indywidualizacja


Strona główna


Dni wolne


Patron szkoły


O Szkole


Plan lekcji


Nauczyciele


Uczniowie


Dokumenty


Osiągnięcia


Archiwum


Kontakt


 

Projekty

Galeria zdjęć

         Konkursy          "Ćwiczyć każdy może"

ROK SZKOLNY 2014/2015

 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku

www.facebook.com/pages/Szkoła-Podstawowa-im-Błogosławionego-Jana-Pawła-II-w-Łapszach-Wyżnych/343240829108689

 

 

 

 

 

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

 

 

 

18.06.2015r. "KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY"

 

    W czwartek 18 czerwca już po raz ostatni w tym roku szkolnym zjedliśmy wspólne śniadanko. Przebiegało ono pod hasłem „Kolorowy zawrót głowy”. Największą atrakcją śniadanka był fakt, że jedliśmy je na dworze. Najpierw całą szkołą udaliśmy się na łąkę, gdzie rozłożyliśmy kocyki i karimaty. Wszyscy-dzieci oraz nauczyciele założyli kolorowe ubrania i przynieśli ulubione zdrowe jedzenie. Były truskaweczki, banany, melony, pomidorki, ogóreczki. Wszystko barrrrdzo smaczne. Po śniadanku można było pograć w piłkę, popróbować sił w tworzeniu baniek mydlanych, czy chociaż pospacerować po trawie.


 

 

 

 

17.06.2015r. III FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

 

     Dnia 17 czerwca 3 uczenniece: Emilia Szczechowicz kl. IV, Marta Sołtys kl. IV, Izabela Kowalczyk kl. VI. reprezentowały naszą szkołę na III Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce Zdroju organizowanym przez Akademię Języka Angielskiego Perfect, Małopolskie Centrum Edukacji i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce Zdroju.  Po wstępnych eliminacjach 2 dziewczynki: Marta Sołtys i Emilia Szczechowicz zakwalifikowały się do finału i miały możliwość zaprezentowania się na deskach rabczańskiego amfiteatru.


 

 

 

15-19.06.2015r. DNI OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM


     W dniach 15-19 czerwca w oddziale przedszkolnym miały miejsce dni otwarte dla przyszłych przedszkolaczków. Całość przygotowała i poprowadziła pani mgr Magdalena Dwornicka. Od poniedziałku do czwartku gościły dzieci z rocznika 2010 wraz z rodzicami, a na czwartek i piątek zostali zaproszeni rodzice i ich pociechy z rocznika 2011.
Pierwszy dzień wspólnych zabaw przebiegał pod hasłem „To ja”. Podczas zajęć na dywaniku dzieci przedstawiały się, witały z Kubusiem Puchatkiem, a na koniec kolorowały rysunki przedstawiające dziecięce twarze. We wtorek tematem przewodnim był plac zabaw i ulubione przez dzieci urządzenia znajdujące się na placach zabaw. W tym dniu wszyscy wykonali z kartonu huśtawkę z misiami. Trzeci dzień to dzień magii. Najpierw odwiedzili nas uczniowie klasy VI, którzy pod kierunkiem pani mgr Małgorzaty Kamińskiej wykonali szereg doświadczeń nagrodzonych przez dzieci burzą oklasków. Najmłodsi również mogli stać się magikami podczas pracy przy stolikach, gdy malowały farbami słoneczko i „wyczarowywały” kolor pomarańczowy. Czwartek to dzień, kiedy do szkoły przybyły dzieci z obu roczników. W tym dniu miało miejsce ostatnie wspólne śniadanko pod hasłem „Kolorowy zawrót głowy”. W tym dniu pożegnaliśmy dzieci z rocznika 2010 licząc, iż szybko się z nimi spotkamy w nowym roku szkolnym. W piątek bawiliśmy się z dziećmi z 2011r., a podczas zajęć rozmawialiśmy o przyjaciołach i śpiewaliśmy z pokazywaniem piosenkę „Słoneczko jest gorące”.
Czas wspólnych spotkań minął bardzo szybko i choć to było tylko kilka dni, zdążyły już powstać nowe koleżeństwa. Wszyscy nie mogą doczekać się dalszych wspólnych zabaw, więc do zobaczenia … WE WRZEŚNIU…

 

  

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "JAK NASI DZIADKOWIE PODRÓŻOWALI"

 

     15 czerwca br. trzy uczennice z naszej szkoły wraz z opiekunka p. Danutą Krzysik odebrały nagrody w galerii Jatki w Nowym Targu, za prace w konkursie plastycznym pt „Jak nasi dziadkowie podróżowali” w ramach Programu edukacyjno – naukowego pt.: „Historia pod kołami, kilem i skrzydłami”. Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Nowy Targ Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa, patronat naukowy - Instytut Historii UP im. Komisji Edukacji Narodowej W Krakowie.
Ogromnie cieszymy się ze sukcesów naszych uczennic, które zostały laureatkami konkursu.
I miejsce w kategorii szkoły podstawowe zdobyła Gabrysia Kiedziuc - kl. III,
II miejsce Natalia Starostowicz - kl. IV
III miejsce Kinga Kalata - kl. IV.


Naszym utalentowanym uczennicom  życzymy


dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

 

 

 

 

 

"SKLEPIK WZOROWY - SMACZNY I ZDROWY"

 

 

   W poniedziałek 15 czerwca w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbyła się konferencja podsumowująca II edycję Małopolskiego Konkursu „Sklepik wzorowy - smaczny i zdrowy”.

  Rywalizację uczniów zorganizowało KURATORIUM OŚWIATY w Krakowie we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Małopolską Agencją Rynku Rolnego.

   Przedmiotem konkursu było przedstawienie najbardziej efektywnych działań szkoły w zakresie promocji zdrowej żywności oferowanej uczniom w sklepikach szkolnych.

    Wśród szkół wyróżnionych w tym konkursie znalazła się również nasza szkoła. Dziewczyny, które zajmowały się prowadzeniem sklepiku przez cały rok szkolny udały się wraz z opiekunem p. E. Sołtys i opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. M. Kamińską do Nowego Targu po odbiór wyróżnienia.

 

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "ZACZAROWANA RÓŻDŻKA"

 

      W Małopolskim Konkursie Plastycznym „Zaczarowana różdżka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 101 w Krakowie pod patronatem Konsula Honorowego Królestwa Danii, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz pod opieką merytoryczną Profesora Akademii Sztuk Pięknych Czesława Dźwigaja wzięła udział Natalia Starostowicz uczennica kl IV. Jej praca została nagrodzona - otrzymała wyróżnienie w konkursie.
W dniu 11 czerwca 2015 r Natalka udała się razem z opiekunką, panią Anielą Gryglak-Bigos po odbiór nagrody. Cała uroczystość odbywała się w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa i miała bardzo uroczysty nastrój. Finał uświetnił występ chóru szkolnego, gra na fortepianie utworu „Bal u lalki” Czajkowskiego oraz goście honorowi – sprawujący patronat. Rozdanie nagród z konkursu plastycznego przeplatane było pokazem nagrodzonej pracy i odczytaniem jej analizy przez członka komisji konkursowej.

