;


  

 

indywidualizacja

 

 

     

"Mały Mistrz"


Strona główna


Dni wolne


Patron szkoły


O Szkole


Plan lekcji


Nauczyciele


Uczniowie


Dokumenty


Osiągnięcia


Archiwum


Kontakt


 

Projekty

Konkursy  Galeria zdjęć

"Ćwiczyć każdy może"

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku

www.facebook.com/pages/Szkoła-Podstawowa-im-Błogosławionego-Jana-Pawła-II-w-Łapszach-Wyżnych/343240829108689

 

 

 

 

 

List do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia
roku szkolnego 2016/2017

 

 

 

 

 

 

23.06.2017r. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

 

19.06.2017r. WYCIECZKA DO NOWEGO TARGU

 

W dniu 19 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Nowego Targu. W programie wycieczki znalazł się pobyt w "Małpim Gaju", gdzie wszystkie dzieci mogły korzystać ze znajdujących się tam atrakcji. Po dwugodzinnych harcach autobusem przejechaliśmy do Parku Miejskiego. Na miejscu dzieci bawiły się wspaniale oraz zjadły pyszne lody.

 

 

14.06.2017r. WYCIECZKA DO NIEDZICY

 

14 czerwca uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Niedzicy. Najpierw zwiedzili Park Miniatur, później bawili się w "Krainie zabaw", następnie odbyli spacer koroną zapory. Na zakończenie zwiedzili zamek "Dunajec". Do domów powrócili pełni wrażeń.

 

 

 

13.06.2017r. WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

Dnia 13 czerwca uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Podczas niej mieli możliwość obejrzenia przedstawienia "Kot w butach" oraz zwiedzenia zakamarków Teatru Ludowego. Następnie udali się do Lasku Wolskiego, gdzie znajduje się Ogród Zoologiczny. Dzieci wędrowały z planem ogrodu i obserwowały zwierzęta.

 

 

13.06.2017r. "SPISKA CZYTANKA"

 

Bartosz Gryglak z kl III zdobył II miejsce w kategorii klas I-III  w Gminnym Konkursie Literackim "Spiska Czytanka".

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

8.06.2017r. X WSPÓLNE ŚNIADANIE

                            "FANTAZJA OWOCOWO-WARZYWNA

 

W czwartek 8 czerwca już po raz ostatni w tym roku szkolnym zjedliśmy wspólne śniadanie. Przebiegało ono pod hasłem "Fantazja owocowa-warzywna". Największą atrakcją śniadanka był fakt, że jedliśmy je na dworze.

 

 

 

 

8.06.2017r.  DZIEŃ SŁOWACKIEJ POEZJI I PROZY

 

Dnia 8 czerwca odbył się "Dzień Słowackiej Poezji i Prozy" Franciszka Kollowicza. Uczestniczyły w nim dzieci uczęszczające na zjęcia z języka słowackiego: Magdalena Pojedzinka, Krystian Ovšonka, Karol Krzysik i Piotr Gryglak. Piotrek zajął III miejsce w kategorii klas IV-VI, natomiast pozostali uczestnicy otrzymaili drobne upominki.

 

We wrześniu 2016r. redakcja czasopisma "ŽIVOT" i Towarzystwo Słowaków w Polsce ogłosiło konkurs plastyczny im. Ludwika Korkoša pt.: "Działalność Towarzystwa Słowaków w 70-letnim zwierciadle".

W starszej kategorii Piotr Gryglak z kl. V zajął II miejsce,  a w młodszej Magdalena Pojedzinka z kl. II zajęła V miejsce.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

7.06.2017r. KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

 

Dwie uczennice z kl. VI reprezentowały naszą szkołę na Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju: Marta Sołtys i Emilia Szczechowicz. Tylko jedna z nich Marta Sołtys zakwalifikowała się do występu na deskach rabczańskiego amfiteatru.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

"JABŁKO, GRUSZKA, CZY PIETRUSZKA?"

 

Klasa IV uczestniczyła w zajęciach projektowych "Jabłko, gruszka, czy pietruszka?" mających przekonać dzieci do zdrowego sposobu odżywiania i wprowadzenia do swojej diety różnych owoców i warzyw. Uczniowie przygotowywali prezentacje, krzyżówki, na temat wybranego przez siebie owocu lub warzywa. Prezentacji projektu towarzyszyła degustacja własnoręcznie przygotowanych potraw zawierających omawiane produkty.

