indywidualizacja

 


Strona główna


Dni wolne


Patron szkoły


O Szkole


Plan lekcji


Nauczyciele


Uczniowie


Dokumenty


Osiągnięcia


Archiwum


Kontakt


 

Projekty

Galeria zdjęć

           Konkursy          "Ćwiczyć każdy może"

ROK SZKOLNY 2013/2014

 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku

www.facebook.com/pages/Szkoła-Podstawowa-im-Błogosławionego-Jana-Pawła-II-w-Łapszach-Wyżnych/343240829108689

 

27.06.2014r. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

24.06.2014r. WYCIECZKA KLASY VI

   24 czerwca klasa VI wraz z wychowawczynią Anną Stanek udała się na wycieczkę do Parku Miniatur i Parku Linowego w Niedzicy Zamek. Część trasy klasa pokonała pieszo podziwiając po drodze przepiękne widoki. Na miejscu obejrzeli makiety  zabytkowej architektury Orawy, Podhala i Spisza, a następnie udali się na trasę Parku Linowego dla młodzieży, która okazała się nie lada wyzwaniem. Po trudach wszyscy udali się na przekąskę i lody oraz przeszli pieszo do korony Zapory Wodnej, gdzie zrobili pamiątkowe zdjęcia i podziwiali piękno przyrody. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

16-18.06.2014r. DNI OTWARTE

   W dniach 16-18 czerwca 2014r odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte dla rodziców 5-letnich dzieci z rocznika 2009. Przebiegały one pod hasłem „W oddziale przedszkolnym jest przyjemnie”. Całość przygotowała i poprowadziła pani mgr Magdalena Dwornicka. Na zaproszenie odpowiedziały prawie wszystkie 5-latki, którym towarzyszyły Mamy. Podczas Dni Otwartych zaproszone dzieci miały okazję poznać swoich przyszłych kolegów, panią nauczycielkę oraz rytm przebywania w oddziale przedszkolnym. Nie zabrakło też wspólnych gier i zabaw, a także krótkich zajęć. Ich efektem były wytwory dziecięce, które każdy Milusiński z radością zabrał do domu. I wiem, że niektóre maluszki już nie mogą doczekać się nowego roku szkolnego.

Zatem do zobaczenia po wakacjach!

galeria zdjęć

18.06.2014r. "KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY"

   W dniu 18 czerwca odbyło się nasze ostatnie szkolne śniadanko w ramach Szkolnego Programu Zdrowia „10 kroków do zdrowego odżywiania”- Kolorowe wyzwanie- nasze drugie śniadanie. Tym razem hasłem przewodnim był „Kolorowy zawrót głowy”. Każdy w tym dniu ubrał się wyjątkowo kolorowo i takież śniadanko przyniósł do szkoły. Największą niespodzianką było to, że wspólne jedzenie odbyło się na świeżym powietrzu. Wszystkim uczniom przypadł do gustu pomysł „Pikniku na trawie”, ale najbardziej zachwycone były dzieci z oddziału przedszkolnego, a szczególnie zaproszone 5-latki i ich Mamy.

Szkolny Program Zdrowia przyjął się w szkole bardzo dobrze. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą we wspólnych śniadankach. Chętnie też przygotowują zdrowe posiłki, dbają o strój           w podanym kolorze. Wzrosła ich świadomość zdrowego odżywiania. Świadczą o tym wyniki przeprowadzonej w czerwcu wśród uczniów kl. I- VI ankiety „Wiem, że zdrowo się odżywiam”.

galeria zdjęć

12.06.2014R. SZKOLNA WYCIECZKA DO ZATORU

03.06.2014r. ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

   3 czerwca uczniowie kl. VI wraz z nauczycielką p. A. Gryglak-Bigos udali się na lekcję do Biblioteki Publicznej w Łapszach Wyżnych, celem przeprowadzenia wywiadu z Panią bibliotekarką. Pani powitała dzieci bardzo ciepło i udzieliła im ciekawych odpowiedzi na kierowane do niej pytania. Poza tym w trakcie pobytu uczniowie zobaczyli zbiory książek poukładane w różnych działach, dowiedzieli się jak można wyszukać książkę w katalogach, mieli możliwość wypożyczenia nowych. Lekcja ta była ciekawa, a udzielone przez Panią odpowiedzi dały uczniom jasny obraz pracy bibliotekarki. 

