indywidualizacja


"Mały Mistrz"


Strona główna


Dni wolne


Patron szkoły


O Szkole


Plan lekcji


Nauczyciele


Uczniowie


Dokumenty


Osiągnięcia


Archiwum


Kontakt


 

Projekty

Konkursy  Galeria zdjęć

"Ćwiczyć każdy może"

ROK SZKOLNY 2015/2016

 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku

www.facebook.com/pages/Szkoła-Podstawowa-im-Błogosławionego-Jana-Pawła-II-w-Łapszach-Wyżnych/343240829108689

 

 

24.06.2016r. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sADbj6G0d_I

 

 

 

 

 

 

zadania do głosowania

 

 www.bo.malopolska.pl

 

 

10.06.2016r. USTANOWIENIE REKORDU CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE

 

 ,,Ten jest najszczęśliwszy z ludzi,

    któremu nikt zapału do książek nie ostudzi"


   10 czerwca 2016r. część społeczności naszej szkoły (63 uczniów i 8 nauczycieli) zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby wspólnie z uczniami z innych szkół przystąpić do akcji ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie. Uczniowie z poszczególnych klas założyli koszulki w wybranym przez klasę kolorze (biały, żółty, zielony, niebieski, czerwony, bordowy, czarny), co umożliwiło ,,granie kolorami”. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy czytanie. Przyświecało nam hasło: ,,Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!” Tworzyliśmy łańcuch słów: uczniowie ustawili się klasami w dużym kole i czytali ze swej ulubionej książki przyniesionej z domu pierwsze słowo z 13-stej strony. Po 10-tej minucie uczniowie ze starszych klas przedstawili wybrane przez siebie teksty. W oddziale przedszkolnym zgromadzili się rodzice, którzy czytali dla swych pociech (21 dzieci, 7 rodziców i nauczyciel). W akcji wzięło udział: 63 uczniów, 9 nauczycieli, 21 dzieci oddziału przedszkolnego i 7 rodziców - razem 100 osób). Wszystkim uczestnikom spotkania przyświecały takie hasła jak: ,,Jak nie czytam, jak czytam”, ,,Młody czyta więcej” ,,W całej Polsce czytają dzieci”, ,,No przecież czytamy”, ,,Czytania uczcie się od nas”, ,,Nikt nie czyta, my czytamy”, ,,Czytamy więcej od was”.
 

A oto link do nagrania z akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=L74MNuIqf0Y

 

 

 

REALIZACJA PROJEKTU EKOLOGICZNEGO „PAN SPRZĄTALSKI”

   Klasa I  wraz z opiekunem panią Anielą Gryglak-Bigos uczestniczyła w bieżącym roku w projekcie edukacyjnym „Pan Sprzątalski”, realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Włącz Eco Wyobraźnię w Krakowie. Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie właściwego pozbywania się odpadów komunalnych. W kwietniu odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie. W ramach projektu wzięli udział w konkursie „Coś z niczego. Coś z niepotrzebnego”. Za pracę „Mapa Polski” uczennica kl. I - Magdalena Pojedzinka zdobyła - I miejsce, natomiast w konkursie „Na tropie Śmieciucha” klasa I zdobyła - I miejsce w województwie małopolskim. W nagrodę otrzymali bon o wartości 300 złotych.

GRATULUJEMY!!!

link do strony Pan Sprzątalski

 

 

 

III PODHALAŃSKI KONKURS CZYTELNICZY
GWAROWYCH TEKSTÓW LITERATURY REGIONALNEJ
„GÓRALSKIE CYTANIE” – I EDYCJA SPISKA

 

Paweł Sołtys uczeń klasy VI zajął III MIEJSCE w edycji spiskiej III Podhalańskiego Konkursu Czytelniczego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie cytanie” w  kategorii wiekowej klasy IV-VI.

Góralskie cytanie” – I edycję spiską przygotował i zorganizował Zespół placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych.

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

06.06.2016r. III SZKOLNY TURNIEJ LOGICZNEGO MYŚLENIA - II ETAP

   Dnia 06.06.2016r. pani Anna Stanek oraz pani Elżbieta Sołtys przeprowadziły II etap III Szkolnego Turnieju Logicznego Myślenia. Najpierw zmierzyli się reprezentanci z kl. I-III, gdzie w obecności swoich rówieśników klasowych rozwiązali zadania z różnych dziedzin nauki w czasie 45 minut. Następnie do turnieju przystąpili uczniowie z kl. IV-VI. Podobnie, jak ich młodsi koledzy, mieli określone czasowo zadania do wykonania. W grupie młodszej najwyższą liczbę punktów i I miejsce zdobyła klasa III, II miejsce klasa I i III miejsce kl. II. W grupie starszej I miejsce zajęła kl. IV, II miejsce kl. VI i III miejsce kl. V. Wszystkim zespołom w czasie przebiegu turniej towarzyszyła dobra zabawa, humor i zdrowa rywalizacja.GRATULUJEMY!!!