 

 

 

 

 

6-8.06.2017r. ZAJĘCIA OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

 

W dniach 6-8 czerwca w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczać do naszego oddziału. Odwiedziło nas 14 dzieci i były to głównie 3 i 4 latki. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych i miały okazję do wspólnej zabawy z "naszymi przedszkolakami".

W trzecim dniu zajęć otwartych uczestniczyły w X wspólnym śniadanku czwartkowym "Kolorowa fantazja" z degustacją na trawie.

 

 

 

List do Rodziców, Opiekunów
i Wychowawców z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

 

 

Rzecznik Praw Dziecka
Marek Michalak
 

 

1.06.2017r. DZIEŃ MATKI I DZIEŃ DZIECKA

 

1 czerwca świętowaliśmy podwójnie. W tym dniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki połączona z obchodami Dnia Dziecka. Pani dyrektor powitała zebrane mamy, a następnie uczniowie poszczególnych klas pod kierunkiem swoich wychowawców przedstawili program artystyczny.

Wszyscy też wzięliśmy udział we wspólnym biciu rekordu w ramach akcji "Jak nie czytam - jak czytam".  Czytaliśmy wiersz "Lokomotywa" J. Tuwima.

Następnie podzieleni na grupy, różnymi trasami, wyruszyliśmy w rajdzie na boisko "Pod Foldówką". Tam odbyły się rozgrywki i zabawy sportowe. Wszystkie dzieci otrzymały pizzerinki, soczki i lody. Było miło i przyjemnie.

 

 

 

 

LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW

 

 

 

CERTYFIKAT PRZYJACIELA MATEMATYCZNEGO ZOO
w roku szkolnym 2016/2017
 

   W szóstej edycji projektu Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo wyróżnionych zostało ponad 80 szkół, w tym i nasza, które w sposób szczególny uczestniczą w procesie rozwijania matematycznych umiejętności uczniów.
W tym roku bawiliśmy się pod hasłem “Praktyczne oblicza matematyki”, uczniowie odpowiadali na pytanie: Po co uczymy się matematyki?

 

KONKURS PLASTYCZNY

„BOHATER LITERACKI WZOREM DO NAŚLADOWANIA”


    W czasie czytania lektur poznajemy różnych bohaterów literackich. Często staramy się ich naśladować lub utożsamiamy się z nimi. W marcu chętni uczniowie z klasy II wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym „Bohater literacki wzorem do naśladowania”, który odbył się w Trybszu.
Wykonali oni pięk
ne prace, na których znaleźli się ich ulubieni bohaterowie.
W konkursie Patrycja Gryglak zdobyła - I miejsce - w kategorii klas I-III, natomiast Magdalena Pojedzinka – II miejsce.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

 

31.05.2017r. SZKOLNY TURNIEJ LOGICZNEGO MYŚLENIA-II ETAP

 

W turnieju rywalizowały ze sobą losowo wybrane drużyny spośród najlepszych uczestników I etapu. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych kl. I-III i IV-VI zmierzyli się z różnymi typami zadań wymagających od nich szybkości i pomysłowości. Wszyscy dobrze się bawili.

 

 

 

25.05.2017r. IX WSPÓLNE ŚNIADANKO - "TRUSKAWKA"

 

Truskawki to marzenie człowieka,
każdy na lato już tylko czeka.
Truskawki mógłbym jeść garściami
i rwać je razem z łodygami.
Owoce te są najlepsze na świecie,
lepszych na serio, nie znajdziecie.
Bo je je każdy: duży i mały,
bo truskawka to owoc wspaniały.

 

 

 

 

24.05.2017r. KONKURS WIEDZY O PATRONIE

 

24 maja odbył się apel z okazji urodzin Ojca Świętego Jana Pawłą II oraz II etap "Konkursu wiedzy o Patronie". W konkursie rywalizowało 16 uczniów, losowo podzielonych na cztery zespoły.

