Światowy Dzień Pluszowego Misia

,,Jestem sobie mały miś. Bawię się w przedszkolu dziś”

Dzisiaj nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przez cały dzień towarzyszyli im pluszowi przyjaciele, których przynieśli z domu. Przybyły małe, duże, brązowe, kolorowe… a każdy piękny i wyjątkowy. Dzień upłynął na zabawach ruchowych, tanecznych przy piosenkach o tym wyjątkowym pluszaku. Dzieci wykonały też pracę plastyczną z misiem w roli głównej. Cudowna misiowa atmosfera towarzyszyła wszystkim dzieciom przez cały dzień.Czytaj dalej „Światowy Dzień Pluszowego Misia”

KONKURS NAJLEPSZY RYSUNEK PIERWSZEGO ŚNIADANIA

W oddziale 5 i 6 latków odbył się klasowy konkurs na Najlepszy rysunek pierwszego śniadania w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Amelia Kwak – zwyciężczyni najlepszego rysunku pierwszego śniadania – smacznego, kolorowego i zdrowego, który zapewni energię na start otrzymała odznakę Super Kucharki oraz pamiątkowy dyplom. Dodatkowe wyróżnienia otrzymali Joanna Piotrowska, Michał Gryglak, Małgorzata Chmielowska i Michał Molek.Wszystkie prace wykonane przez dzieci zostały złożone w Klasową Książkę Śniadaniową, z którą zarówno rodzice, jak i uczniowie naszej szkoły mogą zapoznać się na szkolnym korytarzu. Zapraszamy!Czytaj dalej „KONKURS NAJLEPSZY RYSUNEK PIERWSZEGO ŚNIADANIA”

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom, dlatego nasze przedszkolaki wybrały się w piątek 29 września 2023 r. do miejscowej Straży Pożarnej, gdzie miały możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Celem wizyty było poznanie charakteru pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia ich zawodu, zapoznanie ze sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali posiadane umiejętności. Dzieci mogły obejrzeć samochody od środka czy przymierzyć hełm strażacki. Największą atrakcją dla dzieci była jednak możliwość spróbowania „gaszenia pożaru” – ten praktyczny element pracy strażaka w ten piękny, słoneczny dzień sprawił dzieciom wiele radości.

Wyrażamy serdeczne podziękowania !!!Czytaj dalej „Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW”

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE

We wtorek 26.09.23r. dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję spotkać się z policjantem. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. na czym polega praca policjanta, z dużym zainteresowaniem słuchały o jego umundurowaniu i wyposażeniu. Pan policjant opowiedział dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, o konieczności noszenia odblasków w okresie jesienno- zimowym oraz jak bezpiecznie podróżować samochodem. Dziękujemy panu asp. Wojciechowi Sukiennikowi za ciekawe spotkanie i poświęcony nam czas.Czytaj dalej „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE”

Maluchy poznają naszego Papieża

Chodźcie za mną … – wspominamy Jana Pawła II

Chociaż w szkole pusto, ponieważ uczniowie klas I-VIII wybrali się na Wiktorówki, to wcale nie znaczy, że nikogo nie ma. Są maluchy! Przedszkolaki wraz z nami – wychowawcami! I też mamy swój Dzień z Patronem, w ramach którego wszyscy elegancko ubrani poszliśmy do kościoła parafialnego, w którym ksiądz Mariusz Czachor przybliżył nam postać Jana Pawła II. Można było również ucałować relikwie Papieża Polaka.Czytaj dalej „Maluchy poznają naszego Papieża”

Dzień Czekolady :)

Przysmak, który lubią dzieci jak i dorośli to CZEKOLADA. 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady, a oto kilka informacji na temat tego smakołyku.

Główny składnik czekolady – kakao, a w zasadzie kakaowiec pochodzi z Ameryki Południowej. Nasiona kakaowca pierwotnie były wykorzystywane przez Majów do produkcji napoju dla najbogatszych członków społeczności, który wykorzystywany był także podczas modlitw i rytuałów. Przygotowywany był z roztartych ziaren kakaowca z miodem, chili bądź z kukurydzą.Czytaj dalej „Dzień Czekolady :)”

Mikołaj w Przedszkolu

W dniu 7 grudnia wszystkie nasze przedszkolaki wyczekiwały z ogromną cierpliwością Mikołaja. Pomimo tego, że bardzo się spieszył znalazł trochę czasu, aby wejść i odwiedzić najmłodsze dzieci w naszej szkole.  Każde dziecko otrzymało prezent, a w podziękowaniu przedszkolaki wyrecytowały dla Mikołaja wiersze i zaśpiewały wesołe piosenki.Czytaj dalej „Mikołaj w Przedszkolu”