02.06.2014r. DZIEŃ DZIECKA

   Jak obiecywaliśmy,  w szkole działo się bardzo wiele! Na samym początku odbył się  Bieg Rodzinny. Zawodnicy mieli biec w parach trzymając się za szarfy. Założenie było proste: aby wziąć udział w biegu, trzeba było zaprosić do pary kogoś z rodziny- rodzeństwo, rodziców, ciocię albo wujka i razem z nim przekroczyć linię mety. Następnie w szkole  odbyły się tańce integracyjne i dyskotekowe, zawody sportowe, nauczyciele  stworzyli salę kinową z popcornem i salę rysunków. Rada Rodziców zadbała o to, by nikt nie był głodny i przygotowała dla każdego dziecka kiełbaskę i lody.

 

29.05.2014r. ŻÓŁTE ŚNIADANKO 

   29 maja po raz kolejny zasiedliśmy do wspólnego stołu przy zdrowym śniadanku. Tym razem towarzyszył nam kolor „Żółty”. Nie zabrakło więc bananów, żółtych soczków czy sera żółtego. W klasach też się zażółciło, a to za sprawą ubrań w tym kolorze.

08.05.2014r. KONKURS TALENTÓW

   W dniu 8 maja 3 uczennice naszej szkoły- Julia Cieślik, Kinga Krzysik i Justyna Kołodziej udały się pod opieką nauczycielki p. M. Dwornickiej do GOK-u w Niedzicy na eliminacje gminnego Konkursu Talentów. Dziewczynki zaprezentowały taniec współczesny do popularnego utworu „Gangam Style”. Ich taniec spodobał się jury i dziewczynki zakwalifikowały się do finału.

Finał odbył się 1 czerwca podczas obchodów Dnia Dziecka. Występ dziewczynek bardzo spodobał się publiczności, która nagrodziła je gromkimi brawami. I choć wygrać się nie udało, to spotkało je prawdziwe wyróżnienie. Zostały zaproszone na Festyn Rodzinny organizowany przez Szkołę Podstawową w Łapszance w dniu 15 czerwca, gdzie zaprezentują swoje show.

GRATULUJEMY!

 

 

 

 RAPORT Z EWALUACJI  PROBLEMOWEJ

 

 

20.05.2014r. APEL Z OKAZJI 94 ROCZNICY URODZIN PATRONA

   20 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji 94 rocznicy urodzin patrona Świętego Jana Pawła II. Program artystyczny przygotowali uczniowie kl. II pod kierunkiem p. A. Gryglak-Bigos. Zgromadzeni wysłuchali fragmentu przemówienia Ojca Świętego podczas Jego pobytu w Wadowicach W krótkiej scence przedstawione zostały najważniejsze fakty i ciekawostki z życia Jana Pawła II. Na zakończenie uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obrazem Papieża i tablicą pamiątkową.  

15-16.05.2014r. II ETAP TURNIEJU LOGICZNEGO MYŚLENIA

   W dniach 15-16.05.2014r. p. D. Krzysik oraz p. A. Stanek przeprowadziły II etap Turnieju Logicznego Myślenia. W pierwszym dniu zmierzyli się reprezentanci z kl. IV-VI, gdzie w obecności swoich rówieśników klasowych i z ich pomocą rozwiązali zadania z różnych dziedzin nauki w czasie 90 minut. W drugim dniu do turnieju przystąpili uczniowie z kl. I-III. Podobnie, jak ich starsi koledzy, mieli określone czasowo zadania do wykonania. W pierwszym dniu turnieju najwyższą liczbę punktów I miejsce zdobyła klasa V, II miejsce klasa VI i III miejsce kl. IV. W grupie młodszej I miejsce zajęła kl. I, II miejsce kl. II i III miejsce kl. III. Wszystkim zespołom w czasie przebiegu turniej towarzyszyła dobra zabawa, humor i zdrowa rywalizacja. 

16.05.2014r. KONKURS RECYTATORSKI

   16 maja odbył się w Szaflarach konkurs recytatorski im. Augustyna Suskiego pt.: "Strofy o Ojczyźnie". Wzięła w nim udział uczennica kl. IV Julia Cieślik. Za piękną recytację wiersza Seweryna Goszczyńskiego "Wyjście z Polski" i fragmentu prozy Korczakowskiej "Spotkanie nad morzem" zdobyła II miejsce w konkursie. 

05.05.2014r. 223 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYSTUCJI 3 MAJA

W poniedziałek 5 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy I  pod kierunkiem  pani D. Krzysik zaprezentowali  przedstawienie, które przybliżyło nam wydarzenia odległych lat. Chórek dziewcząt pod opieką pani M. Dwornickiej przygotował oprawę muzyczną uroczystości.