W tym roku dzieci oprócz historii życia patrona szkoły poznawały też Świętego Jana Pawła II poprzez wspomnienia Ojca Jana Góry. Uczniowie musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami i wykazać się nie tylko wiedzą,ale również umiejętnościami rozwiązywania nietypowych zadań.

Konkurencję wygrał zespół w składzie: Daniel Kalata, Natalia Drążek, Szymon Turski i Aleksandra Karkoszka.

 

 

 

16.05.2017r. EGZAMIN PRAKTYCZNY NA KARTĘ ROWEROWĄ

 

16 maja uczniowie kl. IV po uprzednim zaliczeniu teoretycznej części egzaminu na kartę rowerową, przystąpili do praktycznej jego części. Egzamin przeprowadzili funkcjonariusze policji z Nowego Targu w obecności nauczyciela techniki oraz dyrektora szkoły. Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli egzamin praktyczny.

 

 

 

 

11.05.2017r. AKCJA EKOLOGICZNA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

11 maja klasy "0"-VI brały udział w akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata". Najmłodsi sprzątali teren wokół szkoły, natomiast pozostali uczniowie przeszli wzdłuż ulic i rowów naszej miejscowości.

 

 

5.05.2017r. APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

Akademię "Wiwat 3 Maj" z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała p. Dorota Moś z uczniami klasy VI. Uczniowie w interesujący sposób zabrali nas w podróż przez historię, a występ uświetniły solowym śpiewem: Marta Sołtys, Simona Sołtys i Emilia Sczechowicz.

 

 

22.04.2017r. VIII SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA I DZIEŃ ZIEMI

 

   Tradycyjnie 22 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia i Dzień Ziemi pod hasłem "W podróż dookoła świata". Na początku uczniowie klasy IV zaprezentowali się nam w przedstawieniu profilaktycznym pt: "O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy". Następnie z okazji tego dnia odbył się w szkole pokaz wytwarzania i degustowania "oscypków". Kolejnym etapem była podróż w różne zakątki świata. Każda z klas wylosowała swój kontynent. Zadaniem uczniów było wykonanie zdrowej potrawy z produktów charakterystycznych dla danego kontynentu oraz zbudowanie z odpadów np.: pudeł, pudełek, butelek, rolek, foli itp. pojazdów dzięki, którym można wybrać się w podróż. Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością i powstały pyszne potrawy i cudowne pojazdy.

 

 

 

 

05.04.2017r. APEL Z OKAZJI 12 ROCZNICY ŚMIERCI PATRONA

 

Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Anny Stanek uczcili 12-stą rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II uroczystym programem słowno-muzycznym, w którym pojawiły się wiersze i pieśni opiewające patrona naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

3-5.04.2017r. REKOLEKCJE PARAFIALNE

 

W dniach 3-5 kwietnia uczniowie wzięli udział w rekolekcjach parafialnych zorganizowanych przez księdza katechetę Rafała Frąckowiak. Zajęcia z podziałem na grupy: młodszą "0"-III  i starszą IV-VI prowadziły zaproszone siostry misjonarki ze zgromadzenia Matki Boskiej z LaSalette. Oprócz bardzo interesujących zajęć, uczniowie brali też udział we Mszy Św. w kościele parafialnym oraz w Drodze Krzyżowej. Wykonaliśmy też prace plastyczne, które ofiarowaliśmy cierpiącemu Chrystusowi. Po mszy ogladaliśmy film "Książe Egiptu".

Rekolekcje te wzmocniły nas duchowo, przybliżyły nam dobroć Boga oraz jego bezgraniczną miłośc do ludzi.

 

 

 

 

30.03.2017r. SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI

 

 

   30 marca po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został w klasach IV-VI Dzień Matematyki. Uczniowie brali udział w turnieju pt: "Pieniądze to nie wszystko". Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka.  Rozwiązywanie zadań mało sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.
Uczniowie klas IV-VI do tego dnia przygotowywali się już wcześniej. Chętni przygotowali i przedstawili projekt pt: "Po co uczymy się matematyki?"

Również tego dnia chętni uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie eksperymenty naukowe związane z projektem "Mały Inżynier". 

30.03.2017r. VII WSPÓLNE ŚNIADANKO - "OGÓREK I SAŁATA"

 

Zielona od zawsze skórka
na grzbiecie pana ogórka.

