycznej. Najpierw pani ogłosiła jakie będą konkursy i za co będziemy dostawać punkty. Każda klasa dostała po 2 punkty za przygotowanie klasy, okrzyk, plakaty. Później  rozpoczęła się konkurencja klasowa. Poszło to szybko i bardzo dobrze. Następnie wyszły na środek po trzy osoby z klas i musieli wykonywać różne czynności sportowe jak: „kapki”, uderzenie piłką w karimatę. Na koniec zostały zliczone punkty i zwyciężyła klasa VI. Dostaliśmy po dyplomie i własnoręcznie wykonanym medalu, a także odznakę kibica.

To był niezapomniany, pełny śmiechu i wrażeń dzień.

 

01.06.2012r. DZIEŃ DZIECKA

W dniu 01.06.12r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Dziecka. Z tej okazji nasze wychowawczynie oraz Pani Dyrektor zrobiły wszystkim uczniom  niespodziankę.  Ze względu na deszczową pogodę świętowaliśmy w szkole. Od rana przyjmowaliśmy od wszystkich życzenia. Później odbył się konkurs rysunkowy "Kim będę w przyszłości?" Na podstawie naszych prac opowiadaliśmy kolegom o naszych wymarzonych zawodach.          

Następnie otrzymaliśmy soczki i popcorn. Zajadając smakołyki oglądaliśmy film pt. „Kot w butach”, a młodsze klasy bajkę pt. „Rio.” Po filmie dzieci otrzymaliśmy lody w kubeczkach i batoniki. Po zjedzeniu słodyczy zeszliśmy na krótki apel, na którym uczniowie z klasy IV otrzymali od Pani Dyrektor karty rowerowe. Było też rozdanie nagród z konkursu ortograficznego. Wyróżnienie w konkursie ortograficznym otrzymali: Julia Cieślik kl. II, Samuel Sypniewski kl. III, Aleksandra Gryglak kl. III, Aleksandra Bizub kl. V, Beata Stanek kl. V, Julia Biegun kl. V. Po rozdaniu nagród radośni i szczęśliwi rozeszliśmy się do domów. 

To był miły, wspaniały dzień – Dzień Dziecka dla wszystkich uczniów z naszej szkoły.          

                        

18.05.2012r. APEL Z OKAZJI 92 ROCZNICY URODZIN PAPIEŻA BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II

Uczniowie naszej szkoły 18 maja 2012r. uczcili pamięć Jana Pawła II poprzez udział w szkolnym apelu, przygotowanym przez uczennice z kl. VI pod kierunkiem pani E. Sołtys i pani M. Dwornickiej. W atmosferę tej uroczystości wprowadziła nas prezentacja multimedialna przedstawiająca życiorys Karola Wojtyły-bł. Jana Pawła II. W trakcie apelu wszyscy wspólnie śpiewali pieśni religijne, w tym m.in. „Barkę”. Na zakończenie cała  społeczność szkolna w uroczystej procesji udała się do kościoła na czuwanie modlitewne przed obrazem Jezusa Miłosiernego gdzie każdy miał możliwość pocałowania relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Wzruszający, pełen refleksji program skłonił wielu uczniów i nauczycieli do zadumy,wspomnień i przemyśleń. Apel ten uświetnił Rocznicę Urodzin Papieża oraz Peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i bł.Jana Pawła II w naszej miejscowości.

 

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 8 maja 2012 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w apelu poświęconym 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Apel ten przygotowali  uczniowie kl. V pod kierunkiem pani E. Sołtys.

Duch historii przypomniał nam o jednym z najważniejszych wydarzeń historycznych Polski  Uchwaleniu Konstytucji 3 Maja

  Pamiętajmy o tym!

 

24.04.2012r. DZIEŃ ZDROWIA I ZIEMI

Już trzeci raz z rzędu w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Zdrowia. Tradycyjnie został on połączony z Dniem Ziemi. Impreza miała miejsce w dniu 24 kwietnia br i nad jej organizacją oraz przebiegiem czuwała p. mgr Magdalena Dwornicka. Najpierw uczniowie klasy I i uczennice klasy V przybliżyli nam idee Dnia Ziemi krótkimi informacjami, recytacją wierszy oraz śpiewem piosenki tematycznej.

Potem wystąpili uczniowie klas I-III przygotowani przez panie: mgr Danutę Krzysik, mgr Anielę Gryglak- Bigos oraz mgr M. Dwornicką. Przedstawili oni scenkę do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” oraz montaż słowno- muzyczny „Witaminki”. Był to efekt udziału w programie profilaktycznym „5 porcji warzyw, owoców lub soku” przeprowadzonym przez p. mgr M. Dwornicką.