 

 

 

 

 

 

7.06.2015r. RELIKWIE PATRONA  SZKOŁY W NASZEJ PARAFII

     

     Minęły już 4 lata odkąd z dumą nasza szkoła nosi imię Błogosławionego Jana Pawła II. Od bieżącego roku z tą datą wiązać będziemy także drugie niezwykłe wydarzenie. Nasza parafia pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła otrzymała relikwie - kroplę Krwi - tego wielkiego Świętego.

     Z tej okazji uczniowie, nauczyciele i schola przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali podczas uroczystej Mszy Świetej, na której zostały wprowadzone relikwie do Kościoła. Uczniowie wraz z pocztem sztandarowym mieli okazję do złożenia hołdu i czci patronowi naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

3.06.2015r. WYCIECZKA DO MAŁPIEGO GAJU

 

     3 czerwca o godz. 9.00 uczniowie kl I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyli na wycieczkę autokarową do Nowego Targu. Swą przygodę rozpoczęli od oglądania w Muzeum Podhalańskim wystaw związanych z rozwojem rzemiosła na terenie Podhala i pracą w zawodach dominujących na tym terenie. Było to głównie kuśnierstwo, pasterstwo związane z wypasem owiec i wytwarzaniem produktów - przede wszystkim oscypków i sera owczego zwanego "bundzem". Bardzo popularne na tym terenie było szycie kożuchów, wyprawa skór owczych. Dużym  zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się wystawa poświęcona rozwojowi drukarni. Następnie dzieci korzystały z dostępnych atrakcji w Parku Miejskim im. A. Mickiewicza. Wielką uciechę sprawiła im konsumpcja lodów od państwa Lubienieckich. Pełnemu szaleństwu oddali się podczas dwugodzinnego pobytu w "Małpim Gaju". Wyhasani i szczęśliwi wrócili do Łapsz Wyżnych.

 

 

 

 

 

 

Przedstawiciele Szkoły z Łapsz Wyżnych

w Senacie Rzeczypospolitej Polski

 

 

    Parlamentarny Zespół DS Dzieci działający pod patronatem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił w całym kraju konkurs plastyczny i literacki pt:,,Szkoła Marzeń'', do którego przystąpiła nasza szkoła. Konkurs składał się z dwóch etapów; okręgowy (w biurach parlamentarnych) i ogólnopolski (w Senacie RP). Nagrodą za wyróżnienie w etapie okręgowym było skierowanie wyróżnionych prac do etapu ogólnopolskiego i wyjazd autora prac wraz z opiekunami do Senatu RP. 
     W konkursie wzięło udział 7 500 uczniów, z czego 662 przeszło do etapu ogólnopolskiego, w którym znalazła się nasza uczennica Julia Cieślik. W dniu 22 maja 2015r. wraz z opiekunami mgr Beatą Kuruc i Danutą Krzysik odebrała wyróżnienie w Senacie RP. Uczennica miała możliwość nie tylko odbycia darmowej wycieczki do Warszawy, ale także do zwiedzania budynku Sejmu, wcielenia się w rolę posła i zagłosowania w Sali Posiedzeń. 
    Komisja w składzie: Wicemarszałek Senatu, Przewodnicząca Parlamentarna Zespołu DS Dzieci, Sekretarz Stanu MEN przyznali jeszcze dodatkowo spośród tych 662 prac, wyróżnienia dla 10 najlepszych prac literackich, w tym znalazła się nasza uczennica Julia Cieślik.  
  Całą galę z rozdania nagród i zwiedzania Sejmu można zobaczyć na stronie internetowej www.senat.gov.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

01.06.2015r. WIOSENNY RAJD RODZINNY

 

     Z uwagi na niepogodę, rajd rodzinny odbył się dopiero 1 czerwca. W słoneczny poniedziałek uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w II Wiosennym Rajdzie Rodzinnym. Celem wędrówki był szczyt Grandeusa, gdzie wszyscy spotkali się przy ognisku przygotowanym przez Radę Rodziców. Każdy uczestnik otrzymał kiełbaskę, soczek i lody. Rozegrano Rodzinny Bieg Przełajowy i Wyścigi z Jajkami. Na uznanie zasługuje fakt, iż rodzice bardzo chętnie wzięli udział w zawodach sportowych.

 

 

    

 

 

 

 

 

 

28.05.2015r. FINAŁ KONKURSU „MAŁY INŻYNIER”

                                              W ZPO W ŁAPSZACH NIŻNYCH

 

        Trzyosobowy zespół  w składzie: Julia Cieśik kl V , Izabela Kowalczyk kl VI oraz Mateusz Sołtys kl VI pod opieką pani Małgorzaty Kamińskiej, reprezentowali naszą szkołę w finale konkursu "MAŁY INŻYNIER" organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych i zajęli III miejsce. Zadaniem w części praktycznej było zbudowanie stabilnej i wysokiej wieży mając do dyspozycji różnego rodzaju materiały np: patyczki, nakrętki, płyty CD, spinacze, korki z butelek, plastikowe kubki, kółka od karniszy itp. Wcześniej wszyscy również w zespołach rozwiązywali test. 

Członkowie naszego zespołu w nagrodę za zajęcie III miejsca otrzymali oryginalne nagrody w postaci robotów poruszających się wzdłuż linii do samodzielnego montażu. Patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Łapsze Niżne i Prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.

 

 

 

 

28.05.2015r.  "ŻÓŁTE" ŚNIADANKO

 

     28 maja odbyło się dziewiąte śniadanko, tym razem obowiązywał kolor żółty. Dzieci założyły ubrania w żółtym kolorze i przyniosły zdrowe produkty na wspólne śniadanko. Na kanapkach królował żółty ser, a na deser banany i żółte galaretki.

 

 

 

 

27.05.2015r.  II SZKOLNY TURNIEJ LOGICZNEGO MYŚLENIA

 

    Dnia 28.05.2015r. pani Anna Stanek oraz pani Elżbieta Sołtys   przeprowadziły II etap II Szkolnego Turnieju Logicznego Myślenia. Najpierw  zmierzyli się reprezentanci z kl. I-III, gdzie w obecności swoich rówieśników klasowych i z ich pomocą rozwiązali zadania z różnych dziedzin nauki w czasie 45 minut. Następnie do turnieju przystąpili uczniowie z kl. IV-VI. Podobnie, jak ich młodsi koledzy, mieli określone czasowo zadania do wykonania. W grupie młodszej najwyższą liczbę punktów i I miejsce zdobyła klasa II, II miejsce klasa I i III miejsce kl. III. W grupie starszej I miejsce zajęła kl. V, II miejsce kl. VI i III miejsce kl. IV. Wszystkim zespołom w czasie przebiegu turniej towarzyszyła dobra zabawa, humor i zdrowa rywalizacja. 

 

GRATULUJEMY!!!