Sałata zdrowa jest też
i ty dobrze o tym wiesz.
Jedz ją chętnie i zawzięcie
to jest twoje dziś zajęcie.

 

 

 

 

21.03.2017r. "WIOSENNA PODUBKA"

 

   Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. W tym roku wszyscy uczniowie w swoich klasach posiali do paletek na rosady nasiona różnych kwiatów, które później wysadzimy do skrzynek znajdujących się obok budynku naszej szkoły. Następnie każdy przygotował piękny kwiat żonkila i wspólnie udaliśmy się pożegnać Zimę.
 

 

 

 

 

23.02.2017r. VI WSPÓLNE ŚNIADANKO -

          "MANDARYNKA, POMARAŃCZA"

 

Mandarynki i Pomarańcze są EGZOTYCZNE.
Wielką chęć na któreś z tych owoców mam,
ale na które? Niewiem sam!

 

W lutym zasiedliśmy do śniadanka w "tłusty czwartek" dlatego na naszych stołach oprócz mandarynek i pomarańczy królowały przepyszne pączki, którymi wszyscy się zajadaliśmy.

 

 

 

 

DZIEŃ SPORTÓW ZIMOWYCH

 

Na dworze piękna zima.

Dla dzieci czas radości.

"Za Srokę" wyruszymy,

dobre humory mamy,

sanki, jabłuszka ciągniemy,

zjeżdżać na nich będziemy.

 

W piękny, słoneczny dzień lutowy udaliśmy się wszyscy na stok "Za Srokę". Każdy uczeń przyniósł z domu swoje sanki, jabłuszko lub deskę. Szaleństwom na śniegu nie było końca.

Wszyscyzje zjeżdżaliśmy: pojedyńczo lub parami, slalomem, na wprost oraz bawili się śnieżkami.

Natomiast uczniowie klasy I i II zdobyli w tym dniu odznakę SANECZKARZ z programu Mały Mistrz.

 

 

14.02.2017r. III SZKOLNY DZIEŃ WYJĄTKOWEJ UPRZEJMOŚCI

 

14 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Wyjątkowej Uprzejmości połączony z Walentynkami. Wszyscy uczniowie w tym dniu starali się być dla siebie mili i życzliwi. W ramach tego dnia przygotowali dla swoich kolegów walentynkę lub ozdobną karteczkę z życzeniami lub pozdrowieniami. Niektórzy napisali coś miłego dla swojego kolegi, nauczycieli, pani Dyrektor. Pocztę walentynkową doręczył adresatom Samorząd Uczniowski.

Zamiast ostatniej lekcji odbyły się zabawy i dyskoteka. Uczniowie obejrzeli również krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy II pt. "Borsuk", którego celem było ukazanie właściwego postępowania względem drugiego człowieka, życzliwości i umiejętności dzilenia się z potrzebującymi.

Pani Beata Kwak wręczyła nagrody z konkursu zorganizowanego przez fundację A. Worwy w Nowym Targu dla Patrycji Gryglak z kl II i Natalii Drążek z kl. V.

 

 

 

 

 

 

 

 

28.01.2017r. CHOINKA NOWOROCZNA I BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

28 stycznia w naszej szkole odbyła sie "Choinka Noworoczna" połączona z Balem Przebierańców. Uczniowie przebrani w różnorodne stroje dali się porwać muzyce. W czasie zabawy odbył się wybór króla i królowej balu w trzech kategoriach: 0, I-II i III-VI.

Klasa VI pod opieką p. A. Stanek przedstawiła w języku angielskim "Czerwonego Kapturka", natomiast p. D. Moś przygotowała z grupą uczniów uczęszczających na j. słowacki "Jasełka". Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich smaczny poczęstunek. Wspomnienia tych miłych chwil na długo zagoszczą w naszej pamięci.

 

 

 

26.01.2017r. KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

 

26 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs czytania ze zrozumieniem. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-VI. Ich zadaniem było odczytanie otrzymanego tekstu ze zrozumieniem i udzielenie własciwych odpowiedzi na pytania.

 

 

 

26.01.2017r. V WSPÓLNE ŚNIADANKO - "BANAN"

 

 

 

Żółty banan się prostuje,
smaczny jestem obiecuje,
chcesz do miąższu mi się dobrać
musisz mnie ze skórki obrać.

