„Betlejemskie Światełko”

20 grudnia delegacja zuchów i harcerzy wspólnie z p. dyrektor Anną Stanek oraz przyboczną  Joanną Zabrzewską zawiozła „Światełko Pokoju” do Urzędu Gminy. Tam po odśpiewaniu pieśni bożonarodzeniowej  i złożeniu życzeń światełko przekazane zostało na ręce Pana Wójta oraz Pani Sekretarz.
W tym dniu także „Światełko” przekazane zostało wieczorem ks. Proboszczowi naszej parafii, podczas wieczornej mszy. Po  uroczystym przemarszu  wzdłuż kościoła ze światełkiem na czele, zuchy i harcerze dokonali aktu przekazania.Czytaj dalej „„Betlejemskie Światełko””

„Betlejemskie Światełko Pokoju”

Już po raz drugi „Betlejemskie Światełko Pokoju”, którego tradycja sięga do 1986 roku, zagości pod strzechami naszych łapszańskich domów. Dzięki zaangażowaniu harcerzy z naszej szkolnej drużyny „Płomienne Plemię” możemy je gościć w naszej szkole i naszych domach. W szkole uroczyste przekazanie światełka na ręce pani dyrektor mgr Anny Stanek dokonało się 15 grudnia br. Zuchy i harcerze ofiarowali ten magiczny bożonarodzeniowy symbol wraz z życzeniami świątecznymi wszystkim pracownikom szkoły i uczniom na uroczystym apelu. Wkrótce światełko ruszy w drogę po naszej gminie.Czytaj dalej „„Betlejemskie Światełko Pokoju””

IV Harce Sportowe Hufca Podhalańskiego

3 czerwca 2022 roku w Jurgowie odbyły się IV Harce Sportowe Hufca Podhalańskiego. Nasza drużyna harcerska „Płomienne Plemię” wzięła udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy.

Już na samym początku, ze względu na liczebność drużyny, zostaliśmy podzieleni na dwa patrole. Druhny Karolina Krzysik, Magdalena Sołtys, Wiktoria Hełdak, Małgorzata Bizub oraz druhowie Bartosz Gryglak, Bartłomiej Bizub, Kacper Cieslik i Piotr Turski znaleźli się w patrolu „Wiewióry”, natomiast druhny Dominika Gryglak, Aneta Curyło razem z druhami Kacprem Majerczakiem, Ksawerym Kiedziuchem, Jasiem Byliną, Krystianem Krzysik  i Lorenzo Sobowiczem utworzyli drugi patrol.Czytaj dalej „IV Harce Sportowe Hufca Podhalańskiego”

„Bóg Honor i Ojczyzna”

Czas Wielkiego Postu oraz Wielkiego Tygodnia był dla nas harcerzy i zuchów czasem refleksji i modlitwy. Mając w pamięci słowa naszego wspaniałego patrona Świętego Jana Pawła II: „Jeśli chcemy, aby świat stał się ostatecznie przybytkiem pokoju, musimy nieustannie i z pokorą, ufnie i wytrwale się modlić…” z harcerskimi sercami przepełnionymi lekiem i obawą o naszych braci Ukraińców, podczas zorganizowanego przez nas czuwania modlitewnego, błagaliśmy Boga o pokój na świecie oraz zaprzestanie działań wojennych na Ukrainie. Czytaj dalej „„Bóg Honor i Ojczyzna””