II Szkolny Marcowy Biwak Zuchowy

II Szkolny Marcowy Biwak Zuchowy – Z 17 na 18 marca Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki” uczestniczyła w zbiórce z nocowaniem w szkole.  Wszystkie zuchy były świetnie przygotowane do wspólnego, miłego spędzania czasu. Biwak szkolny rozpoczął się udziałem w Drodze Krzyżowej i Mszy Św. Po tym działaniu rozgościliśmy się w szkole i rozpoczęły się wspólne zajęcia. Drużynowa dh. Danuta Krzysik przyjęła meldunki zastępowych, po raz pierwszy z nowym proporcem, oraz uroczyście powołała na funkcję przybocznej dh. Annę Chowaniec. Nowo nominowana dh. wręczyła zuchom sprawności, które dzieciaki zdobyły jeszcze w czasie biwaku wyjazdowego do Rabki-Zdroju. Czytaj dalej „II Szkolny Marcowy Biwak Zuchowy”

Zajęcia kulinarne

Gotowanie to wielka przyjemność. Angażuje intelekt (ćwiczy i relaksuje mózg), zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców, stymuluje zmysły. Gotowanie ma moc zmniejszania stresu i lęku.
Czynności wykonywane podczas zajęć kulinarnych uczą dzieci nie tylko tak ważnej samoobsługi, ale chyba jeszcze ważniejszej samodzielności w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych. Uczestnictwo w takich zajęciach pozytywnie wpływa na samopoczucie, dostarcza wiary we własne możliwości. Wspólne gotowanie oznacza współpracę i komunikację. Pomaga nauczyć się, w jaki sposób rola każdej osoby jest ważna do osiągnięcia wspólnego celu.Czytaj dalej „Zajęcia kulinarne”

Jasełka i spotkania wigilijne

Przybieżeli do Betlejem pasterze…” – tak, to już czas takich pieśni, pięknych polskich kolęd. Zanim zaśpiewamy je razem ze swoimi bliskimi przy wigilijnym stole, oto jak nasi młodzi dziennikarze wspominają wspólne kolędowanie w szkole.

Ostatni dzień szkoły w roku 2022

W czwartek 22.12.22 r. w Szkole Podstawowej w Łapszach Wyżnych uczniowie przyszli na lekcje po raz ostatni w bieżącym roku kalendarzowym. Mieli też okazję obejrzeć jasełka i podzielić się opłatkiem w czasie wigilii klasowej.Czytaj dalej „Jasełka i spotkania wigilijne”

Etapy wypieku ciasta dzieci z oddziałów przedszkolnych – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

5 XII 2022r to wielkie wydarzenie w naszym przedszkolu. W tym dniu zapoznaliśmy się z etapami wypieku chleba i wspólnie go piekliśmy.  Zanim jednak przystąpiliśmy do tego jakże ciekawego zadania  wysłuchaliśmy co na ten temat powie nam Mądra Mysz z cyklu książeczek z serii: ,,Mądra Mysz. Mam przyjaciela piekarza”. Z jej treścią  zapoznały nas panie: Beata Kwak i Dorota Moś. Wyżej wymieniona seria została zakupiona z dotacji uzyskanej w realizacji  projektu  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Czytaj dalej „Etapy wypieku ciasta dzieci z oddziałów przedszkolnych – realizacja projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Kiermasz Świąteczny

Marzą nam się zamykane szafki do szatni…
Wiemy, że bez pracy nie ma kołaczy, więc nasze Elfy wzięły sprawy w swoje ręce i od kilku tygodni piekły, kleiły i malowały świąteczne cudeńka. Zapraszamy, może na naszym stoisku znajdziecie coś dla siebie!