Przyrzeczenie Harcerskie

Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym/posłuszną Prawu Harcerskiemu.

W życiu każdego człowieka przychodzi ten moment, który będzie pamiętał przez wszystkie lata, kiedy to na piersi pojawia się Krzyż harcerski. Ta najważniejsza dla nas harcerzy odznaka wzorowana jest na najwyższym odznaczeniu wojskowym – krzyżu Virtutti Millitari . Stąd noszenie jej jest olbrzymim zaszczytem i powinno być powodem do olbrzymiej dumy.Czytaj dalej „Przyrzeczenie Harcerskie”

Kurs Zastępowych „Brązowo Mi”

Za nami pierwszy w historii naszej drużyny  Kurs Zastępowych „Brązowo Mi”, prowadzony przez młodych instruktorów Hufca Podhalańskiego.
Zjazdy odbyły się w dwa kwietniowe weekendy tj. 31.03. – 02.04. oraz 14.04 – 16.04.2023r.
Czas spędzony w Zakopanem był bardzo owocny. Przypomnieliśmy sobie informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, historię skautingu i harcerstwa na ziemiach polskich. Odwiedziliśmy grób Olgi i  Andrzeja Małkowskich.Czytaj dalej „Kurs Zastępowych „Brązowo Mi””

Warta Harcerzy przy Grobie Pańskim

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta dla nas Chrześcijan.

Harcerze z „Płomiennego Plemienia” już kolejny rok pełnili honorową wartę przy Grobie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Z okazji zbliżających się świąt życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił serca wszystkich wierzących radością oraz przymnożył nam wiary w Jego nieustanną obecność wśród nas.Czytaj dalej „Warta Harcerzy przy Grobie Pańskim”

WILCZYM TROPEM w Rabce Zdroju!

W ubiegły weekend a dokładnie w sobotę i niedzielę 4-5.03.2023r. nasza drużyna harcerska spędzała piękny czas w Rabce Zdroju – mieście dzieci świata, na biwaku połączonym z biegiem „Wilczym Tropem” upamiętniającym życie i poświęcenie  Żołnierzy Wyklętych.

Wyjechaliśmy z Łapsz Wyżnych w sobotę  o godzinie 9 rano, a już na 11 udaliśmy się z resztą bractwa harcerskiego do Teatru Rabcio na sztukę „Piękna i Bestia”. Historia Pięknej i jej dobroci trafiła do naszych serc. Jako harcerze musimy przecież szczególnie patrzeć SERCEM, ponieważ to co piękne i dobre często jest niewidoczne dla oczu.Czytaj dalej „WILCZYM TROPEM w Rabce Zdroju!”

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który obchodzony jest 22 lutego drużyna harcerska „Płomienne Plemię” na lutowych zbiórkach wykonała kartki z życzeniami dla zaprzyjaźnionych drużyn z Hufca Podhalańskiego.

                                                                                                                                     Czuwaj!Czytaj dalej „DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ”

„Betlejemskie Światełko”

20 grudnia delegacja zuchów i harcerzy wspólnie z p. dyrektor Anną Stanek oraz przyboczną  Joanną Zabrzewską zawiozła „Światełko Pokoju” do Urzędu Gminy. Tam po odśpiewaniu pieśni bożonarodzeniowej  i złożeniu życzeń światełko przekazane zostało na ręce Pana Wójta oraz Pani Sekretarz.
W tym dniu także „Światełko” przekazane zostało wieczorem ks. Proboszczowi naszej parafii, podczas wieczornej mszy. Po  uroczystym przemarszu  wzdłuż kościoła ze światełkiem na czele, zuchy i harcerze dokonali aktu przekazania.Czytaj dalej „„Betlejemskie Światełko””

„Betlejemskie Światełko Pokoju”

Już po raz drugi „Betlejemskie Światełko Pokoju”, którego tradycja sięga do 1986 roku, zagości pod strzechami naszych łapszańskich domów. Dzięki zaangażowaniu harcerzy z naszej szkolnej drużyny „Płomienne Plemię” możemy je gościć w naszej szkole i naszych domach. W szkole uroczyste przekazanie światełka na ręce pani dyrektor mgr Anny Stanek dokonało się 15 grudnia br. Zuchy i harcerze ofiarowali ten magiczny bożonarodzeniowy symbol wraz z życzeniami świątecznymi wszystkim pracownikom szkoły i uczniom na uroczystym apelu. Wkrótce światełko ruszy w drogę po naszej gminie.Czytaj dalej „„Betlejemskie Światełko Pokoju””

ŚWIATŁO Z BETLEJEM

11.12.2022 roku w schronisku ZHP na Głodówce koło Zakopanego przekazane od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło swoją wędrówkę po Polsce. Płomień z Groty Betlejemskiej został przekazany wszystkim chorągwiom ZHP.

O godzinie 8. rano harcerze odebrali światło w słowackim Popradzie od tamtejszych skautów.Czytaj dalej „ŚWIATŁO Z BETLEJEM”

SŁUŻBA HARCERSKA

Jesień to czas porządków. Na naszą służbę wybraliśmy kilka ładnych, listopadowych godzin popołudniowych. Nasza drużyna harcerska „Płomienne Plemię” kilkukrotnie, również z zuchami, wybrała się pod Foldówkę, aby pomóc w odchwaszczaniu wiejskiego boiska sportowego. Pracy było dość dużo ale chwasty zostały wyrwane i wyrzucone. Mamy nadzieję, że piękne boisko posłuży nam wszystkim!Czytaj dalej „SŁUŻBA HARCERSKA”