 

Galeria zdjęć

 

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

 


      27 kwietnia 2014r. nasz Papież został oficjalnie przyjęty do grona Świętych. Jest On patronem naszej szkoły, więc chcieliśmy w szczególny sposób uczcić to wydarzenie. Cała społeczność szkolna na czele z pocztem sztandarowym, wzięła udział w dziękczynnej Mszy Świętej, która odbyła się w naszym kościele 4 maja o godzinie 11.30. Po Mszy Świętej dzieci zaprezentowały przygotowany na tę okazję krótki występ artystyczny. 

   Pragniemy serdecznie podziękować scholii pod opieką pani Magdaleny Cieślik za  pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej tej uroczystości.


 

 

Galeria zdjęć

24.04.2014r. V DZIEŃ ZDROWIA i "JAJKOWE" DRUGIE ŚNIADANIE

    W tym roku już po raz piąty obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia. Uroczystość odbyła się 24 kwietnia i została połączona ze światowymi obchodami Dnia Ziemi. Stronę artystyczną uroczystości przygotowali najmłodsi wychowankowie naszej szkoły- dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy wspólnie z rodzicami, którzy wykonali stroje związane z treścią występu. W tym dniu zostały również podsumowane spotkania w ramach przedszkolnego programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.

Tradycyjnie po części artystycznej wszyscy rozeszli się do klas, by pod kierunkiem wychowawcy oraz rodziców przygotować zdrową potrawę, której podstawowym składnikiem było JAJKO. Następnie wspólnie w klasach smakowaliśmy przygotowane pyszności podczas "Jajkowego" drugiego śniadania.

 

 

Galeria zdjęć

 

 

 

     W dniu 1 lutego 2013r Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski opublikował informację do Dyrektorów i Nauczycieli wychowania przedszkolnego. Dotyczyła ona dzielenia się sprawdzonymi przedsięwzięciami, które w sposób skuteczny i efektywny wpływają na poprawę jakości edukacji. Nasza szkoła odpowiedziała na ten apel. Wychowawczyni oddziału przedszkolnego - pani mgr Magdalena Dwornicka opracowała prezentację multimedialną pt. "Z kalendarza Oddziału Przedszkolnego w SP w Łapszach Wyżnych", która została opublikowana na stronie krakowskiego kuratorium.  Zachęcamy do jej obejrzenia.

oto link

  pozycja 26

http://www.kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=8188

 

16.04.2014r. MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY pt. "WIARA, NADZEJA I MIŁOŚĆ"

 

13.04.2014r. MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

   W związku ze zbliżającą się Kanonizacją Błogosławionego Jana Pawła II, patrona naszej szkoły, nauczyciele wraz z uczniami, przygotowali Misterium Męki Pańskiej z rozważaniami o Janie Pawle II, które odbyło się w niedzielę 13 kwietnia o godz. 15.00.

   Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przybliży nam jeszcze bardziej postać wielkiego Papieża i pozwoli nam żyć nadzieją, że jako patron nie tylko szkoły, ale i całej parafii, będzie otaczał nas szczególną opieką w chwilach radości i smutku w każdym dniu naszego życia.

Galeria zdjęć

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE - MALUJEMY PISANKI

 

WARSZTATY PLASTYCZNE - TWORZYMY KARTKI WIELKANOCNE

08.04.2014r. SZKOLNY SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ


     8 kwietnia spotkaliśmy się wszyscy, aby porozmawiać o lekcjach wychowania fizycznego. W tym roku nasza szkoła bierze udział w dwóch projektach zachęcających do aktywności fizycznej: "Ćwiczyć każdy może" oraz "Wf z klasą". Podczas spotkania uczniowie mieli okazję przedstawić swoje oczekiwania dotyczące zajęć sportowych. Spostrzeżeń i wniosków było wiele, nie wszystkie możemy spełnić, ale na pewno będziemy się starać, aby zajęcia ruchowe w naszej szkole sprawiały wszystkim przyjemność.

Galeria zdjęć

04.04.2013r. KONKURS PAPIESKI "JAN PAWEŁ-MOI ŚWIĘCI"

     Aneta Gryglak z kl. VI otrzymała wyróżnienie w II międzyszkolnym konkursie papieskim "Jan Paweł II - moi święci", który odbył się w szkole podstawowej w Niedzicy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W konkursie brały również udział: Katarzyna Błazoszek i Justyna Kołodziej.