 

 
 

 

26.05.2015r.  ZAJĘCIA OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM


     W ten szczególny dzień 26 maja do oddziału przedszkolnego dla dzieci 5-i 6-letnich licznie przybyły mamy. W tym dniu zostały zorganizowane zajęcia otwarte przygotowane i poprowadzone przez panią mgr Magdalenę Dwornicką.
Głównym celem spotkania było pokazanie, jak najmłodsze pociechy radzą sobie w różnych sytuacjach zadaniowych. Zajęcia rozpoczęły zagadki słowno-obrazkowe, które posłużyły do odkrycia portretów Mamy i Taty. Następnie dzieci wypowiadały się indywidualnie na temat swoich rodziców. Mówiły o nich z uczuciem i podziwem. Dużo radości na twarzach dzieci i Mam wywołała wspólna zabawa ze śpiewem i ruchem „Mysie-Pysie”. Jednak największe zaskoczenie sprawił ostatni element zajęć-wspólna praca przy stolikach. Tym razem było to zrobienie korali dla Mamy. Wszystkie Panie z dumą prezentowały na szyjach efekty wspólnej pracy. Trzeba przyznać, iż niejeden jubiler nie powstydziłby się takich korali.
Na koniec wychowankowie zaprezentowali krótki program artystyczny i wręczyli zgromadzonym Mamom laurki- serca z życzeniami STU LAT!
Potem już tylko był czas na miłe rozmowy i wspomnienia z własnych lat szkolnych przy herbatce i soczku oraz ciasteczku, o które zadbały mamy.
 

 

 

 

 

22.05.2015r. VI SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA

 

     W tym roku wyjątkowo Szkolny Dzień Zdrowia odbył się 22 maja. Kolejny już raz z ochotą przybyli do szkoły nasi rodzice, aby obejrzeć przedstawienie oraz włączyć się aktywnie w wykonanie zadania w klasach. Stronę artystyczną całej uroczystości przygotowali najmłodsi wychowankowie. Pod kierunkiem wychowawcy p. mgr Magdaleny Dwornickiej zaprezentowali przedstawienie „Mądre rady Baby Jagi”, poprzez które przekonywały inne dzieci do zdrowego trybu życia. Apelowały przede wszystkim o dbanie o zęby i wybieranie zdrowych, lekkich przekąsek. Na koniec zatańczyły do utworu „Polka prawdziwa”.
Tradycyjnie po części artystycznej wszyscy rozeszli się do klas, by pod kierunkiem wychowawcy przygotować zdrową potrawę. W tym roku zadaniem było „wyczarowanie” smacznej kanapki z przyniesionych produktów. Inwencja twórcza i zaangażowanie przyniosły świetne efekty, które potem każdy ze smakiem zajadał. Oprócz tradycyjnych kanapek były żółwie, rybki, buźki, łódeczki, motylki czy kotki.

 

 

 

 

 

20.05.2015r. ZAJĘCIA WARSZTATOWE W ELEKTROWNI W NIEDZICY-                                       WIELKA ZAGADKA Sherlocka Holmesa

 

     Podczas warsztatów w Elektrowni Wodnej w Niedzicy rozwiązywaliśmy zagadkę zaginięcia Baghdad Battery czyli najstarszej baterii świata. Szliśmy po śladach i szukaliśmy poszlak a na końcu odczytaliśmy tajny szyfr Inków-kipu. To była fantastyczna zabawa i niezapomniana przygoda.

 

 

 

20.05.2015r.  FINAŁ AKCJI "POLA NADZIEI"

     20 maja 2015r odbył się w Nowym Targu finał akcji „Pola Nadziei", w której wzięli udział uczniowie klasy IV pod opieką pani A. Gryglak-Bigos zaangażowani w akcję pomocy chorym dzieciom. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu „żółtego korowodu” prowadzonego przez motocyklistów  z rynku do Parku Miejskiego. W parku można było podziwiać występy artystyczne uczniów z wybranych szkół. Ogłoszone tam zostały również wyniki konkursów zorganizowanych przez Fundację - na najpiękniejszy stroik, fotograficzny oraz wokalny. Można też było posłuchać  Big Bandu ze Szkoły Muzycznej w Nowym Targu.

 

 

 

19.05.2015r.  ŻONKILOWY RAJD ROWEROWY
 

      10 śmiałków wzięło udział w Żonkilowym Rajdzie Rowerowym w ramach kampanii „Pola Nadziei” przy współpracy fundacji im. A. Worwy w Nowym Targu. Trasa naszego przejazdu wiodła do Rezerwatu Przełomu Białki.

 

 

 

 

18.05.2015r. APEL Z OKAZJI 95 ROCZNICY URODZIN PATRONA

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE - II ETAP

 

      To już 95 lat, gdy przyszedł na świat ten „wielki człowiek” Karol Wojtyła. Jesteśmy dumni, że możemy czcić pamięć o tym świętym.

Dla upamiętnienia chwil z życia i działalności Jana Pawła II w dniu Jego urodzin tj. 18 maja odbył się w naszej szkole apel,  przygotowany przez uczniów kl. II pod opieką pani Danuty Krzysik. Chwile refleksji oraz wspomnień zakończone zostały złożeniem kwiatów i zniczy pod tablicą pamiątkową.

  

 

 

 

 

VI SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA

 

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

 

     W tym roku już po raz szósty będziemy obchodzić Szkolny Dzień Zdrowia. Uroczystość odbędzie się 22 maja (tj. piątek). Na scenie zaprezentują się nasi najmłodsi wychowankowie z programem artystycznym „Mądre rady Baby- Jagi”.

Tradycyjnie po części artystycznej wszyscy rozejdą się do klas, by pod kierunkiem wychowawcy przygotować zdrową potrawę. Tym razem będziemy „wyczarowywać” zdrowe kanapki w różnorodnych kształtach.

 

 

Życzę wszystkim owocnych prac

 

SMACZNEGO!!!

 

 

Magdalena Dwornicka

 

 

 

13.05.2015r. ZAJĘCIA TERENOWE KLASY V

 

    W środę 13 maja uczniowie klasy V wraz z wychowawcą udali się na zajęcia terenowe pt.: "Mieszkam w Pieninach" organizowane przez Pieniński Park Narodowy. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie ruin Zamku Czorsztyńskiego. Następnie cała grupa wraz z pracownikiem Pienińskiego Parku Narodowego oraz uczniami klasy V Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych przejechała do Wąwozu Homole znajdującego się w Szczawnicy-Jaworkach. Wąwóz Homole to jedna z największych przyrodniczych atrakcji Pienin i przejście go było dla uczniów niezwykłą atrakcją.

 

 

 

05.05.2015  224 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA


       Dnia 5 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V pod kierunkiem pani E. Sołtys zaprezentowali żywą lekcję historii, która słowem i piosenką przybliżyła nam wzniosłe wydarzenia odległych lat.
Chórek dziewcząt pod opieką pani M. Dwornickiej przygotował oprawę muzyczną uroczystości.


 

 

30.04. 2015r. ŚNIADANKO  "JAJKOWE"

 

     Po raz ósmy do wspólnego stołu zasiedliśmy w ostatni czwartek kwietnia. Na stołach królowały jajka. Dzieci przyniosły kanapki z jajkami ugotowanymi na twardo, sałatki warzywne czy jajka faszerowane. Wszystko bardzo nam smakowało!

