JAK POMÓC DZIECKU RADZIĆ SOBIE Z PORAŻKĄ?

Dziewczynka zasłaniająca twarz rękami a za nią mama trzymająca rękę na ramieniu  „Ja tego nie potrafię”, „To jest dla mnie za trudne”, „Jestem do niczego”, „Nic mi nie wychodzi”, „Ona zrobiła to ładniej”, „Ciągle próbuję i ciągle się nie udaje”, „Nigdy się tego nie nauczę”… Znacie to, prawda? Wszyscy rodzice mierzą się z tym zadaniem: jak pomóc dziecku radzić sobie z porażką. Sprawa jest o tyle trudna, że nie wystarczy kilka sytuacji, żeby dzieci zdobyły tę umiejętność – smak porażki najczęściej jest gorzki i trudny do przełknięcia, także dla dorosłych. Sprawdź, jak wspierać dziecko w trudnych chwilach.  Czytaj dalej „JAK POMÓC DZIECKU RADZIĆ SOBIE Z PORAŻKĄ?”

10 SPOSOBÓW NA SKUTECZNE ZARZĄDZANIE CZASEM

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek nie nadążać za goniącymi cię zobowiązaniami? Czy często myślisz, że czas płynie za szybko i nigdy nie uda ci się wykonać wszystkich zadań? Czy parafraza mądrego powiedzenia „To, co masz zrobić dzisiaj, zrób za dwa dni, będziesz miał trzy dni wolnego” jest Twoją dewizą życiową? Jeśli czujesz, że czas najwyższy, by lepiej zorganizować życie, które przebiega ci między palcami – zapoznaj się z kilkoma cennymi radami efektywnego wykorzystywania czasu.Czytaj dalej „10 SPOSOBÓW NA SKUTECZNE ZARZĄDZANIE CZASEM”

„KĄCIK PRAWNY” i „SKRZYNKA KORCZAKOWSKA” W NASZEJ SZKOLE

Pomysł stworzenia „Kącika prawnego” w szkole powstał po spotkaniu z sędzią Anna Marią Wesołowską – inicjatorką prowadzenia wybranych rozpraw sądowych z udziałem uczniów oraz ambasadorką wprowadzenia edukacji prawnej do szkół. Ideę „Kącików prawnych” rozpropagowała, ponieważ w swojej sędziowskiej praktyce spotkała się z bardzo wieloma sprawami dotyczącymi nieletnich. Zauważyła także, że problem przestępczości wśród nieletnich ciągle narasta. Według opinii sędzi dzieje się to na skutek zmiany modelu życia, odwróceniu się od świata wartości w stronę konsumpcyjnego modelu życia, w którym, jak sama mówi: naszym dzieciom zaczęły się zacierać granice między dobrem a złem, wygłupem a przestępstwem, żartem a wykroczeniem. Anna Maria Wesołowska zaproponowała więc powstanie „Kącików prawnych” jako elementu edukacji prawnej dzieci i młodzieży.Czytaj dalej „„KĄCIK PRAWNY” i „SKRZYNKA KORCZAKOWSKA” W NASZEJ SZKOLE”