 

 

 

 

31.05.2016r. II EDYCJA KONKURSU „MAŁY INŻYNIER” W GMINIE ŁAPSZE NIŻNE

 

  Trzyosobowy zespół w składzie: Julia Cieślik kl VI , Paweł Sołtys kl VI oraz Daniel Kalata kl V pod opieką pani Małgorzaty Kamińskiej, reprezentowali naszą szkołę w II edycji konkursu "MAŁY INŻYNIER" organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych i zajęli III miejsce. Rozwiązanie trudnego testu to jeszcze nie wszystko – sztuką jest złożyć i sprawić by unosił się w powietrzu mały samolocik – a takie było tegoroczne zadanie praktyczne. I tu przydaje się wyobraźnia i właśnie inżynierska precyzja, a nade wszystko pomysłowość.

   Zwycięzcy otrzymali nagrody: zestawy „Sekrety elektroniki”, a wszyscy uczestnicy: materiały promocyjne naszej gminy i pamiątkowe koszulki. Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Łapsze Niżne i Prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Władysław Maciej Krakowski, którzy również objęli honorowy patronat nad konkursem.

 

GRATULUJEMY!!!
 

 

 

 

19.05.2016r. IX WSPÓLNE ŚNIADANKO -

                                                              "TRUSKAWKA"

 

Truskawkowe lato,
Truskawkowy czas,
Truskawki, truskawki
Rozśmieszają świat!

 

Mają coś takiego –
To ich tajemnica,
Że uśmiecha się nawet
Największa złośnica.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Julia Cieślik uczennica klasy VI zajęła II MIEJSCE w XXIII Konkursie Recytatorskim mi. Augustyna Suskiego

„Strofy o Ojczyźnie”, który odbył się 20 maja w Szaflarach.

 

 

 

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
 

 

 

PROJEKT EKOLOGICZNY „PAN SPRZĄTALSKI”

     Klasa I uczestniczyła w bieżącym roku w projekcie edukacyjnym „Pan Sprzątalski”, realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Włącz Eco Wyobraźnię. Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie właściwego pozbywania się odpadów komunalnych.
W kwietniu odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej, w czasie których uczniowie nauczyli się segregować śmieci i dowiedzieli się jak powtórnie ich wykorzystywać. W ramach projektu wykonali prace plastyczne na konkurs „Coś z niczego. Coś z niepotrzebnego” oraz „Kronikę Ekodetektywów klasy I”.

 

 

 

 

Czyste powietrze wokół nas


     Wychowankowie oddziału przedszkolnego uczestniczyli w lutym i marcu w programie profilaktycznym „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu był: wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.
Przed rozpoczęciem zajęć odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym zostali oni zapoznani z założeniami programowymi oraz tematyką zajęć. Każdy z nich otrzymał również list z informacjami, dotyczącymi ich przebiegu.
Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Podczas wycieczki nauczyli się dostrzegać, źródła i przyczyny dymu, a w czasie zajęć razem z sympatycznym Dinusiem bawili się, układali puzzle. Nauczyli się rozpoznawać znaki z zakazem palenia, dostrzegać negatywne skutki palenia papierosów oraz wdychania dymu nikotynowego. Na zakończenie zaprojektowali znaczki „Nie pal przy mnie”. Natomiast poznana przez nich „Piosenka o Dinku” towarzyszy im często w czasie zajęć i spacerów.
 

 

 

NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ.
 

     W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych uczniowie klasy I uczestniczyli w programie profilaktycznym „Nie pal przy mnie, proszę!”. W ciągu zajęć warsztatowych poznali zasady zdrowego trybu życia oraz dowiedzieli się, jaki wpływ ma dym nikotynowy na ich zdrowie. Poznali też zasady właściwego zachowania się, gdy inni palą przy nich papierosy. Razem z rodzicami wykonali prace plastyczne, negujące palenie i promujące zdrowy styl życia pt. „Palenie szkodzi i na zdrowie nie wychodzi”.
 

 

 

 

19-23.05.2016r.  „TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ”

 

 

23.04.2016r. VII SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA I DZIEŃ ZIEMI

 

   23 kwietnia w szkole odbył się Dzień Zdrowia i Dzień Ziemi. Obchody zaczęliśmy występem uczniów klasy VI i V promującym zdrowy tryb życia. Tradycyjnie po części artystycznej wszyscy rozeszli się do klas, aby pod kierunkiem wychowawcy przygotować sałatkę owocową lub warzywną. Następnie zgodnie z wytycznymi map uczniowie szukali zadań zwiazanych z ochroną naszej planety. Podsumowaniem dnia dla uczniów klas IV-VI był spacer na Grandeus, a dzieci z klas I-III wspólnie przygotowały piramidy żywieniowe w swoich klasach.