 

 

 

 

 

22.12.2016r. WIGILIA SZKOLNA

 

22 grudnia odbyła się w naszej szkole "Wigilia", którą rozpoczął konkurs plastyczny pt.: "Zima słowem malowana". Uczniowie mieli za zadanie wykonać prace plastyczne do "Zimowej piosenki".

Później spotkaliśmy się wszyscy przy wigilijnym stole. Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życznia świąteczne, połamaliśmy się opłatkiem i spożyliśmy przygotowane przez mamy z Rady Rodziców paszteciki, pyszny barszczyk oraz babeczki i pierniczki. Na zakończenie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

 

 

 

 

 

20.01.2017r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

20 stycznia odbyła się w Klubie Słowaków uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli na nią zaproszeni przez wnuków dziadkowie.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która złozyła życzenia zebranym.

W miłej, przyjemnej atmosferzeprzy ciastku i kawie dziadkowie ogladali występy artystyczne przygotowane przez uczniów z klas 0 - III. Na zakończenie wnuczkowie zaśpiewali dziadkom 100 lat i wreczyli wykonane przez siebie upominki.

 

 

 

List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców

 

 

 

 

 

 

16.12.2016r. SPOTKANIE Z RODZICAMI - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

16 grudnia odbyło się w naszej szkole soptkanie z Rodzicami połaczone z kiermaszem świątecznym.

Uczniowie wraz  znauczycielami wykonali na kiermasz wiele "cudeniek światecznych". Były pierniki dekorowane przez uczniów pod czujnym okiem pani Doroty Kiedziuch, bombki, drewnianie figurki, choinki, papierowe lampiony, świeczniki.

Przy ciastku, herbatce i kawie zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnej ważniejsze wydarzenia mające miejsce w naszej szkole.

Pani Dyrektor wręczyła podziekowania i drobne ozdóbki świąteczne dla sponsorów oraz pań z Rady Rodziców za całoroczną pracę.

 

 

 

 

13.12.2016 r. ZAJĘCIA OTWARTE "PIECZEMY PIERNICZKI"

 

Pani mgr Magdalena Dwornicka przeprowadziła 13 grudnia zajęcia otwarte dla rodziców kl. I. Ich temetem były tradycje Świąt Bożego Narodzenia

 

 

 

12.12.2016r. TURNIEJ MIKOŁAJKOWY – „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”

 

   Po raz kolejny odbył się we Frydmanie turniej mikołajkowy. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas I – III pod opieką pani Anieli Gryglak-Bigos. Uczniowie ci zaciekle rywalizowali w konkurencjach sportowych z kolegami z 6 szkół naszej gminy. Chociaż nie udało nam się zdobyć punktowanego miejsca, jednak zabawa była wspaniała.

Na zakończenie odwiedził wszystkich święty Mikołaj, który podarował dzieciom słodycze.

 

 

11.12.2016r. ZAJĘCIA OTWARTE "MAŁY MISTRZ"

 

11 grudnia pani M. Kamińska i pani A. Gryglak-Bigos przeprowadziły zajęcia otwarte z programu "Mały Mistrz" . Wzięliw nich udział niektórzy rodzice uczniów kl I i II. W czasie zajęć uczniowie wykonywali dokładnie wszystkie ćwiczenia i zdobyli sprawność "GIMNASTYK".

 

 

KONKURS LITERACKI IM. BŁ. KS. JÓZEFA STANKA OKAZJI SETNEJ ROCZNICY URODZIN


    Błogosławiony ks. Józef Stanek był człowiekiem wielkiej wiary, bardzo oddanym swojej Ojczyźnie. Urodził się w sąsiedniej miejscowości – w Łapszach Niżnych. Poprzez swoje życie, dobre uczynki i męczeńską śmierć wszedł do grona błogosławionych.
W bieżącym roku minęła 100 rocznica urodzin tego „Wielkiego Spiszaka”. W związku z tym uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anieli Gryglak-Bigos wzięli udział w konkursie literackim zorganizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych.
Kamil Majerczak z klasy V - zdobył w nim I miejsce.