 

02.04.2014r. UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 9 ROCZNICY ŚMIERCI BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II

    2 kwietnia uczniowie i nauczyciele szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji 9 rocznicy śmierci błogosławionego Jana Pawła II. W atmosferę refleksji i zadumy wprowadzili nas uczniowie kl. IV-VI pod kierunkiem pani A. Stanek i pani M. Dwornickiej, która przygotowała oprawę muzyczną tego spotkania.   Wszyscy poprzez wspólny śpiew starali się uczcili rocznicę śmierci tego "Wielkiego Polaka", który pozostanie z nami "poza czas". Zakończeniem naszej uroczystości było złożenie kwiatów i zapelenie znicza pod tablicą pamiątkową.

 1 KWIETNIA 2014r. - SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

 

26.03.2014r. KLASA V NA ZAJĘCIACH TERENOWYCH W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

27.03.2024r. KONKURS RECYTATORSKI "NAD WODĄ WIELKĄ I CZYSTĄ"

    Julia Cieślik z kl. IV otrzymała wyróżnienie w XIV Konkursie Recytatorskim "Nad wodą wielką i czystą" w kategori kl. IV-VI szkół podstawowych. Najlepsi recytatorzy nagrodzeni zostali nagrodami książkowymi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W konkursie brała również udział Aleksandra Gryglak z kl. V.

 

 

27.03.2014r. ZIELONE DRUGIE ŚNIADANIE

   Dnia 27 marca odbyło się w naszej szkole ZIELONE DRUGIE ŚNIADANIE!

 

 

21.03.2014r. WIOSENNY RAJD RODZINNY

     21 marca, jak tradycja każe wyruszyliśmy na poszukiwania WIOSNY. Ponieważ zadanie wydało nam się dość trudne do pomocy zaprosiliśmy rodziców i dziadków. Pogoda była piękna, słoneczko świeciło, wiaterek zawiewał, a my maszerowaliśmy w barwnych, kwiecistych kapeluszach. Po trudnej wspinaczce, na szczycie wzniesienia zapaliliśmy ognisko,  upiekliśmy serki i jabłka. W tej pięknej scenerii nie zapomnieliśmy o wiosennym ruchu. Chłopcy grali w piłkę nożną, dziewczynki rzucały ringo, a maluchy biegały za bocianem (latawcem). Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, opaleni ale „naładowani” pozytywną energią z piosenką na ustach i gaikiem wróciliśmy do szkoły.

 Ogłaszamy wszem i wobec, że do nas WIOSNA  już przyszła.

 

Galeria zdjęć

 

21.03.2014r. GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

     Katarzyna Błazoszek, Aneta Gryglak i Jakub Sołtys reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ekologicznym "Segregujesz, świat ratujesz" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Trybszu. Zajęli III miejsce.

 GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

 

 

 

Certyfikat CIVIS  ET  PATRIA  dla naszej szkoły

     We wtorek 11 marca odbyło się Krakowie uroczyste podsumowanie konkursu na projekt edukacyjny: „Małopolska moje miejsce na ziemi- moja mała Ojczyzna”, organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Nasza szkoła znalazła się w gronie 10 szkół województwa małopolskiego, które zostały laureatami tego konkursu. Podczas spotkania z Małopolskim Kuratorem Oświaty pani Dyrektor zaprezentowała naszą szkołę i wieś a przedstawiciele zespółu "Małe Jedlicki" zaśpiewali zebranym gościom.

 

Sprawozdanie z działalności projektu

 

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w  Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych na rok szkolny 2014/2015

Potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego

DEKLARACJA

HARMONOGRAM

KRYTERIA REKRUTACYJNE

 

06.03.2014r. TEATR KAŻDEJ SZTUKI zaprasza na bajkę Marii Kownackiej  "O STRASZLIWYM SMOKU i DZIELNYM SZEWCZYKU, PRZEPIĘKNEJ KRÓLEWNIE i KRÓLU GWOŹDZIKU"

05.03.2014r. ZAJĘCIA Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ pt. "ZNACZENIE AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ DZIECI"

 

05.03.2014r. OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

     W dniu 5 marca w Remizie OSP w Niedzicy odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z kl. V: Małgorzata Potaczek, Maksymilian Gryglak, Mateusz i Piotr Sołtys. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.

