Konkurs plastyczny pt. „Wybieram Eko Produkty”

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Wybieram Eko Produkty”. Skierowany był on do dzieci 5 i 6-letnich uczestniczących w programie edukacyjnym pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego. Praca plastyczna Natalii Knutel, Dawida Gryglaka i Michała Molka zostały wyróżnione. Gratulujemy młodym artystom ich wyjątkowych osiągnięć i zaangażowania. Uroczyste wręczenie dyplomów i upominków dla nagrodzonych i wyróżnionych dzieci odbędzie się 6 czerwca 2024 r. przed Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu, Aleja 1000-lecia 37. Wydarzenie będzie miało miejsce podczas Pikniku Zdrowia, który jest doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia i ekologicznych produktów. Piknik Zdrowia to nie tylko wręczenie nagród, ale również wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych związanych z tematyką zdrowia i ekologii.

Czytaj dalej „Konkurs plastyczny pt. „Wybieram Eko Produkty””

21 marca – Światowym Dzień Zespołu Downa i Pierwszy Dzień Wiosny

W naszej szkole dnia 21 marca obchodziliśmy Światowym Dzień Zespołu Downa wraz z radosnymi obchodami Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie i nauczyciele przybyli w barwnych strojach, a kolorowe skarpetki były symbolem akceptacji i różnorodności. Korytarze szkolne rozbrzmiewały śmiechem i rozmowami o znaczeniu tego dnia.
Wiosenny ubiór dodatkowo podkreślił atmosferę święta – widoczne były jaskrawe barwy, kwieciste wzory i lekkie tkaniny. Niektórzy uczniowie postawili na zielone akcenty, nawiązując do budzącej się do życia przyrody. Wszystko to sprawiło, że dzień ten był nie tylko okazją do świętowania różnorodności, ale też powitania nowej, pełnej nadziei pory roku.Czytaj dalej „21 marca – Światowym Dzień Zespołu Downa i Pierwszy Dzień Wiosny”

Kodowanie na dywanie w przedszkolu

Od września nasze przedszkolaki uczestniczyły w XII edycji Ogólnopolskiego Programu ,,Uczymy Dzieci Programować”.  W ramach programu kodowaliśmy, zgodnie z harmonogramem,  zadania o różnej tematyce. W tym celu wykorzystywaliśmy matę do kodowania, kolorowe kubki i kartoniki. Na początku lutego zakończyliśmy edycję a dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Okazało się, że nauka kodowania nie jest ani trudna ani nieciekawa, dlatego od 15.02.24r. uczestniczymy w kolejnej edycji.Czytaj dalej „Kodowanie na dywanie w przedszkolu”

MUFFINKOWE URODZINY MARYSI

W dniach 22.01-30.01.2024 r. oddział przedszkolny i zerowy podjął inicjatywę dołączenia do wspólnej akcji zorganizowanej przez Wolontariuszy „Promyki Nadziei” ze Szkoły Podstawowej w Bańskiej Niżnej, której celem jest zebranie ogromnej kwoty pieniężnej na ratowanie wzroku 7- letniej dziewczynki z ich szkoły.

Przy dużej pomocy rodziców z najmłodszych oddziałów w naszej szkole świętowaliśmy „Muffinkowe urodziny Marysi” – chorej uczennicy ze wspomnianej Szkoły Podstawowej w Bańskiej Niżnej. Ta inicjatywa była prawdziwym aktem wspólnoty i solidarności naszej całej społeczności szkolnej. Dzięki naszym uczniom i ich rodzicom udało się zebrać niewiarygodną kwotę 2560 zł na leczenie wzroku Marysi. Czytaj dalej „MUFFINKOWE URODZINY MARYSI”

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła od lat aktywnie uczestniczy w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest realizowany we współpracy z Gminną Biblioteką w Łapszach Wyżnych. Od 2018 roku projekt nadzoruje Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo pod hasłem „Mała Książka – Wielki Człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi.Czytaj dalej „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Karnawałowe szaleństwo!

Wróżki, nimfy, tancerki, piłkarze, ogrodnicy i muzycy, a także karatecy, fotoreporterzy, panowie z wąsikiem, z brzuszkiem. Oryginalny motyl czy pospolite krowy! Do wyboru i koloru!

Ten barwny orszak to cecha każdego balu karnawałowego, również naszego. Było kogo podziwiać, było się z kim pobawić. Każdy, kto chciał, wytańczył się i wyszalał. O pełne brzuszki uczestników zabawy zadbały nasze niezastąpione Panie z Rady Rodziców. Czytaj dalej „Karnawałowe szaleństwo!”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. W piątek 19 stycznia nasze przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 zaprosili ukochane Babcie i ukochanych Dziadków do świetlicy Towarzystwa Słowaków w Polsce, ze względu na ograniczenia lokalowe w szkole, aby uczcić ten wyjątkowy Dzień. Stał się on niepowtarzalnym wydarzeniem, pełnym miłości, radości i wspólnego świętowania.Czytaj dalej „DZIEŃ BABCI I DZIADKA”

Spotkanie ze Św. Mikołajem w przedszkolu

Na ten dzień przedszkolaki przygotowywały się już od bardzo dawna. Dnia 6 grudnia wszystkie dzieci wyglądały bardzo wyjątkowo- ubrane w czerwone i ,,mikołajkowe” stroje. Dzieci już od rana z niecierpliwością wyczekiwały wyjątkowego gościa. W tym roku miejscem spotkania był kościół, dlatego wraz z rodzicami udaliśmy się tam, by spotkać się ze Świętym. Najpierw dzieci zaśpiewały i zatańczyły przygotowane przez siebie piosenki a kiedy już skończyły zjawił się wyczekiwany gość. Podczas spotkania Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok!Czytaj dalej „Spotkanie ze Św. Mikołajem w przedszkolu”

Światowy Dzień Pluszowego Misia

,,Jestem sobie mały miś. Bawię się w przedszkolu dziś”

Dzisiaj nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przez cały dzień towarzyszyli im pluszowi przyjaciele, których przynieśli z domu. Przybyły małe, duże, brązowe, kolorowe… a każdy piękny i wyjątkowy. Dzień upłynął na zabawach ruchowych, tanecznych przy piosenkach o tym wyjątkowym pluszaku. Dzieci wykonały też pracę plastyczną z misiem w roli głównej. Cudowna misiowa atmosfera towarzyszyła wszystkim dzieciom przez cały dzień.Czytaj dalej „Światowy Dzień Pluszowego Misia”