NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ

Uczniowie klasy I uczestniczyli w kwietniu i maju w programie profilaktycznym „Nie pal przy mnie, proszę”.

Celem programu było:

  • uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia
  • kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
  • uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia
  • uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane  z biernym paleniem
  • wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą

Czytaj dalej „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PAPIESKI

18 maja w 102 rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II trzej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Papieskim w Niedzicy.
Głównym celem konkursu było zgłębienie tematu miłosierdzia w odniesieniu do tekstów religijnych ze Starego i Nowego Testamentu, a także poszerzenie wiedzy o Św. Janie Pawle II i jego nauczaniu.     Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zajęli:

Bartłomiej Bizub – kl. VIII – II miejsce

– Konrad Sołtys – kl. IV – III miejsce

            Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

A.  Gryglak-BigosCzytaj dalej „VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PAPIESKI”

IX Szkolnego Turnieju Logicznego Myślenia „BŁYSK” – II etap

10 maja br. w kl. V- VIII oraz 13 maja w kl. I- IV. 2022 r. w naszej szkole przeprowadzony został II etap IX Szkolnego Turnieju Logicznego Myślenia „BŁYSK. Organizatorki turnieju  P. Danuta Krzysik oraz P. Joanna Zabrzewska, opracowały dla  drużyn  zadania  o różnym stopniu trudności i sprawności.
W II etapie  turnieju klasy:  I – VIII  reprezentowały  3- osobowe drużyny klasowe, czyli   uczniowie, którzy w pierwszym etapie zdobyli najwyższą  liczbę punktów:Czytaj dalej „IX Szkolnego Turnieju Logicznego Myślenia „BŁYSK” – II etap”

„Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”- edycja I

09.12.2021 r. odbył się w nasze Szkole Ogólnopolski konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”  dla klas I-III. Wzięło w nim udział 11 uczniów. Każdy z testów składał się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Skala trudności pytań konkursowych pozwalała każdemu uczniowi spróbować swoich sił. Każdy uczeń, który brał udział w konkursie otrzymał dyplom. Ogromne gratulacje dla laureatów, którzy uzyskali największą liczbę punktów i otrzymali tytuł laureata konkursu, a są nimi: Marcel Bylina klasa II i Magdalena Budz klasa III.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów.

Maria KowalczykCzytaj dalej „„Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”- edycja I”

„Mała książka – wielki człowiek”

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. W tym roku szkolnym 20 przedszkolaków z naszej szkoły wzięło udział w  projekcie realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z Biblioteką Publiczną w Łapszach Wyżnych. Przedszkolaki w wielu od 4 do 6 lat, którzy wzięli udział w projekcie, otrzymali w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.Czytaj dalej „„Mała książka – wielki człowiek””

Przegląd unijnego programu „Owoce, warzywa i mleko w szkole” – wsparcie UE

Szanowni Państwo!

W Unii Europejskiej trwają obecnie intensywne prace z udziałem wielu instytucji unijnych i krajowych, mające na celu przegląd i ocenę unijnego Programu dla szkół, w którym bierze udział Państwa szkoła podstawowa.

Komisja Europejska uruchomiła w maju b.r. konsultacje publiczne dotyczące Programu dla szkół otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób i instytucji, w tym rodziców i szkół, w ramach których można wyrazić swoją opinię na temat realizowanego programu.Czytaj dalej „Przegląd unijnego programu „Owoce, warzywa i mleko w szkole” – wsparcie UE”

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie…”

W dniu 04 maja 2022 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy piątej pod opieką swojej Wychowawczyni mgr Anny Stanek przybliżyli zebranym ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Była to żywa lekcja historii, okazja do refleksji oraz przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Uroczystość uświetniły patriotyczne pieśni i wiersze, które pozwoliły przenieść się w przeszłość oraz dostarczyły wielu pozytywnych wzruszeń.Czytaj dalej „231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

KONKURS TALENTÓW 2022

28 kwietnia  2022r. odbyły się XIII gminne eliminacje „Konkursu Talentów”, w których udział wzięły dzieci i młodzież z Gminy Łapsze Niżne (w tym aż dwudziestu uczestników z naszej szkoły).

Jury obejrzało 41 występów, a 17 z nich, zakwalifikowało do finału, który obędzie się 29 maja podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka.Czytaj dalej „KONKURS TALENTÓW 2022”