04.03.2014r. BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

W dniu 4 lutego w naszej szkole odbył się Ostatkowy Bal Przebierańców. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele pojawili się w przepięknych strojach. Nie zabrakło również rodziców. Były postacie z bajek: pszczółki, księżniczki, klauny, kowboje, różnego rodzaju zwierzęta. Spotkać można było także prawdziego robota i nurka oraz wiele innych pomysłowych przebierańców. Bal rozpoczęto uroczystym polonezem. Zabawa była wspaniała, każdy tańczył na miarę swoich możliwości. Rodzice mogli sprawdzić swoją kondycję biorąc wspólnie z dziećmi udział w konkurencjach sprawnościowych. Na końcu nauczyciele spośród uczniów, którzy prezentowali oryginalny strój oraz wyśmienicie tańczyli przez cały czas zabawy, wybrali Króla i Królową Balu w trzech kategoriach wiekowych: 

Królowa - Magdalena Pojedzinka i Król - Krystian Owśonka

Królowa - Emilka Szczechowicz  i Król - Daniel Kalata

 Królowa - Paweł Sołtys  i Król - Kasia Błazoszek

Galeria zdjęć

 

27.02.2014r. "SERDUSZKOWE" DRUGIE ŚNIADANIE

 

 

 

"KOLOROWE WYZWANIE NASZE DRUGIE ŚNIADANIE"

KOLOR SERDUSZKOWY

      Dnia 27 lutego odbędzie się w naszej szkole "SERDUSZKOWE" DRUGIE ŚNIADANIE!

     Nie zapomnijcie ubrać czegoś w "serduszkowym" kolorze!

 

Smacznego!!!

 

 

20.02.2014r. UNICAR CAPOEIRA KRAKÓW

     Capoeira to niesamowite połączenie tańca, muzyki, rytmu, sztuki walki, samoobrony, gimnastyki i akrobatyki. W ten niezwykły świat brazylijskich rytmów przenieśli nas członkowie organizacji UNICAR Capoeira Kraków.
Tomasz Baranik (formado Banana) Wojtek Walęciuk (formado Bacana), Michał Wilgosz (formado Salomon), Gabriel Borowski (graduado Sariguź) i Katarzyna Staszyńska (formada Sorriso) przeprowadzili zajęcia podczas których dzieci miały możliwość poznania historii i podstawowych elementów tej sztuki walki. Uczniowie ćwiczyli i śpiewali a uśmiech nie opuszczał ich twarzy czyli po prostu czerpali radość ze wspólnego poruszania się. 
Podczas zajęć można było także zobaczyć niesamowite pokazy umiejętności członków grupy capoeira.
Dziękujemy WAM za olbrzymią ilość pozytywnej energii i fantastyczne zajęcia ruchowe!

 

 

 

AKTYWNE FERIE 

 

 

 

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI NA ŚRÓDROCZE 2013/2014

 

"Kolorowe wyzwanie - nasze drugie śniadanie" - kolor kremowy

     Dnia 30 stycznia  w naszej szkole odbyło się po raz trzeci wspólne kolorowe śniadanie. Tym razem wszyscy zajadali się zdrowymi kremowymi przysmakami. W następnym miesiącu czyli lutym zapraszamy na "serduszkowe" śniadanie. Liczymy na pomysłowość w przygotowaniu potraw.

 

 

29.01.2014r. "CHOINKA NOWOROCZNA"

     W dniu 29 stycznia w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa. Najpierw wszyscy uczniowie mieli możliwość rozruszania szarych komórek w I Turnieju Logicznego Myślenia - etap klasowy. Następnie wszycy świetnie bawili sie przy rytmach wpółczesnej oraz tradycyjnej dyskotekowej muzyki. W chwilach wytchnienia mieliśmy okazję oglądnięcia przedstawienia w  języku angielskim pt.: "Rudolf czrwononosy renifer", w wykonaniu uczniów kl. III pod opieką pani Anny Stanek oraz akrobacji cyrkowych w wykonaniu uczniów kl. V i VI pod opieką pani Małgorzaty Kamińskiej. Zabawa była wyśmienita, a Rada Rodziców przygotowałą na ten dzień pyszny poczęstunek.

Galeria zdjęć

     19 stycznia 2014r. w Klubowni Słowackiej miała miejsce uroczystość szkolna z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pogoda sprzyjała, termin również, więc goście licznie przybyli na występy. Zgromadzonych powitała pani dyrektor Beata Kuruc, życząc wszystkiego dobrego i udanego świętowania.