 

 

 

 

 

Europejski Kodeks Walki z Rakiem
 

     W ramach realizacji Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem 22.04.2016r pani Aniela Gryglak-Bigos przygotowała pogadankę połączoną z prezentacją „O zdrowie dbamy- raka pokonamy”. Później uczniowie rozwiązywali krzyżówki i rebusy dotyczące zasad zdrowego trybu życia oraz związane z profilaktyką raka.


 


KONKURS POETYCKI „NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ- DZIAŁAJ!


     Uczniowie klasy II i III pod opieką pani Anieli Gryglak-Bigos wzięli udział w konkursie poetyckim „Nigdy się nie poddawaj-działaj!” zorganizowanym przez Fundację im. Adama Worwy w Nowym Targu. Dwóch uczniów: Aleksandra Karkoszka i Bartłomiej Sołtys otrzymali nagrody za swoje wiersze.


 

  

KONKURS RECYTATORSKI „NAD WODĄ WIELKĄ I CZYSTĄ”

 

    31.03.2016 odbył się w Osadzie Turystycznej Czorsztyn położonej na Stylchenie konkurs recytatorski „Nad wodą wielką i czystą”. Wzięły w nim udział  3 uczennice z naszej szkoły:
- Dominika Gryglak z klasy II, Emilia Szczechowicz      z klasy V oraz Julia Cieślik z klasy VI. Recytowały one wybrany wiersz  i fragment prozy. Uczennice przygotowywała do konkursu mgr Aniela Gryglak-Bigos.
Serdecznie gratulujemy Julii Cieślik, która uzyskała wyróżnienie.
 

 

 

 

 

04.04.2016r. APEL Z OKAZJI 11 ROCZNICY ŚMIERCI PATRONA

 

 

,,Można odejść na zawsze,
by stale być blisko”


     W dniu 4 IV 2016r. w 11-stą rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II uczniowie klasy II oraz Wiktoria Krzysik i Paweł Sołtys (uczniowie klasy VI) pod kierunkiem p. Beaty Kwak uczcili uroczystym apelem pamięć sławnego Polaka.
„Sobota 2 IV 2005r godz. 2137 – „Serce Polski” przestaje bić w Watykanie. Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II nie żyje. Przekroczył próg nadziei. Dawca życia odbiera go nam, by oddać niebu, dlatego teraz patrzy na nas z domu Ojca i nam błogosławi. Papież odszedł w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego, które sam ustanowił. Widocznie Bóg tak chciał.
To fragment programu słowno-muzycznego, w którym pojawiły się wiersze i pieśni opiewające patrona naszej szkoły. W trakcie inscenizacji zostały przypomniane słowa, które Święty Jana Pawła II skierował do rodaków podczas pielgrzymek do Ziemi Ojczystej. Uczniowie zaśpiewali: ,,Abba Ojcze”, ,,Barkę”, ,,Wadowice, moje miasto” oraz pieśń: ,,Powiedz ludziom, że kocham ich”.


,,OTWÓRZMY SERCA:
Niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza miłość będzie pokorna.
Niech nasza droga będzie wspólna.
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,
Co się tej nadziei może sprzeciwić.’’

 

 

 

 

 

5 KWIETNIA 2016r. - SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

 


 

 

 

31.03.2016r. VII WSPÓLNE ŚNIADANKO -

                                                              "OGÓREK, SAŁATA"

 

 

Każdy ze smakiem lubi zjejść ogórka,

nie oszczędzając jego zielonego graniturka.
Jeśli sałatę spróbujecie,
chwilę szczęścia dostaniecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Wiktoria Krzysik uczennica klasy VI została finalistką Przyrodniczego Konkursu Tematycznego „Skarby przyrody i ich ochrona”. Jest to olbrzymie wyróżnienie, gdyż do wojewódzkich zmagań zakwalifikowało się tylko 100 najlepszych przyrodników z Małopolski. Wiktoria pracowała pod opieką Małgorzaty Kamińskiej. Organizatorem konkursu był Małopolski Kurator Oświaty.

 

 

 

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!
 

 

03.03.2016r. OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

   3 marca  br.  odbyły  się w Niedzicy eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało czworo wychowanków:  z kl. VI Julia Cieślik oraz Paweł Sołtys i z  kl. V Kinga Kalata oraz Emilia Szczechowicz. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Danuty Krzysik.

       Nasza uczennica Julia Cieślik zdobyła II miejsce w grupie Szkół Podstawowych i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 7 kwietnia w Nowym Targu. 