 

 

 

30.04.2015r. KONKURS TALENTÓW


      W dniu 30 kwietnia 2015r. 14 uczennic naszej szkoły - Gabriela Kiedziuch (klasa III), Ewelina Curyło, Kinga Kalata, Julia Pacyga, Marta Sołtys, Simona Sołtys, Natalia Starostowicz, Emilia Szczechowicz (klasa IV), Julia Cieślik, Anna Krzysik, Kinga Krzysik, Wiktoria Krzysik (klasa V), Aleksandra Gryglak i Małgorzata Potaczek (klasa VI), udało się pod opieką nauczycielki p. M. Dwornickiej do GOK-u w Niedzicy na eliminacje gminnego Konkursu Talentów.
Gabrysia, Julia P., Marta, Simona i Emilka zaśpiewały indywidualnie na scenie popularne piosenki: „Małe rzeczy”, „La, la, la love you”, „Alleluja”, „Wejdźmy na dach” i „W stronę słońca”. Julka C. i Ania zaśpiewały pieśń „Przed Twym tronem” przy wtórze gitary. Grupa taneczna zaprezentowała taniec współczesny do popularnego utworu „Chocolate” .
Ich taniec oraz występ Marty Sołtys spodobały się jury i dziewczynki zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się 31 maja 2015r podczas Dnia Dziecka organizowanego przez GOK w Niedzicy.

 

GRATULUJEMY!!!


 

 

29.04.2015r. WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

    W dniu 29  kwietnia uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w szkolnej wycieczce na Wawel. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Katedry Wawelskiej uznawanej za najcenniejszy obiekt sakralny w Polsce. Następnie oddaliśmy hołd parze prezydenckiej, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem oraz Marszałkowi J. Piłsudskiemu. W wawelskich kryptach zobaczyliśmy także groby polskich poetów: A. Mickiewicza, J. Słowackiego i C. K. Norwida.

Głównym celem wycieczki były warsztaty muzealne  na Zamku Królewskim na Wawelu pt: "Złote czasy Jagielonów".

W drodze na Rynek Główny odwiedziliśmy Manufakturę czekolady.

Następnie udaliśmy się na warsztaty do Wiosek Świata pt: "Mój kolega z Afryki i Ameryki Południowej". Jest to niepowtarzalne miejsce stworzone, aby uwrażliwiać na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć wioskę afrykańską oraz  indiańskie tipi. W drodze powrotnej uczniowie mieli możliwość konsumpcji w McDonaldzie.

     Wycieczka dała nam wiele radości i duży zastrzyk wiedzy.

 

 

21.04.2015r. ZAGROŻENIA W SIECI

     W dniu 21 maja uczniowie klasy IV I V uczestniczyli w prelekcji pt: "ZAGROŻENIA W SIECI" wygłoszonej przez funkcjonariuszy Policji.

Podczas spotkania z policjantami dzieci nie tylko zapoznały się ze zjawiskiem stalkingu (prześladowania w sieci), ale przede wszystkim uzyskały wiedzę, w jaki sposób bronić się przed nim oraz gdzie szukać pomocy.


09.04.2015r. OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

 

 

W dniu 9 kwietnia 2015r.  w Urzędzie Miasta Nowego Targu odbył się XXXVIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej  zorganizowany został przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

       Uczennica klasy V Julia Cieślik – laureatka gminnego turnieju - zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych i wraz z opiekunem p. Danutą Krzysik reprezentowała szkołę w tym turnieju.

                                                                

Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

31.03.2015r. APEL Z OKAZJI 10 ROCZNICY ŚMIERCI PATRONA


"Szukałem was, teraz przyszliście do mnie i za to wam dziękuję"- mówił papież będąc już bardzo chory. W bieżącym roku minęła 10 rocznica śmierci naszego ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Aby upamiętnić te chwile i przybliżyć uczniom życie i działalność papieża - 31 marca odbył się w naszej szkole uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy III pod opieką pani A. Gryglak-Bigos. Wiersze, piosenki, fragmenty filmów przybliżyły wielkie dziedzictwo Ojca Świętego i były chwilą do refleksji oraz wspomnień . Apel zakończył się odśpiewaniem barki oraz złożeniem kwiatów i zniczy pod tablicą pamiątkową.
 

 

 

Niech Zmartwychwstały Pan

będzie obecny na naszych drogach,

niech opromienia nas blaskiem

swej miłości i przemienia to, co szare,

w kwitnący ogród …

Najserdeczniejsze życzenia

wielkanocne składają:

 

 

DYREKTOR, NAUCZYCIELE ORAZ UCZNIOWIE

 SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. BŁOGOSŁAWIONEGO JAN PAWŁA II

W ŁAPSZACH WYŻNYCH

 

29.03.2015r. MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

 

     W związku ze zbliżającymi się  świętami Wielkiej Nocy nauczyciele wraz z uczniami, przygotowali Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w Niedzielę Palmową o godz. 15.00.

      Dzieci szkolne w otoczeniu naszych księży i mieszkańców Parafii Św. Piotra i Pawła, przeszły w zadumie wytyczonymi ulicami prezentując ostatnie sceny z życia Jezusa.

      Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas pozwoli wszystkim godnie i uroczyście przeżyć Wielkanocne Święta w gronie rodzinnym przy wspólnym świątecznym śniadaniu.

 

Galeria zdjęć

 

 

 

       W dniach 8-16 grudnia 2014r.  chętni  uczniowie  klas 2-3 wzięli  udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym: Stypendiada  Wczesnoszkolna. Dzieci, pod kierunkiem szkolnego koordynatora p. Danuty Krzysik, przygotowywały się do konkursu czytelniczego- „ Abecadło”, ortograficznego- „ Ortografek”, matematycznego- „ Plusik” oraz plastycznego- „ Plastuś”. W sumie ośmiu uczniów wzięło udział w 17 konkursach i miało możliwość zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski. Wszyscy uczestnicy w każdej kategorii konkursu otrzymali dyplomy, a dwóch z nich to jest  Szymon Turski z kl.II  oraz Piotr Gryglak – kl. III zdobyło wyróżniania w postaci medali. Wszystkim uczestnikom z klasy drugiej:  Karolowi Krzysik, Michałowi Stanek, Fabianowi Sołtys, Szymonowi Turskiemu oraz z klasy trzeciej: Gabrielowi Kiedziuch, Kamilowi Bylina, Piotrowi Gryglak, Kamilowi Majerczak 

                                                  

                                                            SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 

 26.03.2015r. "ZIELONE" ŚNIADANKO

        Siódme śniadanie odbyło się 26 marca. Tego dnia w całej  szkole zrobiło się bardzo zielono i wiosennie. Na stołach królowały: sałata, ogórek i gruszki . Było wyjątkowo smacznie!!!

 

 

20.03.2015r. ZAĆMIENIE SŁOŃCA

     20 marca 2015r. na niebie mogliśmy obserwować niecodzienne zjawisko, jakim było zaćmienie Słońca. Wszyscy uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w lekcji astronomii, którą przygotowali uczniowie  klasy VI. Dowiedzieli się na czym polega zjawisko zaćmienia oraz jakimi narzędziami można je obserwować.

Obserwacja zaćmienia wzbudziła ogromny zachwyt i zaciekawienie wśród uczniów.