     Jako pierwszy wystąpił zespół „Małe Jedlicki” prowadzony przez panią Marię Brawiak. Potem 6-latki zaprezentowały na scenie bajkę „Kopciuszek” według Jana Brzechwy. Uczniowie klasy I i II recytowali wiersze i śpiewali okolicznościowe piosenki. Dodatkowo uczeń klasy I - Michał Stanek dał mini-koncert na keyboardzie, a uczniowie klasy II zatańczyli kilka tańców. Najwięcej radości wywołał Pokaz Mody dla Babci i Dziadka, który przygotowały 5-latki. Prezentowane stroje spodobały się wszystkim tak bardzo, iż dzieci zostały poproszone o ponowną prezentację na scenie.   Na koniec wystąpiła klasa III, która wystawiła na scenie Jasełka Bożonarodzeniowe. Wszyscy zgromadzeni włączyli się w śpiew kolęd.

     W tym roku dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom słodkie kwiatuszki, przygotowane w szkole pod okiem pań nauczycielek, a rodzice z Rady Rodziców zadbali o słodki poczęstunek przy kawce i herbatce.

 

Galeria zdjęć

 

WYNIKI KONKURSU ''POMYSŁ NA PLAKAT PROMUJĄCY LGD"

     Wśród laureatów konkursu ogłoszonego przez LGD na plakat znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. III miejsce zajęła - Aneta Gryglak z kl. VI.  oraz wyróżniono pacę Mateusza Sołtys i Piotra Sołtys. Zwyciężcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, nagrodzone prace zaś zostały przedstawione w formie kalendarza.

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

 

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

oraz

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2014!!!

Niech ta Gwiazdka Betlejemska, 
Która wschodzi tuż po zmroku, 
Da Wam szczęście i pomyślność, 
W nadchodzącym Nowym Roku.

20.12.2013r. WIGILIA SZKOLNA

    20 grudnia w naszej szkole odbył się "Dzień Wigili". Uroczysty dzień rozpoczeła klasa V, która odczytała fragment Pisma Świętego związany z narodzeniem Jezusa. Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczny, którego celem było wykonanie pracy plastycznej do odczytanego fragmentu tekstu. Na samym końcu kółko teatralne pod opieką pani B. Kwak przedstawiło Jasełeka. Cała społeczność szkolna włączyła się w śpiew kolęd. Uroczystość zakończyła się łamaniem opłatkiem i składaniem sobie życzeń.

Galeria zdjęć

 

KONKURS PLASTYCZNY "CZYSTA WODA-ZDROWE ŻYCIE"

    Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły tj.  JULIA PAWLICA kl. I i NATALIA STAROSTOWICZ kl. III  zostały laureatkami konkursu plastycznego "Czysta woda-zdrowe życie" organizowanego przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. a ich prace umieszczone zostały w kalendarzu wydanym przez spółkę na rok 2014.
Dnia 17 grudnia 2013 r. w Sali Obrad Gminy Nowy Targ, odbyło się podsumowanie konkursu. 30 laureatów odebrało nagrody z rąk Prezesa PPK sp. z o.o. W konkursie udział wzięło 171 uczniów z 45 szkół.
 
GRATULUJEMY !!!

Galeria zdjęć

 

 

ZAJĘCIA OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     W dniach 11 i 19 grudnia 2013r. w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 5 i 6-letnich przygotowane i poprowadzone przez panią mgr Magdalenę Dwornicką. Rodzice chętnie przyszli zobaczyć, jak ich pociechy radzą sobie w oddziale.

 

Galeria zdjęć

 

PRÓBNY SPRAWDZIAN W KLASIE VI

 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

 

ZAWODY W PRZECIĄGANIU LINY

"Śniadanko białe jak śnieg!"

   W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbył się Drugi Dzień Wspólnego Śniadania zgodnie z realizowanym programem "Kolorowe wyzwanie - nasze drugie śniadanie". Było smacznie, zdrowo i biało.

 

W mroźną noc grudniową
Wśród śnieżnej zamieci
Para reniferów
Z nieba do nas leci.

Ciągną piękne sanie
W złocistym zaprzęgu
A w saniach Mikołaj
I worek prezentów

Święty Mikołaju 
Na Ciebie czekamy
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy

Przyjdź do nas w gościnę
Szczerze zapraszamy
Wierszyk Ci powiemy
Piosenkę zaśpiewamy

A Ty daj prezenty
Rózgi odrzuć w kąt
I życz wszystkim dzieciom
Kolorowych Świąt.


