Tydzień Dbania o Relacje

W ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo w naszej szkole w dniach 04.03-08.03. odbył się po raz trzeci Tydzień Dbania o Relacje. Uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w wielu różnych działaniach mających na celu wspieranie wzajemnych relacji.

Pierwszy dzień w szkole przebiegł pod hasłem “ZWYCZAJNE – NIEZWYCZAJNE” i był niesamowitą okazją do wykazania się kreatywnością. Uczniowie przynieśli do szkoły przedmioty, które na co dzień wydają się zwyczajne, ale tym razem zostały wykorzystane w zupełnie nieoczekiwanych rolach. Dominowała bardzo ciekawa biżuteria, paski, większość uczniów przyszła do szkoły w ubraniach założonych na lewą stronę, butelka na wodę zamieniała się w piórnik, a plecaki szkole też miały dość nietypowy wygląd.Czytaj dalej „Tydzień Dbania o Relacje”

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu, to inicjatywa dzięki, której warto choć chwilę poświęcić na to, by przypomnieć o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci i o tym, jak ważna jest kultura i szacunek w wirtualnym świecie.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zostali zaznajomieni z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie. Odbywało się to na lekcjach informatyki w ciągu trwania Tygodnia Bezpieczeństwa w Internecie, czyli od 5 do 9 lutego 2024r. W ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu” każdy uczeń miał okazję uczestniczyć w kursach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Czytaj dalej „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024”

Tydzień Dbania o Relacje

Tulipany z okazji Dnia KobietW ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo w naszej szkole w dniach 06.03-10.03. odbył się po raz drugi Tydzień Dbania o Relacje. Uczniowie wraz z nauczycielami brali udział w wielu różnych działaniach mających na celu wspieranie wzajemnych relacji.

W pierwszym dniu odbyły się niesamowite zajęcia w świecie mrówek. Uczniowie dowiedzieli się o wielu ciekawych rzeczach związanych z tymi małymi stworzeniami.  Mottem dnia było: Zrób dobry uczynek!
Już następnego dnia w szkole zapanował „chaos”,  a to w związku z  celebrowaniem Dnia na OPAK. Większość uczniów przyszła do szkoły w ubraniach założonych na lewą stronę, niektórzy jeszcze w piżamach i kapciach, z nietypowymi fryzurami.  W tym dniu chyba wszyscy zapomnieli plecaka i przynieśli książki w czymkolwiek innym, pomysły uczniów były niesamowite, śmiechu niemiara ale i tak każdy przyznał rację, że najwygodniejszy sposób noszenia podręczników to plecak.Czytaj dalej „Tydzień Dbania o Relacje”

Tydzień Dbania o Relacje

W ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo ogłaszamy, że po raz kolejny w dniach od 6 marca do 10 marca 2023r. w naszej szkole odbędzie się Tydzień Dbania o Relacje.

Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy i życzymy samych dobrych relacji nie tylko w Tygodniu Dbania o Relacje.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu, to inicjatywa dzięki, której warto choć chwilę poświęcić na to, by przypomnieć o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci i o tym, jak ważna jest kultura i szacunek w wirtualnym świecie.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zostali zaznajomieni z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie. Odbywało się to na lekcjach informatyki w ciągu trwania Tygodnia Bezpieczeństwa w Internecie, czyli od 20 do 24 lutego 2023r.. W ramach „Dni Bezpiecznego Internetu” każdy uczeń miał okazję uczestniczyć w kursach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. W klasach młodszych dzieci brały udział w kursie Cyberbezpieczeństwo  „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”! na OSE IT Szkoła oraz  w kursie „Misja: Bezpieczny Internet” na stronie sieciaki.pl. Czytaj dalej „Dzień Bezpiecznego Internetu 2023”

„Twoje dane – Twoja sprawa”

Nasza szkoła, od listopada 2022r. do maja 2023r., bierze udział w XIII edycji Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” organizowanej przez Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).
Dzisiaj, 24 stycznia 2023 r., odbył się Dzień Ochrony Danych Osobowych. Uczniowie klasy 8 przekazali swoim młodszym kolegom wiele ważnych informacji m. in.: „Dlaczego ochrona danych jest ważna w życiu każdego człowieka?”. Udzielili również porad, jak chronić swoje dane osobowe, by uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw. Czytaj dalej „„Twoje dane – Twoja sprawa””

Tydzień Dbania o Relacje w naszej szkole

Plakat - Tydzień Dbania o RelacjeW ramach tego, że należymy do grupy Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo fundacja Dbam o Mój Z@sięg, która prowadzi program ogłosiła ostatni tydzień października Tygodniem Dbania o Relacje. Również i nasza szkoła przyłącza się do tej akcji.
Zachęcamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i życzymy samych dobrych relacji nie tylko w Tygodniu Dbania o Relacje.

Przejdź do treści