 

 

16-17.03.2015r. SZKOLNA WYCIECZKA DO BOCHNI

 

     W dniach 16-17 marca odbyła się szkolna wycieczka do Kopalni Soli w Bochni. W dobrych humorach 16 marca wyjechaliśmy dwoma autokarami do Bochni, gdzie w godzinach popołudniowych zjechaliśmy 250 metrów pod ziemię i wyruszyliśmy na podbój kopalni. Najpierw za pomocą Ekspozycji Multimedialnej udaliśmy się w podróż w czasie. Wędrówka przez historie górnictwa solnego rozpoczęła się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowiły atrakcyjną lekcję historii. Podziwialiśmy unikatowe komory solne, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne, narzędzia i urządzenia górnicze. Mieliśmy okazję przejechać się podziemną kolejką oraz 140 metrową zjeżdżalnią. Po tych atrakcjach udaliśmy się do komory Ważyn na miejsce wypoczynku i kolację. Większość dzieci miała jeszcze nadmiar energii, którą można było spożytkować na dyskotece, boiskach sportowych oraz na placu zabaw. Po zdrowo spędzonej nocy w leczniczym mikroklimacie i pysznym śniadaniu, wyjechaliśmy na powierzchnię i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "KTO TU RZĄDZI?
PRACA SOŁTYSA I RADY SOŁECKIEJ W NASZEJ WSI"


      Piotruś Turski z oddziału przedszkolnego zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi” organizowanego przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej. W dniu 04 marca br. uczestniczył z mamą w dniu Święta Patrona Szkoły, podczas którego odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Gratulujemy!


Do konkursu z naszej szkoły wytypowano łącznie 5 prac plastycznych o tematyce konkursowej.

 

12.03.2015r. KONKURS PAPIESKI

 

Dnia 12 marca w ZPO w Niedzicy odbył się III Międzyszkolny Konkurs Papieski: „JAN PAWEŁ II: ZAWIERZAM CAŁY ŚWIAT BOŻEMU MIŁOSIERDZIU”. Wzięły w nim udział 3 uczennice z klasy V, przygotowane przez panią Anielę Gryglak-Bigos.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Świętym Janie Pawle II i jego nauczaniu na temat Miłosierdzia Bożego oraz świętej Faustyny Kowalskiej i jej Dzienniczka Miłosierdzie Boże w duszy mojej.

         Nasze uczennice wykazały się  bardzo dobrą znajomością literatury wskazanej przez organizatorów i zajęły następujące miejsca:

 

Julia Cieślik - II miejsce - dyplom

 

Wiktoria Krzysik – III miejsce - dyplom

 

Ania Krzysik otrzymała dyplom za udział w konkursie-dyplom

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom!

 

 

 

14-15.02.2015r. XXV ŚPISKIE ZWYKI

  

    Grupa śpiewacza z Łapsz Wyżnych w skład, której wchodzą uczennice naszej szkoły tj: Julia Cieślik, Anna Krzysik oraz Kinga Krzysik, otrzymała I miejsce w konkursie grup śpiewaczych w kategorii dziecięcej.  

Serdeczne podziękowania kierujemy dla pani Marii Brawiak, która przygotowywała dziewczynki do konkursu oraz prowadzi zajęcia regionalne w naszej szkole.
 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

PROGRAM "EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM"

 

14.01.2015 roku odbyło się w szkole spotkanie koordynatora projektu  pani Anieli Gryglak-Bigos z rodzicami. W czasie szkolenia zostali oni poinformowani o programach zdrowotnych realizowanych w szkole. Jednym z nich jest „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”. Pogadanka i prezentacja multimedialna uświadomiła zebranym, czym jest rak, jakie mogą być jego objawy oraz jak mu zapobiegać. Z poruszanym wcześniej tematem nierozerwalnie wiąże się drugi projekt realizowany przez uczniów klasy I „Nie pal przy mnie, proszę!”, gdyż palenie jest najczęstszą przyczyną raka płuc. Ponadto jest szkodliwe zarówno dla aktywnych i biernych palaczy zarówno dzieci, jak i wszystkich niepalących domowników.

 

 

21.01.2015r. SZKOLNY TURNIEJ LOGICZNEGO MYŚLENIA -  I ETAP

 

 

 

 

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI NA ŚRÓDROCZE 2014/2015

12.02.2015r. DZIEŃ WYJĄTKOWEJ UPRZEJMOŚCI

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Wyjątkowej Uprzejmości. Miał on miejsce 12 lutego, a polegał na prezentacji artystycznej wierszy w wykonaniu uczniów kl. I-VI i oddziału przedszkolnego. Celem spotkania było przypomnienie uczniom, jakich zachowań należy się wystrzegać, aby życie w szkole było przyjemniejsze. Ponadto recytowane wiersze wskazywały, jakimi wartościami należy się kierować, by szkoła była miejscem kulturalnym i przyjaznym.

 

12.02.2015r. "SREDUSZKOWE" ŚNIADANKO

 

     Szóste śniadanie odbyło się 12 lutego, a przebiegało pod hasłem „Śniadanko serduszkowe”. Uczniowie w stosownych strojach z serduszkami na bluzkach zasiedli w swoich klasach, aby zjeść śniadanie przy wspólnym stole. A na nim królowały potrawy w kształcie serca. Było wyjątkowo smacznie!!!

 

11.02.2015r. OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

   11 lutego   br.  odbyły  się w Niedzicy eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało czworo wychowanków:  z kl. V Julia Cieślik oraz Paweł Sołtys i z  kl. VI Piotr Sołtys oraz Mateusz Sołtys Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pod kierunkiem p. Danuty Krzysik.

      Uczniowie rozwiązywali test z wiedzy pożarniczej w trzech grupach wiekowych: I szkoły podstawowe, II gimnazja, III szkoły ponadgimnazjalne.

Nasza uczennica klasy V Julia Cieślik zdobyła II miejsce w swojej kategorii. 

                                 Gratulujemy!

 

 

 

W GRUPIE RAŹNIEJ- FIGUROWE PRZEDSZKOLAKI

 

W ramach uczenia się współdziałania podczas zabaw przedszkolaki wybrały się w podróż do figurowych krain. Zostali wcześniej podzieleni na kilkuosobowe grupki, które udały się do różnych krain.

I grupa: Kacperek, Adaś, Patryk i Lorenzo znaleźli się w krainie kół. Krzyś, Wiktor, Piotruś i Ksawery, czyli grupa II pojawili się w krainie kwadratów. Grupa III: Fabian, Mariusz, Adrian, Kuba i Krystian poznali krainę prostokątów, a dziewczęca grupa IV: Patrycja, Kamila, Nikola, Madzia i Natalka odwiedziła krainę trójkątów.

A to efekty naszych wizyt.

11.02.2015r. SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

W dniu 11 lutego uczniowie klas I-VI przystąpili do Szkolnego Konkursu Czytania ze Zrozumieniem. Każdy uczeń z poszczególnej klasy miał do wykonania zadania na kartach pracy związane z podanym tekstem. Całość przygotowały i opracowały panie: Aniela Gryglak- Bigos i Magdalena Dwornicka. One też były autorkami kart pracy, które przygotowane zostały zgodnie z zasadą stopniowania trudności oraz możliwościami uczniów z poszczególnych klas. Wyniki konkursu zostaną przedstawione po feriach.