     W dniu 5 grudnia do dzieci  z oddziału przedszkolnego przybył wyjątkowy gość- Mikołaj. Na tę okoliczność 5-6-latki przygotowały krótki występ artystyczny: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki okolicznościowe, witały i żegnały Mikołaja piosenkami machając przygotowanymi wcześniej pacynkami. Ale również ten Wyjątkowy Gość przygotował dla nich niespodzianki-oprócz upragnionych prezentów były zagadki. Mikołaj również odpowiadał na wszystkie pytania skierowane do Niego przez dzieci. Radości nie było końca, bo okazało się, że wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki i zabawki, na szczęście nikt nie dostał od Mikołaja rózgi. 
 

Mikołaju, do zobaczenia za rok!

 

Galeria zdjęć

 

 

Hokus - pokus, czary - mary

niech się spełnią andrzejowe czary

 

   W czwartek 28 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Jak nakazuje tradycja nie zabrakło w tym dniu wróżb, które zorganizowane zostały w poszczególnych klasach przez wychowawców. Następnie wszyscy doskonale bawili się na wspólnej zabawie tanecznej.

  

 

Galeria zdjęć

 

"Kolorowe wyzwanie - nasze drugie śniadanie" po raz pierwszy w naszej szkole

   W dniu 28 listopada w naszej szkole odbył się Pierwszy Dzień Wspólnego Kolorowego Śniadania. O godz. 10.25 wszystkie klasy razem z wychowawcami zasiedli do wspólnego śniadania. Kanapki i inne potrawy śniadaniowe były przygotowane przez uczniów według upodobania ale zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Było smacznie, zdrowo i czerwono.

 

Galeria zdjęć

 

21.11.2013r. SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

   W czwartek do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście - panowie policjanci. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Policjanci ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. 
    Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. 
 
 
    Serdecznie dziękujemy panom policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi uczniami oraz zapraszamy częściej do naszej szkoły na takie prelekcje! 

Galeria zdjęć

 

"Kolorowe wyzwanie - nasze drugie śniadanie"

   Od listopada ruszamy z programem zdrowotnym pt: "Kolorowe wyzwanie - nasze drugie śniadanie". W każdy ostatni czwartek miesiąca będziemy wspólnie spożywać kolorowe i zdrowe śniadanka. W tym miesiącu jemy CZERWONE pyszności. Mamy nadzieję, że bedziemy mieć wiele pomysłów na zdrowe przekąski. W dniu kolorowego śniadania ubieramy ubranie  pod kolor śniadania.

 

               „11 listopada”
 
   D
zisiaj wielka jest rocznica -
   Jedenasty Listopada!
   Tym co zmarli za Ojczyznę,
   Hołd wdzięczności Polska składa.

   Im to bowiem zawdzięczamy
   wolność - polską mowę w szkole.
   to, że tylko z kart historii
   Poznajemy dziś niewolę.

   Uroczyście biją dzwony,
   w mieście flagi rozwinięto...
   i me serce się raduje,
   że obchodzę Polski święto.

   Ludwik Wiszniewski

   

     12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Montaż słowno-muzyczny pt.:"Nasza Niepodległa" przedstawili dla nas uczniowie klasy IV pod kierunkiem wychowawcy oraz pani M. Dwornickiej, która przygotowała oprawę muzyczną uroczystości.

 

Galeria zdjęć

25.10.2013r. ŚLUBOWANIE KLASY I

     25 października w nasze szkole odbyła się uroczystość Ślubowania Klasy I. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aneta Gryglak w obecności zgromadzonych osób dokonała uroczystego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych. Następnie pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i taneczne. Dla naszych najmłodszych uczniów było to niezwykłe i bardzo emocjonujące przeżycie. Ale nie tylko pierwszaki zabawiały nauczycieli, rodziców i starszych kolegów. Również klasa II przygotowała dla "nowych" uczniów przedstawienie oraz drobne upominki.

Galeria zdjęć

22.10.2013r. III DZIEŃ PATRONA

    W tym roku cała społeczność szkolna udała się do Zakopanego, gdzie wspólnie modliliśmy się w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Pierwszym punktem naszej uroczystości była Msza Św., którą odprawił ks. Marusz Domaradzki. Oprawę muzyczną Eucharystii przygotowała Magdalena Dwornicka. Po Mszy Świętej pod pomnikiem Błogosławionego Jana Pawła II zapalono znicz i złożono kwiaty. Następnie po krótkiej przerwie została  odprawiona Droga Krzyżowa  w ogrodach fatimskich, którą przygotowali uczniowie klasy III i V. Ostatnim punktem naszego uroczystego dnia, był różaniec odmówiony przez uczniów w kaplicy  Niepokalanego Serca.