                                

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

 

 

 

Niech Zmartwychwstały Pan

będzie obecny na naszych drogach,

niech opromienia nas blaskiem

swej miłości i przemienia to, co szare,

w kwitnący ogród …

Najserdeczniejsze życzenia

wielkanocne składają:

 

 

DYREKTOR, NAUCZYCIELE ORAZ UCZNIOWIE

 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. BŁOGOSŁAWIONEGO JAN PAWŁA II

W ŁAPSZACH WYŻNYCH

 

 

 

 

21 MARCA PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

   Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. W tym roku zapraszamy na "Wiosenną pobudkę". Jeśli pogoda dopisze, najpierw wspólnie udamy się pożegnać Zimę. Następnie w klasach posiejemy do skrzynek nasiona różnych ziół, warzyw i kwiatów.

Prosimy aby każdy uczeń w miarę możliwości założył zielony element stoju.

ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

Uwaga !!! Uwaga !!!
 

 

 

 

 

25.02.2016r. VI WSPÓLNE ŚNIADANKO -

                                                              "MANDARYNKA, POMARAŃCZA"

 

Pomarańcze, mandarynki,
Dla chłopczyka i dziewczynki,
Zawierają witaminki,
Nie oszczędzą dobrej minki.

 

 

 

 

 

 

09.02.2016r. III SZKOLNY TURNIEJ LOGICZNEGO MYŚLENIA -  I ETAP

 

   W turnieju brali udział uczniowie z klas I – VI. Uczniowie pisali prace na trzech poziomach, o różnym stopniu trudności.

   Prace uczniów sprawdzone i ocenione zostały według skali procentowej. Najwyższy uzyskany wynik to 92%, natomiast najniższy 12%.

   Z każdej klasy troje uczniów z najwyższym wynikiem procentowym reprezentowało będzie klasę w drugim etapie turnieju.

Do drugiego etapu turnieju zakwalifikowali się:

 

Klasa I – Kurczak Nikola, Gryglak Patrycja, Pojedzinka Magdalena, Pawlica Kamila

Klasa II – Bizub Bartłomiej, Karkoszka Aleksandra, Gryglak Dominika

Klasa III – Krzysik Karol, Stanek Michał, Turski Szymon

Klasa IV – Sołtys Marcin, Gryglak Piotr, Kiedziuch Gabriela,

Klasa V – Kinga Kalata, Emilia Szczechowicz, Daniel Kalata

Klasa VI – Julia Cieślik, Wiktoria Krzysik, Paweł Sołtys

 

 

Gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów!

 

 

 

14.01.2016r. V WSPÓLNE ŚNIADANKO - "BANAN"

 

 

Żółty banan się prostuje,
smaczny jestem obiecuje,
chcesz do miąższu mi się dobrać
musisz mnie ze skórki obrać.

 

 

 

 

 

 

 

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

 

    Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią dołączyły do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz wszystkich Kuratoriów Oświaty w Polsce. 
   Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Dzieci w ramach programu otrzymały książeczki edukacyjne, a rodzice ulotki informacyjne, jak wspomagać bezpieczeństwo dzieci w rożnych sytuacjach.
 

 

 

 

 

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ŚRÓDROCZE 2015/2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W piątek tj. 15 stycznia 2016r. o godzinie 16.00 odbędzie się w szkole spotkanie z rodzicami
 


Zapraszamy wszystkich rodziców.

 

 

 

Szanowni Państwo,


     w imieniu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka przekazuję link do listu w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi.
Rzecznik Praw Dziecka będzie wdzięczny za jego upowszechnienie wśród uczniów Państwa Szkoły i na stronie internetowej.

List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/list-do-dzieci-i-mlodziezy-w-zwiazku-ze-zblizajacymi-sie-feriami-zimowymi


Z wyrazami szacunku,
Dział Komunikacji Społecznej
 

 

 

 

 

22.12.2015r. WIGILIJNE SPOTKANIE

 

   Dzień ten był dla nas wielkim przeżyciem. Uczestniczyliśmy w szkolnym konkursie plastycznym pt.: "Zima słowem malowana". Następnie uczniowie klas "0", II i IV przedstawili Jasełka, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Mamy z Rady Rodziców przygotowały barszcz i paszteciki. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i rozpoczęliśmy świętowanie.

 

 

 

 

18.12.2015r. WIGILIJNE SPOTKANIE Z BABCIĄ I DZIADKIEM

 

     Babcia i Dziadek to dla nas najdroższe osoby. Zawsze pocieszą, przytulą, pomogą. Na nich zawsze możemy liczyć. 18 grudnia zaprosiliśmy ich do naszej szkoły. Na ten dzień uczniowie klas 0-III przygotowali dla Dziadków krótki występ artystyczny: tańce w rytm melodii oraz jasełka, natomiast zespół regionalny prowadzony przez panią Marię Brawiak i Dominikę Krzysik przedstawił zabawy i tańce regionalne.