Największą atrakcją było zadanie przygotowane dla wszystkich uczniów poszczególnych klas. Tym razem należało stworzyć obrazek z otrzymanych warzyw i owoców. Uczniowie otrzymali ten sam zestaw składający się z : jabłuszka, kiwi, mandarynki, banana, marchewki, pomidorka, ogórka, kilku listków sałaty oraz gałązki koperku. Sami decydowali o tematyce pracy oraz sposobie wykorzystania otrzymanych produktów. W efekcie pracy twórczej wszystkich uczniów powstały bardzo „smaczne” prace, które po oficjalnej prezentacji zostały skonsumowane przez samych twórców.

Kolejny raz mogliśmy liczyć na pomoc naszych wspaniałych Mam, które z ochotą i radością przybyły do naszej szkoły. Przedszkolaczkom pomagały p. Ewa Gryglak i p. Monika Bizub, zerówce- p. Beata Drążek i p. Krystyna Tomaszkowicz, kl. I-p. Ewa Sołtys, a kl. III- p. Barbara Sołtys. Za pomoc serdecznie dziękujemy!!!

 

WESOŁYCH ŚWIĄT  WIELKANOCNYCH

 
 
W ten świąteczny poranek
w koszyczku stoi uśmiechnięty baranek
są też jaja nakrapiane, malowane, wyklejane
a w poniedziałek dyngusowy
będą mokre wszystkie głowy

 

 

04.04.2012r. MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

W ostatnim dniu przed wiosenną przerwą świąteczną w naszej szkole kółko teatralne pod kierunkiem pani Beaty Kwak wystawiło Misterium Męki Pańskiej, które przybliżyło uczniom charakter i znaczenie nadchodzących dni.
Uroczystość zakończyła pani dyrektor życzeniami radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, smaczego święconego oraz mokrego "Śmigusa Dyngusa".

 

03.04.2012r. SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

3 kwietnia uczniowie klasy szóstej naszej szkoły pisali sprawdzian szóstoklasisty. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze sobie poradzili i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

                     

>

02.04.2012r. APEL Z OKAZJI 7 ROCZNICY ŚMIERCI PAPIEŻA
 

W dniu 2 kwietnia 2012 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w apelu poświęconym siódmej rocznicy śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Apel ten przygotowali  uczniowie kl. II i V pod kierunkiem pani Anny Stanek.

Podczas spotkania została wszystkim przybliżona postać wybitnego Polaka Karola Wojtyły - pierwszego papieża Słowianina, jego nauka oraz zasługi dla Polski, Europy i świata. Przypomniano ulubione piosenki Jana Pawła II, a także recytowano poezje autorstwa Karola Wojtyły. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie naszej szkoły przemaszerowali pod obraz Błogosławionego Jana Pawła II, tam wybrani uczniowie złożyli zapalony znicz i bukiet kwiatów.

 

 

 

 

 

 

 

 

21.03.2012r. DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21 marca jak co roku przywitaliśmy długo oczekiwaną Wiosnę. W tym roku zima była mroźna i każdy z  nas z utęsknieniem wyglądał jej końca. Dlatego klasa VI zorganizowała bardzo uroczysty Pierwszy Dzień Wiosny. Śpiewaliśmy piosenki, rysowaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki, jednym słowem było bardzo wesoło! Każda klasa przygotowała Marzannę- symbol odchodzącej Zimy. W zielonych strojach, z piosenką na ustach udaliśmy się nad rzekę, gdzie nasze Marzanny zostały spalone. Do szkoły wróciliśmy z zielonym gaikiem i nadziejami na piękne słoneczne dni.

Klasa VI przygotowała jeszcze jedna atrakcję: Marzannę ułożoną z kanapek i chrupek, która w rekordowym tempie została zjedzona! Teraz po zimie nie zostało już ani śladu!

 

KONKURS CZYTELNICZY- WYNIKI I ETAPU

KONKURS CZYTELNICZY- II ETAP - WYKAZ LEKTUR

 

FERIE ZIMOWE!!!

Po wytężonej pracy nadeszła chwila wypoczynku. W dniach 13 - 24 lutego mamy ferie zimowe.

Zimowy list
Hej, koledzy, koleżanki,
szykujcie narty i sanki.
Szaliki, czapki i kurtki,
Czekają śniegowe górki.


