„LEKTURKI SPOD CHMURKI- CZYTAM Z KLASĄ”

Tegoroczna edycja projektu została zatytułowana „Na tropach DOBROCZYNNOŚCI”. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe, uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. Piąta edycja projektu, zaprojektowana na rok szkoły 2023/2024, polega na skorelowaniu czytania danej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat czynienia dobra, niesienia pomocy.

Po przeczytaniu książek dzieci będą zastanawiały się, jakie wartości przekazał i co dobrego dał innym bohater lektury.

Celem innowacji jest:

– rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej;

– rozwijanie aktywności czytelniczej;Czytaj dalej „„LEKTURKI SPOD CHMURKI- CZYTAM Z KLASĄ””

,,Mała książka- wielki człowiek”

Uczniowie klasy I przystępują do realizacji projektu czytelniczego propagowanego przez Instytut Książki ,,Mała książka- wielki człowiek”. Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnym wieku. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole. Realizacja projektu ma na celu zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego  czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych-rodziców, dziadków, nauczycieli i rówieśników.Czytaj dalej „,,Mała książka- wielki człowiek””

PROJEKT OKŁADKI KSIĄŻKI

„Książki są lekarstwem dla umysłu”
Demokryt

W październiku uczniowie klas IV-VII w ramach realizacji Programu Rozwoju Czytelnictwa zaprojektowali okładkę książki. Celem akcji było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie i pogłębianie nawyku czytania, rozwijanie zdolności plastycznych oraz kreatywności dzieci, promocja biblioteki, książki i czytelnictwa, przygotowanie uczniów do aktywnego uczestniczenia w kulturze.Czytaj dalej „PROJEKT OKŁADKI KSIĄŻKI”

#SzkołaPamięta

Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

„Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem.
Staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium.”
Józef Piłsudski

Zbliżamy się do czasu, kiedy wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie  „Szkoła pamięta”- jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi – czyli naszych uczniów – na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością.Czytaj dalej „#SzkołaPamięta”

Dzieci dzieciom

Dziecięce zespoły regionalne Łapsańskie Fijołecki i Małe Jedlicki realizują projekt pt. Dzieci dzieciom. W ramach projektu dla zespołów zostały uszyte spiskie stroje regionalne. Kolejnym działaniem był wyjazd dzieci do Kieżmarku w dniu 13.10.2023 na próbę partnerskiego dziecięcego zespołu regionalnego Maguračik. Czytaj dalej „Dzieci dzieciom”

 „Narodowy  Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″ Priorytet 3.

„Każda książka (…) – powiększa naszą wiedzę.” Antoni Ber       W roku szkolnym 2023/24 kontynuujemy  realizację „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Na zakup nowości wydawniczych i elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej otrzymaliśmy  dotację rządową  w kwocie 4000,00 zł, co z wkładem Gminy w kwocie 1000 zł dało możliwość zakupu …

„Laptop dla ucznia”

Działa już portal https://laptopdlaucznia.gov.pl/, na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia”, ale także m.in. materiały edukacyjne oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.