VII Festiwal Piosenki Patriotycznej

VII Festiwal Piosenki Patriotycznej

I tym razem nie mogło nas  zabraknąć!

Wyjazd 25 listopada br. do Wiejskiego Domu Kultury w Ochotnicy Górnej na VII Harcerski Festiwal Piosenki Patriotycznej okazał się szczęśliwym przedsięwzięciem dla naszych Zuchów i Harcerzy.

Gromada „Pracowite Mrówki” oraz Drużyna harcerska „Płomienne Plemię” wraz opiekunkami  drużynową D. Krzysik oraz przyboczną A. Chowaniec  dzielnie reprezentowali naszą szkołę i gminę. W kategorii ZUCHY nasza Gromada zdobyła II MIEJSCE za wykon pieśni „Rozkwitały pąki białych róż”. Nasi Harcerze w swej kategorii również zdobyli II MIEJSCE za wyśpiewaną pieśń „Warszawskie Dzieci”. Czytaj dalej „VII Festiwal Piosenki Patriotycznej”

Niech żyje Polska!

Uczczenie 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, której organizatorem był wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, dokonało się 11 listopada br. W tych uroczystych obchodach brała udział 7 – osobowa delegacja Gromady Zuchowej „Pracowite Mrówki” oraz 9-osobowa delegacja Drużyny Harcerskiej „Płomienne Plemię” z Łapsz Wyżnych. Obydwie delegacje uczestniczyły tradycyjnie w uroczystej Mszy …

Wizyta Harcerzy i Zuchów na cmentarzu

Odpowiedzialność za Mogiłę Nieznanych Żołnierzy oraz utrzymanie jej w czystości, to zadanie naszej Drużyny Harcerskiej „Płomienne Plemię”,  która wraz z Zuchami w  br. szkolnym 25 października nawiedziła cmentarz i złożyła kwiaty i znicze na mogile. Uczczenie poległych minutą  ciszy, modlitwą, kwiatami,  to tylko niewielki symbol  jaki możemy ofiarować poległym bezimiennym żołnierzom… i za naszą wolność.

BÓG HONOR OJCZYZNA

Czuwaj!Czytaj dalej „Wizyta Harcerzy i Zuchów na cmentarzu”

Spotkanie ze Skautami Europy

Wakacje to niepowtarzalny czas do wielu spotkań, zawierania znajomości, przygód…  .  14 lipca br. nasza Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki oraz Drużyna Harcerska „Płomienne Plemię” wraz z opiekunami dr. D. Krzysik, dr.  A .Chowaniec, dr. J Zabrzewską uczestniczyli w spotkaniu ze Skautami Europy. Czytaj dalej „Spotkanie ze Skautami Europy”

Przyrzeczenie Harcerskie

Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym/posłuszną Prawu Harcerskiemu.

W życiu każdego człowieka przychodzi ten moment, który będzie pamiętał przez wszystkie lata, kiedy to na piersi pojawia się Krzyż harcerski. Ta najważniejsza dla nas harcerzy odznaka wzorowana jest na najwyższym odznaczeniu wojskowym – krzyżu Virtutti Millitari . Stąd noszenie jej jest olbrzymim zaszczytem i powinno być powodem do olbrzymiej dumy.Czytaj dalej „Przyrzeczenie Harcerskie”

Kurs Zastępowych „Brązowo Mi”

Za nami pierwszy w historii naszej drużyny  Kurs Zastępowych „Brązowo Mi”, prowadzony przez młodych instruktorów Hufca Podhalańskiego.
Zjazdy odbyły się w dwa kwietniowe weekendy tj. 31.03. – 02.04. oraz 14.04 – 16.04.2023r.
Czas spędzony w Zakopanem był bardzo owocny. Przypomnieliśmy sobie informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, historię skautingu i harcerstwa na ziemiach polskich. Odwiedziliśmy grób Olgi i  Andrzeja Małkowskich.Czytaj dalej „Kurs Zastępowych „Brązowo Mi””

Warta Harcerzy przy Grobie Pańskim

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta dla nas Chrześcijan.

Harcerze z „Płomiennego Plemienia” już kolejny rok pełnili honorową wartę przy Grobie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Z okazji zbliżających się świąt życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił serca wszystkich wierzących radością oraz przymnożył nam wiary w Jego nieustanną obecność wśród nas.Czytaj dalej „Warta Harcerzy przy Grobie Pańskim”

WILCZYM TROPEM w Rabce Zdroju!

W ubiegły weekend a dokładnie w sobotę i niedzielę 4-5.03.2023r. nasza drużyna harcerska spędzała piękny czas w Rabce Zdroju – mieście dzieci świata, na biwaku połączonym z biegiem „Wilczym Tropem” upamiętniającym życie i poświęcenie  Żołnierzy Wyklętych.

Wyjechaliśmy z Łapsz Wyżnych w sobotę  o godzinie 9 rano, a już na 11 udaliśmy się z resztą bractwa harcerskiego do Teatru Rabcio na sztukę „Piękna i Bestia”. Historia Pięknej i jej dobroci trafiła do naszych serc. Jako harcerze musimy przecież szczególnie patrzeć SERCEM, ponieważ to co piękne i dobre często jest niewidoczne dla oczu.Czytaj dalej „WILCZYM TROPEM w Rabce Zdroju!”

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który obchodzony jest 22 lutego drużyna harcerska „Płomienne Plemię” na lutowych zbiórkach wykonała kartki z życzeniami dla zaprzyjaźnionych drużyn z Hufca Podhalańskiego.

                                                                                                                                     Czuwaj!Czytaj dalej „DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ”

„Betlejemskie Światełko”

20 grudnia delegacja zuchów i harcerzy wspólnie z p. dyrektor Anną Stanek oraz przyboczną  Joanną Zabrzewską zawiozła „Światełko Pokoju” do Urzędu Gminy. Tam po odśpiewaniu pieśni bożonarodzeniowej  i złożeniu życzeń światełko przekazane zostało na ręce Pana Wójta oraz Pani Sekretarz.
W tym dniu także „Światełko” przekazane zostało wieczorem ks. Proboszczowi naszej parafii, podczas wieczornej mszy. Po  uroczystym przemarszu  wzdłuż kościoła ze światełkiem na czele, zuchy i harcerze dokonali aktu przekazania.Czytaj dalej „„Betlejemskie Światełko””