Jedziemy na biwak…

W dniach 13-14 stycznia 2023r. Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki” uczestniczyła w Biwaku Zuchowym . Aktor – „Lalkarz”, którego Komendantem była phm. Anna Jezierczak, a gościem specjalnym był Komendant Podhalańskiego Hufca ZHP Łukasz Kowalczyk. Sześć Gromad Zuchowych, w tym jedna nasza,  dzięki gościnności pani Dyrektor Katolickiej Szkoły im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Rabce –Zdrój, mogło miło, ciekawie i wesoło spędzić czas.Czytaj dalej „Jedziemy na biwak…”

„Betlejemskie Światełko”

20 grudnia delegacja zuchów i harcerzy wspólnie z p. dyrektor Anną Stanek oraz przyboczną  Joanną Zabrzewską zawiozła „Światełko Pokoju” do Urzędu Gminy. Tam po odśpiewaniu pieśni bożonarodzeniowej  i złożeniu życzeń światełko przekazane zostało na ręce Pana Wójta oraz Pani Sekretarz.
W tym dniu także „Światełko” przekazane zostało wieczorem ks. Proboszczowi naszej parafii, podczas wieczornej mszy. Po  uroczystym przemarszu  wzdłuż kościoła ze światełkiem na czele, zuchy i harcerze dokonali aktu przekazania.Czytaj dalej „„Betlejemskie Światełko””

„Betlejemskie Światełko Pokoju”

Już po raz drugi „Betlejemskie Światełko Pokoju”, którego tradycja sięga do 1986 roku, zagości pod strzechami naszych łapszańskich domów. Dzięki zaangażowaniu harcerzy z naszej szkolnej drużyny „Płomienne Plemię” możemy je gościć w naszej szkole i naszych domach. W szkole uroczyste przekazanie światełka na ręce pani dyrektor mgr Anny Stanek dokonało się 15 grudnia br. Zuchy i harcerze ofiarowali ten magiczny bożonarodzeniowy symbol wraz z życzeniami świątecznymi wszystkim pracownikom szkoły i uczniom na uroczystym apelu. Wkrótce światełko ruszy w drogę po naszej gminie.Czytaj dalej „„Betlejemskie Światełko Pokoju””

ECHO WSPOMNIEŃ GROMADY ZUCHOWEJ „PRACOWITE MRÓWKI” – rok szkolny 2021/2022

Krótka historia Gromada zuchowa utworzyła się w listopadzie  2021 roku i  zrzesza zuchów z Łapsz Wyżnych. Opiekunkami zostały  P. Danuta Krzysik oraz P. Anna Chowaniec. Nazwa Gromady „Pracowite Mrówki” wywodzi się z dokonanych  obserwacji życia owadów, przywiązaniem do natury i obranym kolorem chusty do mundurów.

Święta tuż, tuż….

Przed nami magiczny czas spotkań, zjazdów rodzinnych i życzeń. Są jednak wokół nas tacy, którzy być może będą musieli spędzić ten czas w samotności, w chorobie, zapomnieniu.

Gromada Zuchowa postanowiła wnieść promyk ciepła w ten świąteczny czas. Zuchy samodzielnie wykonały kartki świąteczne z życzeniami a poczta zuchowa dostarczy je do domów osób starszych i samotnych tuż przed świętami.  Mamy nadzieję, że  kartki wykonane dziecięcą ręką sprawią radość i wniosą pokój w serca ludzi.Czytaj dalej „Święta tuż, tuż….”

VI HARCERSKI FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

19 listopada br., w Ochotnicy Górnej odbył się VI HARCERSKI FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości prze Polskę.   Na tej imprezie nie mogło zabraknąć naszych zuchów. Gromada „Pracowite Mrówki” z swymi opiekunkami  drużynową D. Krzysik oraz przyboczną A. Chowaniec  dzielnie reprezentowała naszą szkołę i gminę. W kategorii ZUCHY nasza Gromada zdobyła I MIEJSCE. Spotkanie się tak licznej społeczności, którą połączył wspólny cel, było niczym „balsam”  dla ucha i oka. Serce rośnie, gdy się widzi małych dzielnych wykonawców w mundurach na scenie, a te głosy… .Czytaj dalej „VI HARCERSKI FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ”

Praca zuchów na boisku sportowym pod Foldówką

Udało się… 9 listopada ostatnie ciepłe promienie jesiennego słońca Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki” wykorzystała do maksimum.  Praca zuchów na boisku sportowym pod Foldówką przebiegała  w miłej przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że wiosną murawa boiska będzie przyciągała nie tylko sportowców, ale także wszystkich tych, którzy zechcą się zmierzyć z własnymi słabościami.  Zabawy zuchów  na murawie już stanowiły wspaniałą formę relaksu, a przecież czekamy na więcej, więcej…

                                                                                           Czuj!Czytaj dalej „Praca zuchów na boisku sportowym pod Foldówką”

Szkolny Dzień Munduru

28 października 2022 r. – ostatni piątek przed 1 listopada nasza szkoła włączyła się, zgodnie z apelem Ministerstwa Edukacji Narodowej do akcji „Szkoła pamięta” , by upamiętnić  ważne  rocznice, wydarzenia  i postaci historyczne. Był to także Szkolny Dzień Munduru, który z tej okazji zarządziła drużynowa D. Krzysik dla  Gromady Zuchowej  „Pracowite Mrówki”.Czytaj dalej „Szkolny Dzień Munduru”

Zuchy dbają o Grób Nieznanych Żołnierzy

26.10.2022

Na środowej  zbiórce Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki”  wykonała wieńce na Grób Nieznanych Żołnierzy, który znajduje się na naszym wiejskim cmentarzu. Każdy zuch przyniósł własnoręcznie wykonane kwiaty, które ozdobiły wieńce. Wspólnie udaliśmy się na cmentarz, by uporządkować grób i przygotować go nie tylko na 1 listopada, ale także zbliżające się Święto Narodowe 11 listopada. W ten sposób pragniemy uczcić pamięć tych, którzy polegli w obronie naszego łapszańskiego kawałka ziemi.

Czuj!Czytaj dalej „Zuchy dbają o Grób Nieznanych Żołnierzy”