10.02.2015r. "CHOINKA NOWOROCZNA"

 

29.01.2015r. V ŚNIADANKO - KOLOR KREMOWY

Piąte wspólne śniadanie odbyło się 29 stycznia. Uczniowie w kremowych strojach zasiedli w swoich klasach, aby spożyć to, co przynieśli. Na stołach pojawiły się serki smakowe, delikatne sery topione, banany oraz mleko waniliowe. Smaczne produkty zostały zjedzone do końca.

 

25.01.2015r. DZIEŃ BABCI I  DZIEŃ DZIADKA

25 stycznia 2015r. to dzień, który w Klubownii Słowackiej zgromadził licznie babcie i dziadków naszych najmłodszych uczniów. Dzień Babci i Dziadka to okazja, by miło i przyjemnie przy ciasteczku oraz herbatce spędzić czas na podziwianiu i oklaskiwaniu wnucząt. Niezwykle entuzjastycznie podziwiane były dzieci z oddziału przedszkolnego, które pod hasłem „Koncert dla Babci i Dziadka” zaśpiewały kilka piosenek z repertuaru piosenki biesiadnej. Na scenie zaprezentował się również najmłodszy zespół regionalny „Łapsańskie fiołeczki”. Klasa I wystawiła Jasełka, a uczniowie klasy II i III- wiersze i piosenki okolicznościowe. Wszystkie występy były ciepło przyjęte i nagrodzone burzą oklasków. Nad przebiegiem spotkania czuwali nauczyciele oraz Rada Rodziców.

 

20.01.2015r.  BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

     20 stycznia w naszej szkole po raz kolejny odbył się Bal Przebierańców. Wszyscy pojawili się w przepięknych strojach. Były czarownice, królewny, wróżki, ludzie - pająki, czy kowboje. Bal tradycyjnie rozpoczęliśmy uroczystym polonezem. W trakcie balu miały miejsce zabawy, w których brali udział chętni uczniowie.

    Ukoronowaniem Balu był wybór Króla i Królowej Balu w dwóch kategoriach wiekowych: 

Młodsi (kl. „O”- II): Nikola Kurczak (6 lat) i Bartłomiej Bizub (kl. I

 Starsi (kl. II- VI): Simona Sołtys (kl. IV)  i Mateusz  Sołtys (kl. VI).

 

REGULAMIN KONKURSU

LITERACKIEGO I  PLASTYCZNEGO        

 ,,SZKOŁA   MARZEŃ''

 

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KL. I - VI

dotyczący zaleceń

EUROPEJSKIEGO KODEKSU WALKI Z RAKIEM

 

 

19.12.2014r. SPOTKANIE OPŁATKOWE

 

     W piątek 19 grudnia 2014r. uczniowie klasy I przedstawili inscenizację słowno-muzyczną jasełek bożonarodzeniowych. Przedstawienie to było początkiem wigilii szkolnej, w której to wzięli udział uczniowie, nauczyciele i zaproszeni rodzice oraz babcie występujących uczniów.

W świąteczną podróż do Betlejem zabrała nas również klasa VI w ramach projektu z języka polskiego.

W tym dniu  został także przeprowadzony przez panią M. Kamińską szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Mój anioł stróż”. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

18.12.2014r. ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE III

 

     Obrzędy i zwyczaje wigilijne sięgają zamierzchłych czasów. Również u nas w klasie III nie mogło zabraknąć tej pięknej tradycji. 18 grudnia 2014 r. odbyły się zajęcia otwarte, przeprowadzone przez panią Anielę Gryglak – Bigos, w których uczestniczyli rodzice.

     Tematem zajęć były „Tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i wybranych krajach europejskich”. Po powitaniu rodziców przez wychowawczynię i zapoznaniu z celami zajęć uczniowie odczytali zaszyfrowany temat wykonując działania matematyczne umieszczone na bombkach, a potem przystroili nimi choinkę. Następnie opowiadali o zwyczajach świątecznych panujących w swoich domach rodzinnych, oglądali film i slajdy na powyższy temat. W czasie pracy w grupach opisali tradycje związane z Wigilią i  świętami w wylosowanym przez siebie kraju oraz porównali je ze zwyczajami panującymi w Polsce. „Wycieczka po Europie” była udana. Wszystkie grupy wspaniale wywiązały się z poleconych im zadań.

Później uczniowie nakryli wigilijny stół i zredagowali życzenia świąteczne na przygotowanych przez siebie kartkach oraz wręczyli je rodzicom w czasie składania  życzeń i łamania się opłatkiem. Wspólnie z rodzicami, księdzem i panią Dyrektor zasiedli do stołu. Po krótkiej modlitwie zjedli przygotowane przez mamy wigilijne potrawy oraz ciasteczka.

Zajęcia upłynęły w miłej, świątecznej atmosferze.

 

 

18.12.2014r. "BIAŁE ŚNIADANKO"

 

Po raz czwarty w naszej szkole odbyło się wspólne śniadanie. Miało ono miejsce 18 grudnia, a przewodnim kolorem był BIAŁY.

Uczniowie w białych strojach zasiedli w swoich klasach, aby spożyć to, co przynieśli. Na stołach gościło mleko, białe sery, serki homogenizowane. Wszystko było bardzo smaczne,  więc szybko zostało skonsumowane.

 

KONKURS "CZYSTA WODA - ZDROWE ŻYCIE"

 

     Julia Pawlica uczennica kl. II została laureatką konkursu „Czysta woda – zdrowe życie” organizowanego przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Nowym Targ. W dniu 15 grudnia br. uczestniczyła wraz z opiekunem p. Danutą Krzysik w uroczystym wręczeniu nagród. Spośród 164 prac jury wybrało tylko 14, a Julki praca jest kwietniową kartką kalendarza na 2015r.

                                                                                          

 Gratulujemy!

 

     Do konkursu z naszej szkoły wytypowano łącznie 6 prac plastycznych o tematyce ekologicznej.

 

 

 

 

 

12.12.2014r. "ŚWIĄTECZNY KIERMASZ"

    

     12 grudnia zorganizowany został przez uczniów, rodziców i nauczycieli „ŚWIĄTECZNY KIERMASZ”. Kilku tygodniowa praca, mnóstwo czasu i efektywnej pracy uczniów w wolnym czasie,   pod kierunkiem p. Małgorzaty Kamińskiej, p. Danuty Krzysik, P. Beaty Kwak, zaowocowało szeregiem fantastycznych prac: kartek świątecznych, bombek, pierniczków, szyszek, gipsowych figurek i innych ozdób świątecznych. Kiermasz uatrakcyjniły pyszne ciasteczka i napoje, których pomysłodawcami była Szkolna Rada Rodziców.

Zebrane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie nagród dla dzieci w konkursach szkolnych.

 

Wszystkim zaangażowanym: organizatorom,  pomysłodawcom i twórcom składamy

SERDECZNE PODZIĘKOWANIE!

 

 

 

 

05.12.2014r. MIKOŁAJKI

 

 

Witaj, Święty Mikołaju,

Upragniony Gościu z Nieba!

Racz udzielić swoich darów,

Daj nam co potrzeba.