Następnie Dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek: kawę i ciastko, które podawały mamy z Rady Rodziców. Wzięli oni również udział w "Kiermaszu Świątecznym", gdzie mieli możliwość zakupu ozdób i bombek, które wykonali ich wnukowie, rodzice, dzieci i nauczyciele.

 

 

 

 

 

17.12.2015r. IV WSPÓLNE ŚNIADANKO - "ORZESZKI"

 

Pyszne są orzechy, szczególnie laskowe,
Zjadają je chłopcy i dziewczyny morowe.
A pistacje i włoskie orzechy- te przepyszne cuda,
Zjeść nam się na przerwie bardzo szybko uda.


 

 

 


MAGDALENA POJEDZINKA – uczennica klasy I zdobyła nagrodę w konkursie „ŻONKILOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA” organizowanym przez Fundację Adama Worwy w Nowym Targu.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE I

   2.12.2015 roku rodzice uczniów klasy I uczestniczyli w zajęciach otwartych przygotowanych przez panią Anielę Gryglak-Bigos. Mieli oni możliwość obserwacji pracy swoich pociech oraz nauczyciela, a także włączenia się w przygotowanie świątecznych dekoracji – choinkowych bombek. Zajęcia te były doskonałą formą integracji rodziców między sobą, nauczycielem i szkołą. Przebiegały w bardzo przyjaznej, świątecznej atmosferze.
Po wprowadzeniu litery „ę”, omówieniu zasad bezpieczeństwa i przybliżeniu instrukcji wykonania bombki uczniowie wraz z rodzicami, wychowawcą i Panią Dyrektor mgr Magdaleną Dwornicką z wielkim zapałem przystąpili do pracy, która przyniosła wspaniałe efekty – różnokolorowe bombki.
Ozdoby te zostały przeznaczone na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole w ramach „Spotkania Wigilijnego z Babcią i Dziadkiem”.


 

 

 

2.12.2015r. TURNIEJ MIKOŁAJKOWY
 

    2 grudnia br. dziesięcioosobowa reprezentacja z naszej szkoły wzięła udział w gminnym Turnieju Mikołajkowym, który został zorganizowany we Frydmanie. Trzyosobowe delegacje z kl. I, II, III spotkały się z reprezentantami innych szkół i rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych. Wszyscy „zawodnicy”, na miarę swoich możliwości, starali się osiągnąć jak najlepszy wynik.
Dobra zdrowa rywalizacja dostarczyła wszystkim dobrej zabawy i miłych wrażeń. Na koniec małych sportowców odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkich słodyczami.
Organizatorom i sponsorom składamy gorące podziękowania, a zawodnikom samych sukcesów sportowych!
 

 

 

 

26.11.2015r. IIII WSPÓLNE ŚNIADANKO - "MARCHEWKA"

 

I marchewka, i szczypiorek,
Wnet poprawią ci humorek,
Jedząc warzywa,
Na urodzie ci nie zbywa,
Zdrowy będziesz, rześki, młody,
Niczym strumień żywej wody.

 

 

 

 

 

 

,,Ten jest najszczęśliwszy z ludzi,
któremu nikt zapału do książek nie ostudzi"

 
   
W miesiącu listopadzie księgozbiór naszej szkolnej biblioteki został wzbogacony o pozycje pozyskane z projektu ministerialnego: ,,Książki naszych marzeń”. To 99 pozycji o różnorodnej tematyce, bliskiej dzisiejszemu czytelnikowi, które swoją fabułą rozbudzają ciekawość otaczającą rzeczywistością, inspirują do twórczego działania, pomagają poznawać i rozumieć współczesny świat. Każda z nich napisana jest językiem młodzieżowym, przystępnym, pełnym humoru i ciekawym. Są opracowane i wydane przez wydawnictwo ,,Zielona Sowa”. Celem programu jest doposażenie biblioteki szkolnej w książki nie będące podręcznikami i lekturami oraz promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych. Podstawowym rezultatem tegoż programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało współczesny czytelnik musi doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także, przede wszystkim odkryć, że czytając można przyjemnie spędzać wolny czas. Pozycje te pogłębią nawyk czytania i będą podtrzymywać zainteresowanie czytaniem.


,,Ten kto czyta, żyje podwójnie"


   
Nauczyciel bibliotekarz zachęca uczniów do częstego odwiedzania biblioteki, wypożyczania i czytania książek oraz udział w proponowanych konkursach.
Na szkolnej tablicy poświęconej naszej bibliotece w najbliższym czasie pojawi się wykaz wszystkich książek, tak, aby każdy uczeń mógł się z nimi zapoznać i wybrać coś dla siebie. Raz w tygodniu na tablicy znajdzie się opis wybranej pozycji, po to, aby przybliżyć czytelnikom tematykę pozyskanych książek.
W związku z udziałem w projekcie będzie:
1. Przeprowadzony konkurs dla uczniów ze znajomości treści wybranych pozycji w przedziałach wiekowych:
a) klasa I
b) klasy II- III
c) klasy IV-V
d) klasa VI.
2. Chętni uczniowie z klas II-VI napiszą recenzję wybranej książki.
3. Dla klasy I zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny.
4. W maju każda klasa przygotuje i przedstawi prezentację multimedialną poświęconą wybranej książce.