Hu, hu, ha! Hu, hu, ha!
Zima nie jest zła.
Cieszy nas lód i mróz,
ferie już tuż, tuż!


Utoczymy kule śniegowe.
Zaraz będą bałwanki gotowe.
I przyglądać się będą ciekawie,
Bezpiecznej, zimowej zabawie.
                                    G . L e c h

 

 

 

31.01.2012r. - PRÓBNY "SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY"

Dnia 31 stycznia o godz. 9:00 uczniowie klasy VI rozpoczęli pisanie próbnego sprawdzianu. Mimo, że była to tylko próba, wszystko odbywało się zgodnie z procedurami obowiązującymi na prawdziwym sprawdzianie. Próbny sprawdzian to dobry trening dla uczniów przed prawdziwym egzaminem. Szóstoklasiści mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas dotychczasowej nauki, a nauczyciele mogli ocenić, które standardy wymagań egzaminacyjnych należy do 3 kwietnia przećwiczyć.

 

 

 

 

 

 

 

24.01.2012r. BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 24 stycznia w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele pojawili się w pięknych strojach. Były księżniczki, piraci, różnego rodzaju zwierzęta a nawet rośliny. Przygotowano wiele zabaw tanecznych oraz konkursów z nagrodami. Nauczyciele wybrali również Króla i Królową Balu. Wśród klas młodszych Królem Balu został Kamli Bylina - sowa, a Królową Wiktoria Krzysik - Chinka. Natomiast wśród klas starszych Martyna Gryglak-Amor oraz Janusz Kłak - Asterix. Zabawa była wyśmienita, a Rada Rodziców przygotowałą na ten dzień pyszny poczęstunek.

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS CZYTELNICZY- I ETAP - WYKAZ LEKTUR

 

WESOŁYCH ŚWIĄT
I
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2012

 

Śnieg okrył ziemię puszystą bielą,
Wokół się wszyscy ludzie weselą.
Spłynęła z niebios dla nas nowina-
Najświętsza Panna powiła Syna.
I my Dzieciątku dziś hołd oddajmy
Polską kolędę Mu zaśpiewajmy.
Niech śpiew przy żłóbku i w dzień i w nocy
Mocą, radością serca jednoczy

 

 

22.XII.2011r. SZKOLNA WIGILIA

22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Kółko teatralne  wraz z opiekunem panią B. Kwak przygotowało dzień Wigilii. Zaczęło się od przedstawienia Jasełek a skończyło łamaniem opłatkiem i składaniem sobie życzeń. Nie zabrakło sianka i śpiewu kolęd, które słychać było aż na ulicy.

 

 

05 .XII.2011r. TURNIEJ SPORTOWY "BAW SIĘ RAZEM Z NAMI"

Dnia 5 grudna, jak co roku, Spiski Międzyszkolny Klub Sportowy „Szafran”, we Frydmanie, zorganizował Gminny Turniej Sportowy „Baw się razem z nami” dla klas I – III.
Z naszej szkoły brało udział w tym turnieju 13 dzieci- chłopców i dziewcząt.
W raz z opiekunką  P. Danutą Krzysik uczniowie stanowili jedną z siedmiu drużyn. Dzielnie  walczyli, co w końcowym efekcie nagrodzone zostało dyplomem oraz słodyczami, które wręczył Mikołaj.
 

 

06.XII.2011r. MIKOŁAJKI

Dzięki Tobie o kochany,
Cały roczek wyglądany,
Drogi Święty Mikołaju
Co przychodzisz do nas z Raju.
 
Dobry Święty Mikołaju
Wszystkie dzieci Cię kochają.
Usiądź sobie miedzy nami,
Obdarz dzieci prezentami.
 

Dnia 6.12.2011 roku zawitał do naszej szkoły Święty Mikołaj. Odwiedził on uczniów z punktu i oddziału przedszkolnego oraz klas I –III. Aby otrzymać paczkę od Świętego uczniowie  musieli zaprezentować krótki program artystyczny. Nasi milusińcy recytowali piękne wiersze i śpiewali wesołe piosenki, po czym otrzymywali paczki. Natępnie szczęśliwi udali się do klas, gdzie mieli możliwość sprawdzenia, co tym razem przyniósł upragniony Święty, natomiast Mikołaj udał się w „dalszą podróż.”

