Spotkanie ze Skautami Europy

Wakacje to niepowtarzalny czas do wielu spotkań, zawierania znajomości, przygód…  .  14 lipca br. nasza Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki oraz Drużyna Harcerska „Płomienne Plemię” wraz z opiekunami dr. D. Krzysik, dr.  A .Chowaniec, dr. J Zabrzewską uczestniczyli w spotkaniu ze Skautami Europy. Czytaj dalej „Spotkanie ze Skautami Europy”

„Dzień Krokusa 2023”

W dniach  22-23 kwietnia GZ „Pracowite Mrówki” uczestniczyła w zuchowym wydarzeniu „KROKUSIE 2023”,  zrzeszającym ponad 100 uczestników wraz z opiekunami Po zakwaterowaniu w Szkole Podstawowej Białce Tatrzańskiej Zuchy wyruszyły w teren z podziałem na patrole, z kartami patrolowymi i mapami na swoje pierwsze w czasie zjazdu zadanie. Pogoda dopisywała zatem w dobrych nastojach i przy wielkim zaangażowaniu, wszystkie patrole zadania ukończyły. Zwieńczeniem zadań terenowych była wyprawa pod Koziniec 2, gdzie zuchy poczęstowane zostały kiełbaską, oscypkiem i herbatką. Po tej wspólnej kolacji wróciliśmy do szkoły. W wolnej chwili, przed wieczorną odprawą, odbył się konkurs plastyczny.  Dzieciaki z przywiezionych butelek plastikowych wykonały ozdobne doniczki  z elementami krokusów. Później w hali sportowej po założeniu mundurów wszyscy spotkaliśmy się na wieczornej odprawie. Dla naszej Gromady była to ważna chwila, gdyż trójka z naszych najmłodszych Zuchów złożyła „Obietnicę Zuchową”. Czytaj dalej „„Dzień Krokusa 2023””

Przygotowania do wyjazdu na Krokusa

12 kwiecień – zbiórka obejmowała wstępne przygotowania do wyjazdu na Krokusa, który odbędzie się na przełomie 22-23 kwietnia. Zuchy z zapałem dokonały ostatniej korekty i prezentacji swoich prac plastycznych, które wezmą udział w konkursie zuchowym podczas wspólnego wyjazdu. Zadaniem końcowym każdego zastępu było wykonanie pracy plastycznej na dużym formacie w dowolnej technice plastycznej. Wszystkie pracy uwzględniały tematykę „Kurierów Tatrzańskich”.Czytaj dalej „Przygotowania do wyjazdu na Krokusa”

8 kwiecień – Czuwanie zuchów przy Grobie Pańskim

Wielka Sobota to niezwykle  ważne wydarzenie dla wszystkich Chrześcijan. W tym dniu  nie tylko barwne koszyczki ze święconką są ozdobą kościołów, ale przede Groby Pańskie i straże, które pełnią rolę „stróżów” Grobu,  w którym spoczywa Ukrzyżowany  Jezus. W naszym łapszańskim kościele tradycyjnie funkcję te pełnią strażacy, a w tym roku wspomogli strażaków także zuchy i harcerze, którzy z wielkim oddaniem i powagą wykonywali powierzone im zadanie.Czytaj dalej „8 kwiecień – Czuwanie zuchów przy Grobie Pańskim”

„Pożegnanie Zimy”

„Pożegnanie Zimy”- by tradycji stało się zadość Gromada Zuchowa Pracowite Mrówki pożegnała zimę wykonując kukłę Marzanny. Wiosenny spacer umożliwił  zuchom wykonanie tego zadania. W bezpiecznym miejscu na obrzeżach naszej miejscowości kukła „zginęła” w gorących płomieniach, a symbol wiosny –gałązka przyozdobiona kolorowymi wstążkami wróciła do szkoły zwiastując radość i nową nadzieję na ciepłe dni.

Czytaj dalej „„Pożegnanie Zimy””

II Szkolny Marcowy Biwak Zuchowy

II Szkolny Marcowy Biwak Zuchowy – Z 17 na 18 marca Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki” uczestniczyła w zbiórce z nocowaniem w szkole.  Wszystkie zuchy były świetnie przygotowane do wspólnego, miłego spędzania czasu. Biwak szkolny rozpoczął się udziałem w Drodze Krzyżowej i Mszy Św. Po tym działaniu rozgościliśmy się w szkole i rozpoczęły się wspólne zajęcia. Drużynowa dh. Danuta Krzysik przyjęła meldunki zastępowych, po raz pierwszy z nowym proporcem, oraz uroczyście powołała na funkcję przybocznej dh. Annę Chowaniec. Nowo nominowana dh. wręczyła zuchom sprawności, które dzieciaki zdobyły jeszcze w czasie biwaku wyjazdowego do Rabki-Zdroju. Czytaj dalej „II Szkolny Marcowy Biwak Zuchowy”

Dzień Myśli Braterskiej

22.02.2023r. To dzień, w którym zuchy i harcerze zaprzyjaźnionych Gromad i Drużyn przesyłają sobie kartki z życzeniami. W tym roku nasza Gromada „Pracowite Mrówki” przygotowała kartki, słodycze oraz logiczne łamigłówki dla Gromady Zuchowej „Szalone Wiewiórki” z Rogoźnika. Na zbiórce zuchy z wielkim zaangażowaniem przygotowywały  niespodzianki i pakowały słodycze dla Wiewiórek.Czytaj dalej „Dzień Myśli Braterskiej”

Dokarmianie zwierząt przez Zuchy

16.02.2023r. Zuchy wyruszyły z ekologicznymi karmnikami do lasu. Zadanie to, jeszcze feryjne, udało się zrealizować dopiero po feriach, gdyż wcześniej nie dopisała aura.  Ubrani w ciepłe kombinezony i uzbrojeni w sprzęt do sportów zimowych wyruszyliśmy na zimową wyprawę. Zabawa była super! Wybrane leśne drzewo zostało udekorowane smakołykami dla ptaków , zajęcy i sarenek. Poczym ruszyliśmy na górkę, by korzystać z zimowych atrakcji. Ślizgi, sanki i…buty poszły w ruch. Każdy korzystał ze swojej ulubionej  formy zabawy. Ciepłe promienie słoneczne topiły nie tylko śnieżną pokrywę, ale także i nasze serduszka.

                                                                                            Czuj!Czytaj dalej „Dokarmianie zwierząt przez Zuchy”

Jedziemy na biwak…

W dniach 13-14 stycznia 2023r. Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki” uczestniczyła w Biwaku Zuchowym . Aktor – „Lalkarz”, którego Komendantem była phm. Anna Jezierczak, a gościem specjalnym był Komendant Podhalańskiego Hufca ZHP Łukasz Kowalczyk. Sześć Gromad Zuchowych, w tym jedna nasza,  dzięki gościnności pani Dyrektor Katolickiej Szkoły im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Rabce –Zdrój, mogło miło, ciekawie i wesoło spędzić czas.Czytaj dalej „Jedziemy na biwak…”