5. Na korytarzu zorganizowana zostanie wystawa pozyskanych książek.

 

 

 

 

18 i 25.11.2015r. SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI


   W konkursie wzięło udział 27 uczniów kl. I-III i 8 uczniów kl. IV-VI. Każdy uczestnik recytował wybrany przez siebie wiersz.
Komisja brała pod uwagę:
- pamięciowe opanowanie tekstu,
- interpretację treści
- kulturę słowa
- ogólny wyraz artystyczny
Wyniki konkursu:

KLASA I
I miejsce – MAGDALENA POJEDZINKA
II miejsce – PATRYCJA GRYGLAK
III miejsce - KAMILA PAWLICA

KLASA II
I miejsce – BARTŁOMIEJ BIZUB
II miejsce – DOMINIKA GRYGLAK
III miejsce - KACPER KRZYSIK

KLASA III
I miejsce – MICHAŁ STANEK
II miejsce – JULIA PAWLICA
III miejsce - KAROL KRZYSIK

KLASY IV-VI
I miejsce – WIKTORIA  KRZYSIK, EMILIA SZCZECHOWICZ
II miejsce – NATALIA STAROSTOWICZ
III miejsce - PIOTR GRYGLAK, GABRIELA KIEDZIUCH

 

GÓRA GROSZA


    Od 23 listopada do 4 grudnia nasz szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Na każdej przerwie na korytarzu naprzeciwko sklepiku wystawiona jest skarbonka, do której możne wrzucać monety o nominale od 1 gr do 5 zł. Każda drobna moneta może pomóc dzieciom wychowującym się w rodzinach zstępczych. Nie bądźmy obojętni na los dzieci, które marzą o szczęśliwej rodzinie.
 

 

 

 

 

18.11.2015r. SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

 

   Klasa I realizuje program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Aby wesprzeć pracę nauczyciela do naszej szkoły zostali zaproszeni funkcjonariusze Policji w Łapszach Niżnych. Spotkanie odbyło się w środę 18.11.2015r. Wzięli w nim udział -oprócz pierwszoklasistów - uczniowie klasy 0 i II.
Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci i przekazanie im zasad bezpieczeństwa w szkole, na drodze oraz w kontaktach z nieznajomymi.
Policjanci w ciekawy sposób przybliżyli uczniom zasady ruchu drogowego. Poprzez doświadczenie z latarką uzmysłowili dzieciom celowość noszenia emblematów odblaskowych. Dużo uwagi poświęcili na przybliżenie zasad bezpieczeństwa – poruszania się po drodze z chodnikami i bez chodników, przechodzenia na drugą stronę ulicy zarówno na wsi, jak i w mieście, jazdy na rowerach oraz właściwego przewożenia dzieci w samochodzie. Uświadomili również uczniom niebezpieczeństwo, jakie grozi im ze strony nieznajomych osób oraz podali przykłady właściwego zachowania się w razie zagrożenia związanego z bezpośrednim kontaktem.
Poza tym dzieci miały możliwość obejrzenia wozu policyjnego, sprzętu używanego przez funkcjonariuszy, a także przećwiczenia przechodzenia przez ulicę.
Była to bardzo atrakcyjna lekcja bezpieczeństwa, za którą serdecznie dziękujemy.
 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

4 grudnia naszą szkołę odwiedzi Mikołaj. Przyjdzie do najmłodszych - dzieci z zerówki i klasy I.

Istnieje również możliwość dopisania dziecka spoza szkoły. Należy wtedy uiścić koszt paczki dla dziecka- 20zł.
Zgłoszenia przyjmujemy do 20 listopada br.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

10.11.2015r.    APEL Z OKAZJI 97 ROCZNICY ODZYSKANIA

 NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

 

 

 

9.11.2015r. ZAJĘCIA TERENOWE KLASY VI W PPN

 

   9 listopada uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą udali się na zajęcia terenowe pt.: ,,Będę właścicielem lasu” organizowane przez Pieniński Park Narodowy. Zajęcia odbywały się w rezerwacie przyrody Biała Woda w miejscowości Jaworki. Uczniowie mieli za zadanie między innymi rozpoznawać gatunki drzew, nazywać elementy poszczególnych warstw lasu oraz elementy mikroklimatu, uzupełniać łańcuch pokarmowy obrazujący przepłw energii między poszczególnymi gatunkami w ekosystemie. Pogoda dopisała pomimo lekkiego deszczu na zakończenie zajęć. Wszyscy brudni, ale zadowoleni wrócili szczęśliwie do domów.