 

      5 grudnia oddział przedszkolny w naszej szkole odwiedził wyjątkowy gość - Mikołaj, na którego niecierpliwie czekały cały rok wszystkie 5-6-latki. Już od samego rana atmosfera w klasie była niesamowita, każdy z niecierpliwością wypatrywał gościa. Odwiedzili nas także rodzice i babcia zgromadzonych wychowanków.

     Dzieci na tę okoliczność przygotowały montaż słowno - muzyczny: recytowały wiersze okolicznościowe i śpiewały piosenki. A potem już tylko czekała je rozmowa z Mikołajem. Na szczęście, zdaniem Mikołaja, wszyscy zasłużyli na upominki. 

     Ślicznie dziękujemy rodzicom za obecność i Radzie Rodziców za zorganizowanie paczek.

 

 

 

 

AKCJA "ZBIERAJ BATERIE"

 

     W związku z prowadzaną w naszej szkole akcją „Zbieraj Baterie”, w której uczestniczymy od dwu lat, nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w postaci mikroskopu od Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.  Z relacji opiekuna akcji p. Danuty Krzysik wynika, że nasza szkoła sprzyja czystemu środowisku, gdyż w roku szkolnym 2013 – 2014 zebraliśmy 40 kg zużytych baterii, co stanowiło  0,47kg  w przeliczeniu na jednego ucznia. W tym roku także kontynuujemy tę akcję i zbieramy zużyte baterie i akumulatory na potęgę.

 

27.11.2014r. "CZERWONE" ŚNIADANKO I ANDRZEJKI

      W dniu 27 listopada zasiedliśmy w klasach do trzeciego już śniadanka. Tym razem obowiązywał kolor CZERWONY. W tym dniu została również zorganizowana Zabawa Andrzejkowa z wróżbami, stąd też nie zabrakło czerwonych spódnic, sukienek, czy eleganckich koszulek. Na stołach królowały jabłuszka, soki i mleko truskawkowe.

21.11.2014r. "PRZERWA JABŁUSZKOWA"

Rumiane jabłuszka,

zdrowe jarzyny,

poprawiają uczniom miny.

 

21.11.2014 r. uczniowie klasy III wspólnie z wychowawczynią A. Gryglak-Bigos, przygotowali i przedstawili w czasie przerwy program artystyczny dotyczący zdrowego odżywiania pt. „Owoce i jarzyny, ważne dla zdrowia witaminy”. W czasie przedstawienia uczniowie zostali uwrażliwieni na to, jak ważne jest zdrowe jedzenie, unikanie chipsów, coli, Fast foodów i spożywanie co dzień co najmniej 5 porcji soków, owoców i warzyw.

Pani Jesień przygotowała zagadki dla poszczególnych klas. Za poprawne ich rozwiązanie poczęstowała wszystkie dzieci pięknymi, rumianymi jabłuszkami.

 

"Z SERCA - DLA ANI"

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

 lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

 

Jan Paweł II  

                                    

      Kontynuując wielkie dzieło Jana Pawła II jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych, w porozumieniu z Fundacją im. Adama Worwy w Nowym Targu przeprowadzili w dniu 23.XI.2014 kwestę dla chorej na raka malutkiej Ani Garcarz z Waksmunda.

      W związku z tą akcją, przy wsparciu Pani Dyrektor Beaty Kuruc zostały opracowane przez uczniów i opiekuna Anielę Gryglak-Bigos kalendarzyki szkolne na 2015 rok, które dzieci wręczały wszystkim darczyńcom.

   Puszki z pieniędzmi zostały otwarte w dnia 24.XI.2014r. przez przedstawicielkę fundacji - panią Jolantę Łapsę w obecności p. Anieli Gryglak-Bigos i wolontariuszy: Aleksandry Gryglak, Piotra Sołtys, Wiktorii Krzysik, Julii Cieślik, Anny Krzysik, Pawła Sołtys, Szymona Majerczak, Natalii Starostowicz i Kingi Kalata.

 

Zebrano 939.05 złotych.

 

Pieniądze ze zbiórki zostały przekazane na konto fundacji i przeznaczone na leczenie dziecka.

                       

                                                Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

 

14.11.2014r. SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

Nasze zdrowie jest jak zegar,

który co dzień tyka,

aby nie zawiódł w działaniu,

ważna jest profilaktyka.

 

    W dniu 14.XI.2014r odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią pielęgniarką w ramach realizowanego programu „Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Tematem prelekcji była „Profilaktyka raka”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie, którzy zostali podzieleni na dwie grupy: uczniowie klas I-III, a później IV –VI.

      W czasie pogadanki i prezentacji multimedialnej dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat: przyczyn, objawów, diagnostyki i profilaktyki raka. Pani pielęgniarka uświadomiła uczniom, czym jest nowotwór, jak się może objawiać, dlaczego tak ważne jest obserwowanie swojego ciała, częste badania, właściwe odżywianie, zdrowy tryb życia: ruch, właściwe korzystanie z promieni słonecznych, unikanie palenia tytoniu i picia alkoholu.

     Na zakończenie uczniowie zadawali pielęgniarce pytania związane z tematem prelekcji oraz dzielili się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi zdrowia i zachorowań na raka. 

 

 

   Z przyjemnością  informujemy również, że w naszym sklepiku szkolnym można kupić zdrową żywność

tj. jogurty, świeże owoce, przepyszne kanapki, drożdżówki, bułeczki, zdrowe jabłkowe chrupsy,

wodę mineralną.

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "NIEPODLEGŁOŚĆ"

     21 uczniów z klas I–VI  wzięło udział w XVIII Powiatowym  Konkursie Plastycznym „Niepodległość” organizowanym przez PCK w Nowym Targu. Wielkie zaangażowanie dzieci pomysłowość,  cierpliwość oraz ciekawa interpretacja tematu zaowocowały niezwykle pięknymi i barwnymi pracami. Nad pracami  uczniów czuwały panie Danuta Krzysik, Beata Kuruc oraz Beata Kwak.

Jury spośród 564 prac z Powiatu Nowotarskiego nagrodziło 37  oraz wyróżniło 39 prac. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica z klasy III Gabrysia Kiedziuch, której praca zasili wystawę po konkursową w dn. 13.11.2014r w Powiatowym Centrum Domu Kultury w Nowym Targu .

 

 

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

Galeria pozostałych prac

 

PRZEDKONKURSOWA WYCIECZKA PO SPISZU

12.11.2014r. APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA

6.11.2014r. ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

     W kalendarzu są dni, które różnią się od innych. Dni odświętne, radosne i wyjątkowe. Takim dniem był dzień 6 listopada 2014r., w którym w poczet społeczności uczniowskiej zostali przyjęci nowi uczniowie, którzy we wrześniu tego roku rozpoczęli naukę w kl. I. W tym szczególnym dla nich dniu zaprezentowali się w programie artystycznym, zaśpiewali i zatańczyli, a przede wszystkim złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych. Na pamiątkę otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenciki od kl. II.  Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina. Życzymy Wam samych sukcesów w nauce.

30.10.2014r. ZAJĘCIA TERENOWE KL. VI  W PPN

30.10.2014r. ŚNIADANKO "ORZECHOWE "

     W dniu 30 października po raz drugi zasiedliśmy w klasach do wspólnego stołu przy zdrowym śniadanku. Tym razem w salach zrobiło się brązowo, a to za sprawą koloru, który obowiązywał w tym dniu- ORZECHOWY.