     Dziękujemy paniom B. Kwak i M. Kamińskiej za pomysł i przygotowanie tej uroczystości.

Galeria zdjęć

XI DZIEŃ PAPIESKI W RZEPISKACH

     W niedzielę 20.10.2013r. odbył się w Rzepiskach XI Dzień Papieski pod hasłem Jana Pawła II - Człowiek Dialogu. Wzięli w nim udział również uczniowie z naszej szkoły z pocztem sztandarowym pod opieką  pani Anieli Gryglak-Bigos i Elżbiety Sołtys. 

    W programie XI Dnia Papieskiego znalazła się uroczysta Msza Św. z udziałem delegacji z pocztami sztandarowymi oraz kapeli „Mrowce” z Szaflar. Liturgii przewodniczył marianin ks. Piotr Fedorowicz przyjaciel bp Mieczysława Mokrzyckiego, osobistego sekretarza bł. Jana Pawłą II. W programie znalazły się również występy dzieci z miejscowej szkoły, zespołu „Mali Białcanie” i młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 z Poronina. Występy odbywały się w ośrodku rekolekcyjno – wypoczynkowym księży marianów.

Było to dla nas niezwykłe przeżycie, gdyż Błogosławiony Jan Paweł II jest również patronem naszej szkoły.

WYCIECZKA PRZEDKONKURSOWA PO SPISZU - KACWIN

 

Galeria zdjęć

ZAJĘCIA TERENOWE KL. VI W PIENIŃSKIM PARKU NARODOWYM

 

Galeria zdjęć

Bijemy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy!

    W środę 16 października 2013 o godz. 12.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączą się w akcję ustanowienia światowego rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Akcja ta to inicjatywa skierowana szczególnie do uczestników Programu Edukacyjnego “Ratujemy i Uczymy Ratować” w całej Polsce (do dzisiaj zgłosiły się 1062 instytucje z całego kraju, w tym 77 157 uczestników). Akcja rozegra się w całym kraju o tej samej godzinie.
 
“To kolejna szansa na przypomnienie jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi, a także pokazanie jak wielu ludzi udało się przeszkolić w ramach Programu Edukacyjnego “Ratujemy i Uczymy Ratować”, mówi Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

15.10.2013r. DZIEŃ NAUCZYCIELA

   Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kamińską przygotował uroczystą akademię z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ, na którą złożyły się szkolne scenki przedstawiające trudną i mozolną  pracę nauczycieli. Swoje zdolności wokalne oraz taneczne zaprezentował nam również zespół regionalny "Małe Jedlicki" pod przewodnictwem pani Marii Brawiak.  Nie zabrakło życzeń, upominków oraz słodkiego co nieco.

 
Wszystkimi Pracownikom Oświaty życzymy wytrwałości
i zadowolenia z pracy.

Galeria zdjęć

 XIII Dzień Papieski - 13 października 2013

      Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem z tej okazji  w niedzielę 13 października nasza szkoła będzie uroczyście uczestniczyć we Mszy Św. o godzinie 8.30.

      Wszyscy uczniowie są proszeni o przyjście przed szkołę w niedzielę na godzinę 8.15, skąd procesją na czele ze sztandarem wyruszymy do Kościoła.

 

 

 

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

      W czwartek tj. 26 września 2013r. o godzinie 16.00 odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie rodziców z nauczycielami i wychowawcami klas.

 

     Zapraszamy wszystkich rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI KONKURSU

"Małopolska - moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna"

    Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasza szkoła  została jednym z laureatów konkursu „Małopolska – moje miejsce na ziemi moja mała ojczyzna". W uznaniu działań kształtujących tożsamość młodego pokolenia Polaków uzyskała certyfikat CIVIS ET PATRIA.

O G Ł O S Z E N I E

      Dyrektor   Szkoły   Podstawowej  im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych, informuje, iż można ubiegać się o dofinansowanie do zakupu podręczników dla uczniów kl. I, II, III i V.

         Wzór dokumentów można pobrać ze strony internetowej naszej szkoły, bądź odebrać w szkole, w godzinach dopołudniowych  od poniedziałku tj; 26 sierpnia 2013r.

 

 

Komplet dokumentów składamy u dyrektora szkoły

do dnia 4 września 2013r

 

 

 

Wzory dokumentów do pobrania:

 

 

 

 

 

 

 

     
 

 

http://www.6ciolatekwszkole.blogspot.com/

http://www.facebook.com/#!/pages/Sze%C5%9Bciolatek-w-szkole/317065358353478