 

 

 

 

 

 

6 listopada bierzemy udział w programie"Śniadanie Daje Moc"

 

 

 

 

 

SZKOLNY KONKURSU RECYTATORSKI - 18 i 25 listopada

 

30.10.2015r. ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

   30 października 2015r. jedenastu uczniów klasy I zostało przyjętych w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II  w Łapszach Wyżnych. W tym szczególnym dla nich dniu zaprezentowali się w programie artystycznym, zaśpiewali i zatańczyli.  Udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Potwierdzeniem tego faktu było pasowanie „wielkim ołówkiem”, którego dokonała Pani Dyrektor mgr Magdalena Dwornicka i wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji szkolnych. Pierwszoklasiści przyjęli również symboliczne prezenty przygotowane przez uczniów klasy II. Na zakończenie spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Życzymy Wam samych sukcesów w nauce.

29.10.2015r. DRUGIE WSPÓLNE ŚNIADANKO - JABŁKO +GRUSZKA

   Dnia 29 września wszyscy uczniowie zasiedli  do drugiego wspólnego śniadanka. Bohaterami tego śniadania było jabłko i gruszka.

 

 

28.10.2015r. V DZIEŃ PATRONA

 


     Z okazji obchodów jubileuszowego Dnia Patrona 28 października 2015r. cała społeczność szkolna wraz z rodzicami i innymi mieszkańcami wsi dwoma autokarami udała się na pielgrzymkę do Centrum Jana Pawła II do Krakowa. Pierwszym punktem uroczystości była Msza Święta odprawiona w koncelebrze z naszym katechetą ks. Albinem Pawłowskim w Kościele Relikwii. Po Mszy Św. miejscowy ksiądz oprowadził nas po Kościele Dolnym i Górnym ciekawie opowiadając historię powstania Kościoła. Pokazał nam pamiątki po naszym patronie Ojcu Świętym Janie Pawle II. Następnie udaliśmy się do Centrum Dialogu Międzykulturowego, gdzie w podziale na grupy: 0-II – warsztaty plastyczne, III-VI – projekcja filmu o życiu Jana Pawła II, a dorośli w tym czasie mieli możliwość obejrzeć przepiękną wystawę o Całunie Turyńskim.
Po południu korzystając z pięknej słonecznej pogody udaliśmy się spacerkiem do Domu Pielgrzyma w Łagiewnikach na pyszny obiad. Po obiedzie mieliśmy czas na zakup pamiątek i dewocjonaliów, które poświęcił nam ksiądz katecheta. O godzinie 15.00 w godzinie Bożego Miłosierdzia odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Chętni i odważni mogli wjechać windą na wieżę i podziwiać panoramę Krakowa! Po Wszystkich atrakcjach zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Dzięki opiece i wstawiennictwu Patrona szczęśliwie wróciliśmy do Łapsz.

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "CZYSTA WODA - ZDROWE ŻYCIE"

 

 

 

 

Konkurs plastyczny - Natura w mozaice

 

 

 

22.10.2015r. IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PAPIESKI


     22. X. 2015r. trzy uczennice z naszej szkoły pod opieką pani mgr Anieli Gryglak-Bigos wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Papieskim ŚDM Kraków 2016: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” w Niedzicy. Nasze uczennice wykazały się dużą wiedzą i zdobyły:
Wiktoria Krzysik - II miejsce
Julia Cieślik - III miejsce
Anna Krzysik - dyplom za udział

 


Gratulujemy i życzymy wszystkim dalszych sukcesów!
 

 

 

„Pieczemy ciasteczka”


     19.10.2015r. uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej wraz z wychowawczyniami: panią Anną Stanek i Anielą Gryglak-Bigos udali się do cukierni „Ciasteczka z Łapsz” pani Ireny Kiedziuch, aby z bliska przyjrzeć się pracy cukiernika oraz poznać cykl produkcyjny łapszańskich ciasteczek. Po zakładzie oprowadziła nas pani Magdalena Kałafut, która pokazała uczniom wszystkie etapy pieczenia ciast oraz pomieszczenia, gdzie przechowywane są składniki oraz gotowe wyroby. W czasie zajęć dzieci miały możliwość klejenia własnych ciasteczek. Na zakończenie czekała na nas słodka niespodzianka.
Bardzo serdecznie dziękujemy za niezwykłą, bardzo interesującą lekcję.

 

 


 

 

18.10.2015r. XIII DZIEŃ PATRONA W RZEPISKACH


     W niedzielę 18.10.2015r. odbył się w Rzepiskach XIII Dzień Papieski. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym pod opieką pani dyrektor mgr Magdaleny Dwornickiej oraz pani mgr Anieli Gryglak-Bigos.
Dzień Papieski jest bardzo ważnym świętem dla naszej społeczności uczniowskiej, gdyż Święty Jan Paweł II jest też patronem naszej szkoły.