 


 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 


  W tym roku rusza XVII edycja Góry Grosza – ogólnopolska akcja charytatywna, nie bądźmy obojętni na los naszych rówieśników, którzy nie mają tyle szczęścia co my i nie mogą wychowywać się we własnych domach rodzinnych. Dla nas czasem niewiele – drobne monety, a dla innych wszystko, min. tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. W naszej szkole na każdej przerwie od 28.11 – 09.12 będzie wystawiona skarbonka naprzeciwko sklepiku szkolnego do której można wrzucać monety o nominale od 1 grosza do 5 złotych. Serdecznie dziękujemy za pomoc i nawet najdrobniejsze wsparcie.

 

 

XXI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „ NIEPODLEGŁOŚĆ ”

 

W powiatowym konkursie plastycznym „Niepodległość” wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły. Nagrodę w kategorii – uczniowie klas I - IV zdobyła Magdalena Pojedzinka – uczennica klasy II.


Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 


 

 

CERTYFIKAT

 

 

 

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2016

 

Rzecznik Praw Dziecka
Marek Michalak

 

 

 

 

Wideo

 

 

 

10.11.2016 UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


Dzień 11 listopada to Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. 98 lat temu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w czwartek, 10-go listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel pod tytułem „PAMIĘTAĆ ... AŻ TYLE ZNACZY!”. Przygotowali go uczniowie kl.VI pod kierunkiem pani mgr Beaty Kuruc. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń oraz uświadomienie dzieciom roli wartości w życiu narodu.
 

Nasz szkoła brała również udział w gminnych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Reprezentacja uczniów i nauczycieli z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystej mszy w Kościele pw. św. Kwiryna w Łapszach Niżnych. 

 

 

 

 

 

9.11.2016r. I GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

 

Marta Sołtys uczennica klasy VI zajęła III MIEJSCE w I Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznych w kategorii wiekowej klasy IV-VI.

Drugą uczennicą, która brała udział w konkursie była Emilia Szczechowicz z kl. VI.
Konkurs przygotował i zorganizował Zespół placówek Oświatowych w Niedzicy.

 

GRATULUJEMY!!!
 

 

 

9.11.2016r. SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ


W ramach realizacji programów profilaktycznych „Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, „Nie pal przy mnie proszę” oraz „Czyste powietrze wokół nas” odbyła się w naszej szkole 9.11.2016 prelekcja przeprowadzona przez pielęgniarkę Irenę Szaluś, dotycząca zdrowego trybu życia. Wzięli w niej udział uczniowie kl. I-III i kl. IV-VI.
W czasie prelekcji poruszona została tematyka:
- właściwego odżywiania,
- wpływu ruchu na nasze zdrowie,
- szkodliwości promieniowania
słonecznego oraz substancji rakotwórczych,
- szkodliwości palenia tytoniu oraz zażywania dopalaczy,
- profilaktyki, szczepień ochronnych.

 

 

 

 

 

8 XI 2016 r. ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

 

 

Już po raz kolejny nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji śniadaniowej pod nazwą „Śniadanie daje moc”. Uczniowie każdej klasy pod opieką wychowawcy przygotowali pyszne i zdrowe szaszłyki, które później wspólnie zajadali. Oddział przedszkolny również włączył się do akcji. Dzieci wspólnie z panią Beatą i panią Krysią wyczarowały cztery wspaniałe wyspy śniadaniowe: owocową, kanapkową, warzywną i koktajlową. Następnie przystąpiły do uczty. Była to świetna zabawa, dzięki której wszyscy uczestnicy nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

 

 

 

 

 

Która klasa jest najsympatyczniejsza?

[PLEBISCYT]

 

Klasa 1, SP, Łapsze Wyżne
Głosuj!!!

 

 

 

   W tym roku po raz pierwszy Gazeta Krakowska organizuje plebiscyt na „Najsympatyczniejsze Klasy Pierwsze - Pierwszaki 2016/17”. Zdjęcia klas, które 26 października ukazały się w „Gazecie Pierwszoklasisty” (dodatku do "Gazety Krakowskiej"), biorą teraz udział w  internetowej zabawie. Zachęcamy do głosowania na naszych pierwszaków, bo na zwycięzców czekają naprawdę atrakcyjne nagrody! - Wycieczka do Energylandii w Zatorze.
 

