PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI
 „RAZEM NA ŚWIĘTA

 organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych, kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, które zbliżają się wielkimi krokami. Przygotowujemy się do nich robiąc zakupy, ubierając choinkę, by potem wspólnie z rodziną zasiąść przy Wigilijnym stole pełnym przepysznych dań. Dla nas to święta pełne radości i miłości. I takie powinny być. Takie powinny być dla wszystkich.

Zwracam się więc do Was Drodzy Uczniowie. Rozglądnijcie się wokół siebie, wsłuchajcie się w drugiego człowieka.  Może obok  was jest ktoś starszy, ktoś, kto potrzebuje Waszej pomocy w zrobieniu zakupów, przyniesieniu drewna na opał. A może osoba samotna, którą pocieszy miłe słowo, uśmiech…

Zachęcam Was Drodzy Uczniowie, wyciszmy się na chwilę, otwórzmy swoje serca i spędźmy te Święta z tymi, których kochamy, nie zapominając o ludziach starszych i samotnych wokół nas.

Przy tej okazji chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej organizowanej przez Fundacje im. Adama Worwy w Nowym Targu „MIKOŁAJ DLA DZIECI FUNDACJI” i przyczynili się do tego, by na dziecięcych twarzach zagościł szeroki uśmiech. 

Kristína Krzysik