W dniu 10 czerwca uczniowie klas I–III uczestniczyli w ciekawym spotkaniu edukacyjnym z przedstawicielem firmy Empol. Podczas prelekcji dzieci przypomniały sobie zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz dowiedziały się, dlaczego recykling jest tak ważny dla ochrony środowiska.Czytaj dalej „SEGREGACJA ŚMIECI BEZ TAJEMNIC – EKOLOGICZNA LEKCJA Z PRZEDSTAWICIELEM EMPOLU”
KOLONIA i PÓŁKOLONIA
PÓŁKOLONIA: 09.07-17.07.2026 ZAKOPANE
KOLONIA: 20-30.07.2026 i 05-15.08.2026 CHŁAPOWO k/ Władysławowa
Projekt adresowany do dzieci, których rodzice opłacają składki KRUS i dofinansowany z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i przez Tatrzańską Izbę Gospodarczą.
W ramach PÓŁKOLONII
– opieka kadry pedagogicznej ( kierownik, wychowawcy)
– opieka przewodników tatrzańskich, edukatorów, instruktorów
– wyżywienie ( II śniadanie, obiad 2 – daniowy)
– transport pociągiem/ autokarem
– ubezpieczenie NNW
– bilety wstępu do wszystkich atrakcji
– materiały edukacyjne
PROGRAM i ATRAKCJE
– wycieczki z przewodnikiem tatrzańskim: Dolina Strążyska, Roztoka
– Tatrzański Park Edukacyjny: warsztaty „Bezpieczne wakacje” i „Akademia górska”
– Termy Zakopiańskie: wodny świat czyli gry i zabawy w wodzie, doskonalenie technik pływackich
– Muzeum Tatrzańskie: zajęcia i gra edukacyjna
– Muzeum K. Szymanowskiego „Atma”: muzyczno – artystyczna lekcja muzealna
– Kreatywność w akcji: „Wakacyjne robo triki” czyli warsztaty z robotyki, lego, druku 3 D
– gra terenowa „Silni ciałem – silni duchem”
– zajęcia pt. „Każdy kęs ma swój sens”
– gry planszowe, zabawy świetlicowe, zajęcia integracyjne
W ramach KOLONII
– opieka kadry pedagogicznej ( kierownik, wychowawcy), ratownik medyczny i WOPR
– opieka przewodników, edukatorów, instruktorów
– zakwaterowanie w pokojach z łazienkami w OW „ZIBI „
– wyżywienie ( śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja)
– transport pociągiem z Zakopanego
– ubezpieczenie NNW
– bilety wstępu do wszystkich atrakcji
– materiały edukacyjne
PROGRAM i ATRAKCJE
– 3 wycieczki autokarowe: Gdańsk Oliwa ( park oliwski, katedra i zoo )
Sopot ( zwiedzanie miasta i mola)
Słowiński Park Narodowy ( ruchome wydmy i zajęcia edukacyjne)
Sławutowo i Puck ( zwiedzanie, park rozrywki, warsztaty edukacyjne)
– 2 wycieczki piesze: Władysławowo – Cetniewo, Przylądek Rozewie
– zajęcia artystyczne, sportowe, warsztaty edukacyjne
– gry i zabawy, pogadanki, prelekcje, zajęcia integracyjne
Z A P I S Y:
Tatrzańska Izba Gospodarcza
biuro: ul. Kościuszki 15, Zakopane
tel: 690371055, 182015911
biuro@tig.zakopane.pl
KONKURS „PROSTO Z POLA NA IDOLA”
3 czerwca uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie muzycznym „Prosto z pola na idola”, który odbył się we Frydmanie. Jak co roku wydarzeniu towarzyszył bardzo wysoki poziom artystyczny, a uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed jury i publicznością.
Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia za swoje występy. Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz życzymy dalszego rozwijania talentów muzycznych i kolejnych osiągnięć na scenie!Czytaj dalej „KONKURS „PROSTO Z POLA NA IDOLA””
Cała Polska czyta dzieciom
W dniach 26.05 – 2.06 2026 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w XXV Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom przebiegającym pod hasłem „Czytanie – Mądrość – Siła”. Wspólnie z Kaczką Dziwaczką mieszkaliśmy nad rzeczką, z panem Hilarym szukaliśmy okularów, z Dziadkiem posadziliśmy rzepkę w ogrodzie, dowiedzieliśmy się jak tańczą dwa Michały, że abecadło z pieca spadło, że murzynek Bambo na drzewie mieszka, że stoi na stacji lokomotywa.Czytaj dalej „Cała Polska czyta dzieciom”
Dzień Dziecka i Dzień Bliźniaka w naszej szkole!😊
1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów niespodziankę – pyszny popcorn. 🍿
Tego dnia odbył się również Dzień Bliźniaka. Uczniowie, którzy podjęli wyzwanie, przyszli ubrani w identyczne lub bardzo podobne stroje, tworząc ciekawe i zabawne duety. Wspólna zabawa dostarczyła wielu powodów do uśmiechu i była świetną okazją do integracji społeczności szkolnej.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w wydarzeniu. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień w radosnej i przyjaznej atmosferze.🙂
Czytaj dalej „Dzień Dziecka i Dzień Bliźniaka w naszej szkole!😊”
Umysły na start – VII Gminny Turniej Logicznego Myślenia „Błysk” za nami!
Czy logiczne myślenie może dostarczać tylu emocji co sportowa rywalizacja? Uczestnicy VII Gminnego Turnieju Logicznego Myślenia „Błysk”, który odbył się 22 maja po raz kolejny pokazali, że zdecydowanie tak! Tegoroczna edycja konkursu dostarczyła wielu pozytywnych emocji, a szkolna sala ponownie stała się miejscem pełnym skupienia, współpracy i intelektualnych wyzwań.Czytaj dalej „Umysły na start – VII Gminny Turniej Logicznego Myślenia „Błysk” za nami!”
AUDYCJA MUZYCZNA DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW
W dniu 27 maja w naszej szkole odbyła się wyjątkowa audycja muzyczna połączona z prezentacją instrumentów, skierowana do uczniów klas 0–3. Spotkanie miało charakter edukacyjno-muzyczny i zostało poprowadzone przez nauczycieli Szkoła Muzyczna I stopnia w Łapszach Niżnych. Podczas wydarzenia dzieci miały okazję poznać różne instrumenty muzyczne, ich brzmienie oraz sposób działania. Prowadzący w ciekawy i przystępny sposób opowiadali o muzyce. Nie zabrakło również krótkich występów muzycznych, które wzbudziły duże zainteresowanie i entuzjazm wśród najmłodszych.
Audycja była doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań muzycznych dzieci oraz przybliżenia im świata instrumentów i muzyki klasycznej. Serdecznie dziękujemy nauczycielom szkoły muzycznej za inspirujące spotkanie i miłą atmosferę.Czytaj dalej „AUDYCJA MUZYCZNA DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW”
Ognisko na Grandeusie
Piątek, koniec tygodnia pracy, śliczne niebo, pogoda jak z bajki – to wspaniała okazja do wyjścia ze szkoły. A uczniowie na to … jak na lato!
Oczywiście prawdziwym powodem opuszczenia murów szkolnych był odbywający się w naszej szkole Turniej Logicznego Myślenia – etap gminny. Nasi reprezentanci klas V-VII mierzyli się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół w wielu różnych konkurencjach. Natomiast reszta uczniów i nauczycieli niezaangażowana w Turnieju korzystała z dobrodziejstw pięknej, majowej pogody.Czytaj dalej „Ognisko na Grandeusie”
SPORTOWY PIKNIK KLAS I–III POD FOLDÓWKĄ
22 maja uczniowie klas I–III wraz z nauczycielami wybrali się na boisko pod Foldówką, gdzie odbył się pełen radości i dobrej zabawy piknik sportowy. Na dzieci czekało wiele atrakcji – wspólne grillowanie i pyszne kiełbaski, a także liczne konkurencje sportowe i zabawy ruchowe.Czytaj dalej ” SPORTOWY PIKNIK KLAS I–III POD FOLDÓWKĄ”