  Jak sprawić, aby to nasza ulubiona klasa pierwsza zwyciężyła? Wystarczy głosować! Oddawać głosy można na dwa sposoby:

  • za pośrednictwem SMS-ów. Głosowanie SMS-owe potrwa do 21 listopada do godz. 16. W treść wiadomości należy wpisać KLASAPH.19 i  wysłać na numer 72355, koszt wiadomości to 2,46 zł z VAT. Jeden SMS to aż 10 punktów w plebiscycie dla naszych ulubionych pierwszaków!

 

  • Drugim sposobem na wsparcie naszych ulubieńców jest głosowanie za pośrednictwem naszej strony internetowej. Głosowanie internetowe zakończy się 14 listopada o godz. 16. Aby brać udział w zabawie należy zalogować się na stornie „Gazety Krakowskiej” i przy wybranej przez nas klasie kliknąć „GŁOSUJ ZA”. Jedno kliknięcie to jeden głos na naszego kandydata.

 

 

 

Z RÓŻAŃCEM W DŁONI


   18 października 2016 r. został zorganizowany w Krempachach - już po raz drugi Dekanalny Konkurs Poezji Maryjnej pt. „RÓŻAŃCOWA PANI NIEBA I ZIEMI.” Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Magdalena Pojedzinka z klasy II oraz Emilia Szczechowicz z klasy VI przygotowane przez panią A. Gryglak-Bigos.
Za recytację „Wiersza o różańcu” Emilia Szczechowicz zdobyła - I miejsce w grupie uczniów klas IV-VI.

 

 

 

 

 

 

 

1 LISTOPADA - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

 

     W dni poprzedzające święto Wszystkich Świętych klasa II wraz z wychowawcą odwiedziła i uporządkowała Grób Nieznanego Żołnierza, zapalili znicze, złożyli wiązanki i w skupieniu pomodlili się za zmarłych.

 

 

 

 

31 października 2016r. (poniedziałek) jest dniem wolnym.

Został odpracowany dnia 22 października (sobota)

szkolną pielgrzymką do Kalwarii-Zebrydowskiej i Wadowic

z okazji obchodów VI Dnia Patrona.

 

 

27.10.2016r. II WSPÓLNE ŚNIADANKO - JABŁKIO I GRUSZKA

 

Dnia 27 października wszyscy uczniowie zasiedli do drugiego wspólnego śniadanka. Bohaterami tego śniadania było jabłuszko i gruszka.

 

 

 

 

 

 

26.10.2016r. ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

 

      26 października 2016r. ośmiu uczniów klasy I zostało przyjętych w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych. Aktu pasowania na uczniów dokonała Pani Dyrektor mgr Magdalena Dwornicka  "wielkim ołówkiem". Zanim jednak ten ważny moment nastąpił, rodzice z dumą obejrzeli występ artystyczny swoich pociech. Były tańce, piosenki i wierszyki. Na zakończenie spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.


Życzymy Wam samych sukcesów w nauce.

 

 

 

 

22.10.2016r. VI DZIEŃ PATRONA

 

 Dnia 22 października 2016r. z okazji obchodów VI Dnia Patrona  cała społeczność szkolna wraz z rodzicami, dziadkami i innymi mieszkańcami wsi, dwoma autokarami udała się na pielgrzymkę do Kalwarii-Zebrzydowskiej i Wadowic. Pierwszym punktem uroczystości była Msza Święta odprawiona w Sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej przez księdza proboszcza Rafała Frąckowiak. Po Mszy Św. przewodnik przedstawił nam historię Sanktuarium oraz pokazał  pamiątki po naszym patronie Ojcu Świętym Janie Pawle II. Następnie po pysznym obiedzie udaliśmy się do Wadowic, gdzie w podziale na III grupy zwiedzliśmy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Każda z grup w wolnym czasie degustowała najprawdziwsze kremówki papieskie oraz zwiedzała centrum Wadowic.

Po wszystkich atrakcjach zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Dzięki opiece i wstawiennictwu Patrona pogoda nam dopisała i szczęśliwie wróciliśmy do Łapsz.

