Tydzień Ziemi i Zdrowia

Czasem trzeba się zatrzymać i zastanowić dokąd zmierzamy….
Podczas Tygodnia Ziemi i Zdrowia staraliśmy się zwrócić uwagę naszych uczniów i ich rodziców na problemy dzisiejszego świata.
Niestety pogoda w tym roku spłatała nam niemałego figla i spowodowała małe zmiany w harmonogramie wydarzeń. Ale takie problemy nas nie zatrzymają!
Posprzątaliśmy tereny zielone w naszej miejscowości zbierając 12 worków odpadów (oczywiście przesegregowanych). Rozmawialiśmy o pszczołach i zasialiśmy dla nich łąkę kwietną na tyłach naszej szkoły. Przygotowaliśmy zdrowe śniadanie ograniczając użycie jednorazowych, plastikowych naczyń. Przygotowaliśmy wystawę ekologicznej biżuterii autorskich pomysłów naszych uczniów. Rozwiązywaliśmy zadania, quizy oraz rozszyfrowywaliśmy ekologiczne hasła i chwaląc się swoją wiedzą na temat drzew iglastych i liściastych.

Czytaj dalej „Tydzień Ziemi i Zdrowia”

Nasza mini łąka kwietna

We wtorkowe popołudnie grupa dzielnych przyrodników zamieniła fragment trawnika za naszą szkołą w łąkę kwietną! Po co? To przysługa dla zapylaczy! Już widzimy jak szczęśliwe pszczółki, trzmiele czy motyle będą tłumnie odwiedzać to miejsce. To taki prezent dla owadów 🙂
Przy okazji porozmawialiśmy trochę o przyrodzie czemu dzielnie przysłuchiwały się jaszczurki i pędraki 🙂 Oczywiście poćwiczyliśmy również siłę naszych mięśni 🙂

Czytaj dalej „Nasza mini łąka kwietna”

Przedszkolaczki uczą starszych!

Podczas Szkolnego Dnia Teatru nasze przedszkolaczki zaprezentowały ekologiczna wersję znanej historii Jasia i Małgosi. Zwróciły naszą uwagę na problem śmiecenia w lesie i dbania o bioróżnorodność środowiska. Dzieci samodzielnie przygotowały plakat promujący wydarzenie. Do jego wykonania użyły ekologicznych materiałów.Czytaj dalej „Przedszkolaczki uczą starszych!”

Światowy Dzień Zdrowia 2024 – „Moje zdrowie, moje prawo”

Nasze zdrowie zależy od wielu czynników, które sami możemy kontrolować. Aktywność fizyczna, sposób odżywiania, nawodnienie organizmu, umiejętności radzenia sobie ze stresem, sen, stosowanie używek, zachowania seksualne – to wszystko wpływa na nasze samopoczucie i kondycję fizyczną.

Zdrowie według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO): – to pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny, a nie tylko brak choroby lub niepełnosprawności”. Zdrowiem nazywamy zatem dobre samopoczucie zarówno w kontekście fizycznym, psychicznym, ale także społecznym. Jako, że zdrowie jest dla każdego człowieka bezcenne, zostało uhonorowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) już w 1948r. ustanowieniem 7 kwietnia jako Światowego Dnia Zdrowia . W tym roku obchodzimy to święto po raz 76!Czytaj dalej „Światowy Dzień Zdrowia 2024 – „Moje zdrowie, moje prawo””

Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę

W tym roku odbyła się 10 edycja konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczysta przyrodę” organizowanego przez Nadleśnictwo Nowy Targ i Nadleśnictwo Krościenko. Oczywiście podczas konkursu nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli! W etapie szkolnym wzięło udział 16 uczniów a najlepsza trójka reprezentowała szkołę w etapie rejonowym. Gratulujemy Konradowi Sołtysowi, który w tym roku najlepiej napisał test szkolny, Julii Szewczyk oraz Sonii Chowaniec!
Udział w konkursie jest doskonałą okazją do poszerzania swojej wiedzy o bioróżnorodności naszej przyrody a także o gospodarce leśnej i łowiectwie.

Czytaj dalej „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”

Mądry wybór

W ostatni poniedziałek mieliśmy okazję spotkać się z perkusistą.
Była to niecodzienna okazja do poruszenia ważnych tematów życiowych.

            Pan Wiesław „Blacha” Błażkiewicz zaprezentował nam fragmenty utworów muzycznych różnych gatunków. Sam gra na perkusji już wiele lat. Pan Wiesław opowiadał o swoich doświadczeniach życiowych – swoim talencie sportowym i muzycznym, o koncertach ze znanymi muzykami, o uzależnieniu, chorobie. Zaproszony gość zwracał uwagę na decyzje, które podejmujemy w swoim życiu. Ważne, by te decyzje podejmować świadomie, a nie pod wpływem narkotyków czy alkoholu.Czytaj dalej „Mądry wybór”

Palmy Wielkanocne

Już za tydzień będziemy świętować Niedzielę Palmową, więc my przygotujemy dla WAS Palmy!

Piękne, kolorowe, z baziami i bukszpanem!

Pięknie będą zdobić wielkanocny stół. Zapraszamy!!!