Podsumowanie działań w ramach  programu wieloletniego-„Narodowy  Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″ Priorytet 3

W minionym półroczu nasza szkoła uczestniczyła w realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Szkoła otrzymała dotację rządową na zakup nowości do biblioteki w kwocie 3000,00 zł, co z wkładem Gminy w kwocie 625 zł dało możliwość  zakupu 197 książek. Na liście zakupionych pozycji znalazły się głównie lubiane przez uczniów nowości wydawnicze, tytuły nowych książek dla najmłodszych, lektur szkolnych. Wszystkie pozycje zostały wpisane do systemu MOL NET + i do księgi inwentarzowej księgozbioru biblioteki.  Są one już udostępniane czytelnikom.  Na realizację działań  promujących czytelnictwo przeznaczyliśmy 500 zł.Czytaj dalej „Podsumowanie działań w ramach  programu wieloletniego-„Narodowy  Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″ Priorytet 3”

Współpracujemy z Gminną Biblioteką w Łapszach Wyżnych – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z Gminną Biblioteką w Łapszach Wyżnych. 5,6-ciolatki pod okiem pani Heleny Byliny zakończyły realizację   projektu: ,,Mała książka, wielki człowiek”. Obecnie realizujemy projekt: ,,Książką połączeni, czyli mały czytelnik w bibliotece”. W ramach realizacji projektu dzieci otrzymały wyprawkę. Za każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę otrzymują naklejkę, którą wklejają do Karty Małego Czytelnika. Po uzbieraniu 10 naklejek czytelnicy otrzymują imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko aktywności czytelniczej małego człowieczka, ale wspólnych przygód z książką rodzica i dziecka.Czytaj dalej „Współpracujemy z Gminną Biblioteką w Łapszach Wyżnych – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

,,Przerwa na czytanie” przedszkolaków – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W ramach głośnego czytania 3,4-latki i 5,6-latki uczestniczyły w III edycji ,,Przerwy na czytanie”. Wysłuchaliśmy bajki pt. ,,Trzy świnki”. To baśń o trzech małych świnkach, które przekonały się, że  jeśli ktoś wykonuje swoje zadania byle jak to poniesie porażkę. Świnki zrozumiały, że zabawa nie jest najważniejsza, a pracowitość się opłaca. To wciągająca historia, która silnie angażuje dziecięce emocje, ale też pozwala zastanowić się nad postępowaniem poszczególnych bohaterów: która świnka miała najlepszy pomysł na zbudowanie domku? Dlaczego? Co ty byś zrobił, gdybyś był na miejscu świnki?Czytaj dalej „,,Przerwa na czytanie” przedszkolaków – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Zapraszamy rodziców i dziadków do wspólnego czytania – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Na nasze zaproszenie odpowiedziały Panie:  Krystyna Budz,  Anna Chowaniec, Anna Gryglak, Łucja Trzop, Anna Brawiak czytając dzieciakom książki zakupione w ramach realizacji  projektu. Oto tytuły niektórych z nich: seria ,,Samochodzik Franek poznaje świat” Samochodzik Franek. Surviwal” „,, Magiczne słowa Leopolda. Po wysłuchaniu treści odpowiadaliśmy na pytania dotyczące treści, wspólne z mamami recytowaliśmy wiersze ulubionych autorów. Znalazły się tam między innymi: ,,Kaczka dziwaczka”, ,,Na wyspach Bergamutach”, ,,Na straganie”.Czytaj dalej „Zapraszamy rodziców i dziadków do wspólnego czytania – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Etapy wypieku ciasta dzieci z oddziałów przedszkolnych – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

5 XII 2022r to wielkie wydarzenie w naszym przedszkolu. W tym dniu zapoznaliśmy się z etapami wypieku chleba i wspólnie go piekliśmy.  Zanim jednak przystąpiliśmy do tego jakże ciekawego zadania  wysłuchaliśmy co na ten temat powie nam Mądra Mysz z cyklu książeczek z serii: ,,Mądra Mysz. Mam przyjaciela piekarza”. Z jej treścią  zapoznały nas panie: Beata Kwak i Dorota Moś. Wyżej wymieniona seria została zakupiona z dotacji uzyskanej w realizacji  projektu  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Czytaj dalej „Etapy wypieku ciasta dzieci z oddziałów przedszkolnych – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”