 

 

 

 

14.10.2016r. UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

 

Dnia 14.10.2014r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Pani dyrektor Magdalena Dwornicka w  swoim przemówieniu serdecznie podziękowała nauczycielom za wysiłek i trud włożony w edukację uczniów.  Część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy V i VI pod opieką pani Małgorzaty Kamińskiej dedykowana była wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty.

 

 

https://youtu.be/KCLs5hq5DDs
 

 

 

30 WRZEŚNIA 2016r. (piątek)

 

VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

 

 

     Dnia 30 września nasza szkoła wzięła udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Patrole Egzaminacyjne, składające się z egzaminatora i asystenta, w czasie przerw międzylekcyjnych przeprowadzały egzaminy dla chętnych uczniów, nauczycieli i rodziców. Osoby, które w tym dniu zdały egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskały tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Dla dzieci z klasy I i II, które jeszcze nie znają tabliczki mnożenia, uczniowie klas IV-V przygotowali i wręczyli baloniki z napisanymi przykładami tabliczki mnożenia. Oprócz tego odbył się również szkolny konkurs „Mistrza Tabliczki Mnożenia”, którym został Piotr Gryglak z klasy V, Wicemistrzem – Marcin Sołtys z kl. V i Natalia Starostowicz z kl. VI.

 

 

 

 

Plakat na temat stosowania Polskiego Języka Migowego

 

 

 

 

29.09.2016r. I WSPÓLNE ŚNIADANKO - ŚLIWKA

 

   29 września (czwartek) rozpoczynamy nasze wspólne śniadanka klasowe. W tym dniu królować będzie śliwka. Liczymy na pomysłowość w przygotowaniu zdrowych przekąsek.

Smacznego!!!

 

 

 

26.09.2016r. AKCJA EKOLOGICZNA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

 

   Dnia 26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ekologicznej "Sprzatanie Świata". Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą porządkowała teren wzdłuż przyporządkowanych ulic. Zebrane odpady w specjalnie przeznaczonych do tego workach złożone zostały przed budynkiem szkolnym lub w wyznaczonych miejscach na terenie naszej miejscowości.

 

 

 

 

List z okazji Światowego
Dnia Orderu Uśmiechu

 

 

 

 

19 września 2016r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych zgodnie z rozporzadzeniem MEN z dnia 5 października 2010r. w sprawie organizacji roku szkolnego.

 

 

Uwaga Rodzice!

 

15.09.2016r. (czwartek) o godz. 16.00

spotkanie informacyjne dla rodziców

 

ZAPRASZAMY!!!

 

 

  9.09.2016r. DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

 

Tradycyjnie,  jak co roku  wyruszamy dnia 9 września (piątek) o godz. 9.00  na boisko sportowe "Pod Foldówkę", aby wspólnie pohasać na łonie natury.

 

 

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w szkonej integracji.

 

 

 

  1.09.2016r. UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

 ROKU SZKOLNEGO 2016/2017


Mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Za nami czas letnich wakacji, a przed nami czas zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.  W kazaniu podczas mszy świętej ksiądz proboszcz, mówił tak:  "Pracujcie tak, jakby wszystko zależało od was ale ufajcie tak, jakby wszystko zależało od Boga". Niech te słowa będą wskazówką dla nas, drogowskazem gdy będzie brakowało sił i zachętą do codziennej pracy.

 

 

 

 

1 WRZEŚNIA 2016

Msza Św. o godz. 8.30

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017 w szkole

po Mszy Św.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI I RODZICÓW!!!

 

List do Uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017

 

Rzecznik Praw Dziecka
Marek Michalak


Szkolny Zestaw Podręczników

na rok szkolny 2016/2017

   Możesz wspierać naszą szkolną bibliotekę zamawiając książki na www.gandalf.com.p i przekazując punkty w ostatnim kroku zamówienia → wpisz miejscowość: Łapsze Wyżne → wybierz bibliotekę z listy bibliotek :Biblioteka w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II, Łapsze Wyżne (pozycja 34) oraz przekaż zebrane punkty, które możemy przekazać na zakup nagród dla dzieci.

 

   

     
 

 

http://www.6ciolatekwszkole.blogspot.com/

http://www.facebook.com/#!/pages/Sze%C5%9Bciolatek-w-szkole/317065358353478