23.XI.2011r. ANDRZEJKI

27.X.2011r. ŚLUBOWANIE KLASY I

27 października odbyło się uroczyste Ślubowanie Klasy I. Pierwszaki w krótkim programie artystycznym pt. "Zalety szkoły" zaprezentowały swoje umiejętności. Do grona uczniów naszej szkoły wprowadziła ich klasa II. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Agata Kołodziej w obecności zgromadzonych osób dokonała uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Łapszach Wyżnych im. Błogosławionego Jana Pawła II.

20.X.2011r. I DZIEŃ PATRONA

20 października w naszej szkole przeżywaIiśmy wielkie święto – I Dzień Patrona SzkołyBłogosławionego Jana Pawła II.  Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. o godz. 9.00. Ksiądz Mariusz Domaradzki w wygłoszonej homilii ukazywał, jak ważna dla Patrona Szkoły była modlitwa, a także zachęcał do własnej, codziennej modlitwy. Uczulał zebranych, że powinni zatroszczyć się o osobiste życie modlitewne, biorąc przykład i stosując się do wskazań Błogosławionego Papieża również poprzez modlitwę różańcową. Po Mszy św. wszyscy wspólnie odmówili Tajemnicę Światła różańca świętego i odśpiewali hymn szkoły. Następnie przemaszerowali ze sztandarem pod tablicę pamiątkową przed szkołą, gdzie delegacje klasowe złożyły kwiaty i znicze. Kolejne punkty uroczystości odbywały się w szkole. Na początku, krótkie przemówienie wygłosiła pani dyrektor. Następnie Koło teatralne przedstawiło występ artystyczny pt. "O chłopcu, któremu Papież przywrócił nadzieję". Później wybrani uczniowie z klas II-VI prezentowali swoje prace literackie związane z wybranymi myśliami  Ojca Świetego, a klasa I, punkt i oddział przedszkolny - prace plastyczne. Na koniec odbyła się projekcja płyty z nadania imienia szkole.

Dla całej społeczności szkoły był to bardzo ważny dzień. Nie zapominajmy zatem o tej codziennej modlitwie i bierzmy przykład z wielkiego autorytetu naszych czasów, z Błogosławionego Papieża Polaka, bo on był najwspanialszym nauczycielem modlitwy.

 

17.X.2011r. APEL Z OKAZJI 33 ROCZNICY WYBORU KAROLA WOJTYŁY NA PAPIEŻA

Dzień 17 października  był  w naszej szkole poświęcony 33 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Głowę Stolicy Piotrowej. W związku z tym, by uczcić pamięć wielkiego Polaka Jana Pawła II pani Magdalena Dwornicka przygotowała wraz z uczennicami kl. VI apel poświęcony temu wydarzeniu. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie naszej szkoły przemaszerowali pod obraz Błogosławionego Jana Pawła II, tam została odśpiewana pieśń Barka i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli zapalony znicz.

 

14.X.2011r. DZIEŃ NAUCZYCIELA

Kolejny raz Dzień Komisji Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela przebiegł bardzo uroczyście. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował występ artystyczny, na który złożyły się okolicznościowe wiersze, dedykacje, piosenki oraz szkolna scenka przedstawiająca jak trudna jest rzeczywiście praca nauczyciela. Z wielką przyjemnością po raz kolejny spotkaliśmy się z emerytowanymi pracownikami oświaty, którzy mieszkają w naszej wsi. Nie zabrakło również życzeń, upominków oraz słodkiego co nieco.

Wszystkimi Pracownikom Oświaty życzymy wytrwałości
i zadowolenia z pracy.

13.IX.2011r. ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W piękne słoneczne przedpołudnie uczniowie ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wybrali się "Pod Foldówkę", aby jak co roku pośpiewać i pobawić się na leśnej polanie. Każdy miał przygotowany ze sobą prowiant, kiełbaski pieczone były na wcześniej przygotowanych kijach. Przed jedzeniem przeprowadzono wspólne zabawy w kole, chłopaki grali w piłkę na boisku. Dzieci miały bardzo udaną zabawę dokuczały nam tylko osy, które również były spragnione pysznego jedzenia i nie obyło się bez użądlenia. Jeden z przypadków wyglądał dosyć groźnie, ale wszystko skończyło się szczęśliwie. Wszyscy najedzeni i uśmiechnięci wrócili do domu.

 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 
ZATWIERDZONYCH DO REALIZACJI 
W ROKU SZKOLNYM 2011/2012
 

 

 

 http://www.6ciolatekwszkole.blogspot.com/

http://www.facebook.com/#!/pages/Sze%C5%9Bciolatek-w-szkole/317065358353478