Szkolenie dla rodziców

Inwestycja w dzieci, to inwestycja w przyszłość….
Takim stwierdzeniem można podsumować piątkowe szkolenie dla rodziców poprowadzone przez Panią mgr Weronikę Potaczek, psycholog, diagnosta. Pani Weronika to absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła studia podyplomowe „Psycholog jako biegły sądowy” na Uniwersytecie SWPS oraz studia podyplomowe „Problemy psychologii klinicznej dzieci i młodzieży”. Właścicielka firmy Centrum Rozwoju i Psychologii, od 2014 r. działa na rynku usług szkoleniowych. Za swoją pracę na rzecz dzieci wyróżniona odznaką Gwiazdy Szeryfa Praw. Prezes Fundacji PoWer, która to była inicjatorem otwarcia Centrum Pomocy Dzieciom na Podhalu.

„Laptop dla ucznia”

Działa już portal https://laptopdlaucznia.gov.pl/, na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia”, ale także m.in. materiały edukacyjne oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.

Maluchy poznają naszego Papieża

Chodźcie za mną … – wspominamy Jana Pawła II

Chociaż w szkole pusto, ponieważ uczniowie klas I-VIII wybrali się na Wiktorówki, to wcale nie znaczy, że nikogo nie ma. Są maluchy! Przedszkolaki wraz z nami – wychowawcami! I też mamy swój Dzień z Patronem, w ramach którego wszyscy elegancko ubrani poszliśmy do kościoła parafialnego, w którym ksiądz Mariusz Czachor przybliżył nam postać Jana Pawła II. Można było również ucałować relikwie Papieża Polaka.Czytaj dalej „Maluchy poznają naszego Papieża”

Europejski Tydzień Mobilności 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych obchodach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Europejski Tydzień Mobilności to inicjatywa, która narodziła się w 2002 roku i od tamtej pory zyskuje na popularności, angażując coraz większą liczbę miast i regionów w całej Europie. To tydzień, podczas którego promowany jest zrównoważony transport. Taki, który dba się o środowisko i redukuje emisję szkodliwych substancji. Zachęca on także do korzystania z alternatywnych środków transportu, takich jak: rower, komunikacja publiczna czy chodzenie pieszo.Czytaj dalej „Europejski Tydzień Mobilności 2023”

Z wizytą na Wiktorówkach

Chodźcie za mną … – śladami Jana Pawła II

„Cudowna Jaworzyńska Pani.
Tyś po Bogu największą pociechą.
Biegnę do Ciebie, staję przed Tobą i błagam o pomoc, Maryjo […]”.

To tekst modlitwy ojców dominikanów, opiekunów Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, które odwiedziliśmy z klasami I-VIII w ramach Dnia z Patronem. Sanktuarium istnieje na szlaku górskim, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w miejscu, gdzie ponad 160 lat temu Matka Boża miała ukazać się małej dziewczynce pasącej owce. Piękny, drewniany kościółek ukryty w lesie gościł także Karola Wojtyłę, który, wędrując ze studentami po górach, nieraz odwiedzał to miejsce.Czytaj dalej „Z wizytą na Wiktorówkach”

NARODOWE CZYTANIE 2023 – „Nad Niemnem”

Powieść Elizy Orzeszkowej często zestawia się z epopeją Adama Mickiewicza z powodu licznych podobieństw w opisie przyrody, idealizacji świata, przedstawienia losów społeczności na tle przełomowych wydarzeń historycznych.

Słoneczne popołudnie, pora poobiadowa, czas relaksu, a tymczasem grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Łapsz Niżnych i Łapsz Wyżnych z opiekunami spotkała się u p. Elżbiety Radeckiej w Bibliotece Gminnej w Łapszach Niżnych. A tam? Oprócz ciastek, cukierków i napojów była też przygotowana uczta dla umysłu – lektura fragmentów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w ramach akcji NARODOWE CZYTANIE 2023. Czytaj dalej „NARODOWE CZYTANIE 2023 – „Nad Niemnem””

„Szkoła dla Rodziców”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapszach Niżnych zaprasza na bezpłatne warsztaty  „Szkoły dla rodziców”, której głównym celem jest wspieranie rodziców w konstruktywnym radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą.

Po ukończeniu warsztatów „Szkoły dla Rodziców” każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Z poważaniem

Monika Kowalczyk

Starszy Pracownik Socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapszach Niżnych

Czytaj dalej „„Szkoła dla Rodziców””