     Na stołach przede wszystkim królowało orzechowe Monte oraz mieszanki różnorodnych orzeszków- laskowych, włoskich, ziemnych, nerkowca. Orzechy są szczególnie polecaną przez dietetyków przekąską, gdyż wspomagają pracę mózgu. Pamiętajmy więc, aby zdrowe nawyki praktykowane w szkole wdrażać coraz częściej w swoich jadłospisach.

galeria zdjęć

29.10.20014r. "JESIENNY MARSZ I BIEG PO ZDROWIE"

   Jako „Szkoła w ruchu” organizujemy wiele imprez związanych ze zdrowym trybem życia, dlatego 29 października zorganizowany został „Jesienny marsz i bieg po zdrowie” pod hasłem „Chcesz uniknąć nowotwora – na ruch kolego pora”. W akcji zorganizowanej w ramach „Europejskiego programu walki z rakiem” wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami.

   Celem akcji było uświadomienie dzieciom i mieszkańcom Łapsz, jak ważny jest ruch dla człowieka oraz zwrócenie uwagi na choroby związane z siedzącym trybem życia.

    Wyruszyliśmy wszyscy spod szkoły. Każdy uczeń otrzymał różowy balonik – symbol walki z rakiem i zadanie do wykonania. Uczniowie kl.V-VI biegli wyznaczoną trasą, natomiast dzieci z  kl.I-IV przeszły ze śpiewem przez wieś niosąc transparent zachęcający do aktywnego trybu życia i baloniki.  Spotkanie nastąpiło na rozstaju dróg.  Razem zdobyliśmy szczyt - Kąty.  Pogoda i humory dopisywały każdemu.  

 

 

galeria zdjęć

 

22.10.2014r. IV DZIEŃ PATRONA

     W tym roku cała społeczność szkolna wraz z licznymi rodzicami udała się do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu. Pierwszym punktem naszej uroczystości była projekcja filmu w multimedialnym namiocie obok Sanktuarium, który przedstawiał historie z życia Jana Pawła II związane z Ludźmierzem oraz wystawa pamiątek związanych z Ojcem Świętym. Następnie w bazylice (ze względu na padający nieustannie deszcz i przenikliwe zimno) wszyscy odmówiliśmy Tajemnice Światła różańca świętego oraz uczestniczyliśmy czynnie ze sztandarem Szkoły w południowej Eucharystii. Na koniec ucalowaliśmy relikwie Świętego Jana Pawła II oraz delegacja złożyła kwiaty i znicz.

Dziękujemy wszystkim za świadectwo przyjaźni ze świętymi.

galeria zdjęć

19.10.2014r. XII DZIEŃ PATRONA W RZEPISKACH

     W piękną, słoneczną niedzielę 19 pażdziernika, odbył się w Rzepiskach XII Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną, której  przewodniczył marianin ks. Jan Rokosz. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym pod opieką Pani Dyrektor  Beaty Kuruc i Anieli Gryglak-Bigos oraz ks. Albin Pawłowski.

    Po skończonej Mszy św. wszyscy zebrani  udali się do Domu rekolekcyjnego, gdzie po poczęstunku odbyły się występy artystyczne . Najpierw wystąpili z  krótkim montażem słowno-muzycznym z uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Rzepiskach. Przybliżyli oni zgromadzonym sylwetkę papieża oraz ważniejsze fakty z jego życia. Później zabrał głos  ksiądz Jan Rokosz, który dał przepiękne świadectwo ze spotkań z  Ojcem Świętym. Śpiew, zabawy, konkursy trwały jeszcze długo.

     Dla nas było to niezwykłe przeżycie, gdyż Święty Jan Paweł II jest także patronem naszej szkoły.

14.10.2014r. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

galeria zdjęć

28.09.2014r. PROMOCJA KSIĄŻKI FRANCISZKA PAYERHINA

     28 września br. odbyła się uroczysta promocja książki pana Franciszka Payerhin pt. „Opowieści spiskie”, w remizie OSP w Łapszach Wyżnych. Niedzielne popołudnie zgromadziło nie tylko mieszkańców naszej wsi, ale także mnóstwo zaproszonych gości przez samego autora. Nasza szkoła  przygotowała  całą oprawę artystyczną tego integracyjnego spotkania. W miłej atmosferze przy kanapeczkach,  ciasteczku i kawie  wszyscy zebrani mogli najpierw obejrzeć spektakl kukiełkowy szkolnego teatrzyku „Maryna” przygotowany z uczniami klasy V i VI pod kierownictwem  Beaty Kuruc oraz Danuty Krzysik. Po przedstawieniu uczniowie podziękowali autorowi oraz zespołowi redakcyjnemu za kolejną publikację promującą  naszą wieś.  Rodzina autora obdarowała wszystkie zebrane dzieci  cukierkami. Po części oficjalnej można było zakupić książkę  z osobistą  dedykacją i podpisem autora.

25.09.2014r. AKCJA EKOLOGICZNA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

 

 

25 WREŚNIA ŚNIADANKO W KOLORZE  "POMARAŃCZOWY"

     W dniu 25 września zasiedliśmy po raz pierwszy w roku szkolnym 2014/2015 do wspólnego śniadanka w ramach Szkolnego Programu Zdrowia „10 kroków do zdrowego odżywiania: Kolorowe wyzwanie- nasze drugie śniadanie.”

     We wrześniu towarzyszył nam kolor POMARAŃCZOWY. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na pomarańczowo, a do zjedzenia na śniadanie m.in. przynieśli marchewki i pomarańcze, które popijali sokiem marchewkowym lub pomarańczowym. Wszystkim humor dopisywał i apetyt też, więc przyniesione z domu smakołyki szybko zniknęły z talerzyków i ze stołów.

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

      W piątek tj. 26 września 2014r. o godzinie 16.00 odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie rodziców z dyrektorem, nauczycielami i wychowawcami klas.

17.09.2014r. DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W mgielny ranek, zapowiadający piękny, słoneczny dzień cała społeczność szkolna wybrała się na boisko sportowe "Pod Foldówkę", aby wspólnie rozpalić ognisko. Ten dzień był okazją nie tylko do rozpalenia grila i upieczenia kiełbasek, ale także do wspólnych zabaw, konkurencji i rozgrywek sportowych. Dzieci bawiły się wspaniale.

Na koniec imprezy ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni świata. Wszyscy najedzeni i uśmiechnięci wrócili do domów.

 

 

 

Msza Św. o godz. 8.30

 

Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2014/2015

 

   Możesz wspierać naszą szkolną bibliotekę zamawiając książki na www.gandalf.com.p i przekazując punkty w ostatnim kroku zamówienia → wpisz miejscowość: Łapsze Wyżne → wybierz bibliotekę z listy bibliotek :Biblioteka w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II, Łapsze Wyżne (pozycja 34) oraz przekaż zebrane punkty, które możemy przekazać na zakup nagród dla dzieci.

 

   

     
 

 

http://www.6ciolatekwszkole.blogspot.com/

http://www.facebook.com/#!/pages/Sze%C5%9Bciolatek-w-szkole/317065358353478