20 maja w naszej szkole odbył się „Dzień bez plecaka”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i poczuciem humoru, przynosząc swoje książki oraz przybory w bardzo pomysłowych „zastępstwach” plecaków. Tego dnia nie zabrakło ciekawych pomysłów, uśmiechu i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne stworzenie wyjątkowej atmosfery!Czytaj dalej „Dzień bez plecaka”
XII Międzyszkolny Konkurs Papieski „Święty Franciszek z Asyżu – przyjaciel papieży” za nami! 🕊️📜
18 maja 2026 r. o godz. 9:00 drużyny z gmin Łapsze Niżne i Czorsztyn zmierzyły się w emocjonującym teście wiedzy w aplikacji Kahoot! 💻📱
Naszą szkołę dzielnie reprezentowali Sonia, Julia i Konrad – uczniowie klasy VIII. 🌟
Po zaciętej rywalizacji zdobyli 5. miejsce! 🎉Czytaj dalej „XII Międzyszkolny Konkurs Papieski „Święty Franciszek z Asyżu – przyjaciel papieży” za nami! 🕊️📜”
Termy „Bania” – kl. VI
W dniu 15 maja uczniowie klasy VI uczestniczyli w wyjeździe integracyjno-rekreacyjnym na Termy „Bania”. Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego, aktywny wypoczynek oraz promowanie zdrowego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Podczas pobytu uczniowie korzystali z licznych atrakcji kompleksu basenów termalnych, stref rekreacyjnych oraz wodnych zjeżdżalni. Wyjazd przebiegał w miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń i niezapomnianych wspomnień.
Rozpoczęcie rekrutacji do Placówki Wsparcia Dziennego w Kacwinie
Ruszyła rekrutacja do Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Gminie Łapsze Niżne!
Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy Łapsze Niżne do udziału w nowo utworzonej Placówce Wsparcia Dziennego.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027.Czytaj dalej „Rozpoczęcie rekrutacji do Placówki Wsparcia Dziennego w Kacwinie”
Wycieczka uczniów klasy VIII do Parku Rozrywki Energylandia
W czwartek, 14 maja, dzień po zakończeniu wymagających egzaminów ósmoklasisty, uczniowie klas 8 wybrali się na zasłużony odpoczynek do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Wyjazd był idealną okazją do odreagowania stresu i wspólnego świętowania końca ważnego etapu w nauce.
Pogoda w tym dniu wręcz dopisała – słońce i przyjemna temperatura towarzyszyły od samego rana, co tylko potęgowało świetne nastroje. Na miejscu na uczniów czekało mnóstwo atrakcji, od ekstremalnych rollercoasterów (takich jak słynny Hyperion czy Zadra) po strefy wodne i gry zręcznościowe.Czytaj dalej „Wycieczka uczniów klasy VIII do Parku Rozrywki Energylandia”
Sukcesy naszych uczniów na gminnych zawodach piłki nożnej w Niedzicy
Na boisku sportowym w Niedzicy odbyły się gminne zawody w piłce nożnej, w których udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół z terenu gminy – aż siedem miejscowości rywalizowało o miano najlepszej drużyny.
Drużyna dziewcząt wywalczyła 3. miejsce, ustępując jedynie zespołom z Niedzicy i Frydmana, które zajęły kolejno 1 i 2 miejsce. Szczególnie emocjonujący był mecz o podium, w którym nasze zawodniczki zmierzyły się z faworyzowaną drużyną z Łapsze Niżne. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu, zakończonym remisem 1:1, o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Nasze dziewczyny zachowały zimną krew i wykazały się niezwykłą determinacją i wolą walki, dzięki czemu sięgnęły po zasłużony puchar.Czytaj dalej „Sukcesy naszych uczniów na gminnych zawodach piłki nożnej w Niedzicy”
RADZENIE SOBIE ZE STRESEM EGZAMINACYJNYM – informacje dla ósmoklasistów i ich rodziców
Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu uczniów jest to wyjątkowo stresujący czas. W naszej szkole, odbyła się w ostatnim czasie seria warsztatów dla uczniów klasy ósmej z naszą Panią psycholog, mgr Anną Chmiel. Podczas zajęć, uczniowie mieli możliwość zwrócenia uwagi na to, jak stres objawia się w ich ciele (przez np. szybsze bicie serca, pocenie się, płytki oddech, ból brzucha) oraz jakie myśli mu towarzyszą (np. „na pewno coś pójdzie nie tak”, „jestem tak zestresowana, że nic nie pamiętam”). Świadomość tego, jak przeżywamy stres pomaga nam odpowiednio zareagować.Czytaj dalej „RADZENIE SOBIE ZE STRESEM EGZAMINACYJNYM – informacje dla ósmoklasistów i ich rodziców”
Drugi etap XIII Szkolnego Turnieju Logicznego Myślenia „Błysk”
Drugi etap XIII Szkolnego Turnieju Logicznego Myślenia „Błysk” już za nami. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w pierwszym etapie testowym, rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klasy III–V oraz VI–VIII. W trakcie zmagań uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania, takie jak rebusy, krzyżówki i szyfry. Nie zabrakło także wyzwań logicznych, m.in. tangramów, puzzli oraz zagadek z wykorzystaniem zapałek.Czytaj dalej „Drugi etap XIII Szkolnego Turnieju Logicznego Myślenia „Błysk””
III HARCERSKI BIEG IM. KURIERÓW TATRZAŃSKICH
26 kwietnia nasze zuchy i harcerze uczestniczyli w III Harcerskim Biegu im. Kurierów Tatrzańskich. To wydarzenie na długo zostanie w naszej pamięci!
W biegu wzięło udział ponad 200 osób – zuchy, harcerze, wędrownicy, kadra oraz rodzice. Od startu aż po samą metę nie brakowało emocji, sportowej rywalizacji i świetnej atmosfery.Czytaj dalej „III HARCERSKI BIEG IM. KURIERÓW TATRZAŃSKICH”
GMINNE ELIMINACJE KONKURSU TALENTÓW 2026
24 kwietnia 2026 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy odbyła się 17. edycja gminnych eliminacji Konkursu Talentów.
Wydarzenie było wyjątkową okazją do zaprezentowania pasji i umiejętności przez dzieci i młodzież z terenu gminy Łapsze Niżne. Uczestnicy zachwycili różnorodnością występów oraz wysokim poziomem artystycznym, co świadczy o ich ogromnym zaangażowaniu.
W finale konkursu szkołę reprezentować będą:
Roksana i Marcel Bylina
Estera KałafutCzytaj dalej „GMINNE ELIMINACJE KONKURSU TALENTÓW 2026”