Hura! Wakacje!

19 czerwca 2019 nikt nikogo nie zmuszał do przyjścia do szkoły. Powód był oczywisty – zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Wszyscy odświętnie ubrani zgromadzili się w kościele pw. Św. Piotra i Pawła.  Po uroczystej Mszy Świętej udaliśmy się do szkoły.Czytaj dalej „Hura! Wakacje!”

Zdobyliśmy stolicę!

Czwartek i piątek przed końcem roku szkolnego spędziliśmy w naszej stolicy Warszawie. Wyprawa odbyła się w wielkim upale, ale i tak należała do udanych.Uczniowie od czwartej do ósmej klasy wraz z nauczycielami i opiekunami mieli mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki KOPERNIK. A tam można było sprawdzić min., jak się robi ogromne bańki wodne, czy łatwo jest jeździć wózkiem inwalidzkim, ile decybeli jest w naszym wrzasku. Czytaj dalej „Zdobyliśmy stolicę!”

Konkurs literacko – plastyczny „Górolskie cytanie – „Śpisko cytanka”

6 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie literackim „Śpisko cytanka” oraz 3 w konkursie plastycznym, którego celem jest podtrzymywanie ginącej kultury, tradycji i języka regionu, w którym mieszkamy oraz wspieranie edukacji polonistycznej uczniów w zakresie pracy z tekstem oraz czytania ze zrozumieniem.

Wyjdź na scenę!

Wyjdź na scenę! To propozycja dla uczniów! Wyjść na scenę przed swoją klasą i przedstawić fragment utworu dramatycznego. Takie zadanie otrzymała klasa VII i VIII. Niektóre inscenizacje odegrane w grupach robiły wrażenie, uczniowie przedstawiali fragmenty „Dziadów II”, Balladyny”, „Zemsty”. Doświadczyli na własnej skórze, co to stres przed publicznością, kłopot z …

Żywioły Lasu

„Żywioły Lasu” to niesamowita gra strategiczna opracowana dla miłośników gier planszowych i leśnych sympatyków. Zasady gry nie są proste, ale każda rozgrywka niesie ze sobą sporą dawkę emocji.

Czytaj dalej „Żywioły Lasu”

Warsztaty cukiernicze

Piękną słoneczną środę, 5 czerwca klasa VI wraz wychowawczynią udała się do cukierni w Łapszach Wyżnych, aby poznać tajniki pracy cukiernika. Po dotarciu na miejsce przywitała nas właścicielka cukierni – pani Magdalena Kałafut. Czytaj dalej „Warsztaty cukiernicze”

Festyn Rodzinny

A to się działo!

Festyn Rodzinny w Łapszach Wyżnych

Uczniowie i Nauczyciele wraz z Rodzicami spędzili ostatni dzień maja bardzo radośnie i bogato. Wpierw wszyscy mieli okazję zobaczyć muzyczno – taneczne występy młodszych podopiecznych występujących z okazji Dnia Mamy i Taty. Czytaj dalej „Festyn Rodzinny”

Wycieczka do Zakopanego

 

Wycieczka do Zakopanego

27 maja 2019 roku klasy IV i V wybrały się wraz z wychowawcami i opiekunami na wycieczkę. W planie wpierw wyjechaliśmy kolejką na Wielką Krokiew – skocznię narciarską, Ależ stamtąd widoki! I jak skoczkowie skaczą z takiej wysokości? Czytaj dalej „Wycieczka do Zakopanego”