 

 

 

 

14.10.2015r. UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

 

 


 

 

 

07.10.2015r. ĆWICZENIA EWAKUACYJNE

 

 

    7 października przeprowadzony został w naszej szkole próbny alarm ewakuacyjny, który nadzorował komendant OSP z Łapsz Wyżnych – pan Paweł Trzop. Akcja przebiegła niezwykle sprawnie pod czujnym okiem przeszkolonego przedstawiciela straży, który wyraził duże uznanie za sprawną akcję i mobilizację uczniów. Po czym pan Komendant zaprosił najmłodszych uczniów z naszej szkoły- Przedszkolaków oraz klasę I i II do zwiedzenia bazy naszej łapszańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.
W Remizie OSP uczniowie mieli możliwość obejrzenia nie tylko wozu strażackiego, ale także zobaczyli sprzęt gaśniczy i uposażenie bojowe strażaka, który wyrusza na akcję gaśniczą. Oczywiście chętnych do wypełnienia tej służby przyszłości było wielu, zarówno chłopców, jak i dziewczynek.
Pan Komendant bardzo ciekawie przedstawił pracę strażaków i zachęcił do zdrowego bezpiecznego trybu życia wszystkich mieszkańców nawet tych najmniejszych.
Pragniemy wyrazić gorące podziękowanie Panu Komendantowi oraz strażakom OSP z Łapsz Wyżynych - za duże poświęcenie i gotowość służenia pomocą innym .

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że 14 października 2015r. obchodzony będzie w naszej szkole DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć dydaktycznych.

 

Uroczysta akademia rozpocznie się o godzinie 1000.

 

 

ZAPRASZAMY !!!

 

 

POZALEKCYJNE ZAJĘCIA TANECZNE

 

     Zajęcia taneczne w naszej szkole odbywać się będą w poniedziałki w dwóch grupach wiekowych:

I grupa w godz.  13.15 - 14.00

II grupa  w godz. 14.05 - 14.50

 

             ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

 

 

25 września 2015r. (piątek) godz. 16.00

 

 ZAPRASZAMY!!!

 

24.09.2015r. ŚNIADANKO "ŚLIWKOWE"

   Dnia 24 września (ostatni czwartek miesiąca) wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli po raz pierwszy w roku szkolnym 2015/2016 do wspólnego śniadanka w ramach Szkolnego Programu Zdrowia „10 kroków do zdrowego odżywiania: Kolorowe wyzwanie- nasze drugie śniadanie.” Na naszych ławkach królowała Śliwka, czyli śniadanko "śliwkowe".

 

 

 

 

 

 

23.09.2014r. AKCJA EKOLOGICZNA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

   Dnia 23 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ekologicznej "Sprzatanie Świata". Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą porządkowała teren wzdłuż przyporządkowanych ulic. Zebrane odpady w specjalnie przeznaczonych do tego workach złożone zostały przed budynkiem szkolnym lub w wyznaczonych miejscach na terenie naszej miejscowości.

 

  

 

 

 

 

17.09.2014r. DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W piękny, słoneczny czwartek cała społeczność szkolna wybrała się na boisko sportowe "Pod Foldówkę", aby jak co roku wspólnie pohasać na łonie natury. Ten dzień był również okazją do rozpalenia grila i upieczenia pysznych kiełbasek oraz ziemniaczków. Nie było końca różnym zabawom. Starsi uczniowie mieli możliwość zagrania w "palanta". Wszyscy najedzeni i uśmiechnięci wrócili bezpiecznie do swoich domów.

 

 

ZAJĘCIA TANECZNE

   Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców szkoła postanowiła zorganizować odpłatne zajęcia taneczne, które odbywałyby się na terenie naszej placówki. Każdy uczeń miał możliwośc udziału w pierwszej bezpłatnej lekcji tańca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 1.09.2015r.  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

 

 

 

 

 

Msza Św. o godz. 8.30

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole o godzinie 9.20

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI I RODZICÓW

 

 

Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2015/2016

 

   Możesz wspierać naszą szkolną bibliotekę zamawiając książki na www.gandalf.com.p i przekazując punkty w ostatnim kroku zamówienia → wpisz miejscowość: Łapsze Wyżne → wybierz bibliotekę z listy bibliotek :Biblioteka w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II, Łapsze Wyżne (pozycja 34) oraz przekaż zebrane punkty, które możemy przekazać na zakup nagród dla dzieci.

 

   

     
 

 

http://www.6ciolatekwszkole.blogspot.com/

http://www.facebook.com/#!/pages/Sze%C5%9Bciolatek-w-szkole/317065358353478