Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Sympatycy naszej szkoły

„Ucisk braci naszych cisnął,
niemoc w ręku króla spała,
a wtem Trzeci Maj zabłysnął i cała Polska powstała.

Wiwat, Maj, piękny Maj, Dla Polaków błogi raj.”

Słowa tej powszechnie znanej pieśni „Witaj majowa jutrzenko” w pełni oddają znaczenie i rolę święta 3 Maja dla całego naszego narodu. W tym roku obchodzimy kolejną, 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. I chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. W polskiej tradycji to dzień radosnego, patriotycznego świętowania. Dzień celebrowania naszej polskiej państwowości, której trzeciomajowa konstytucja jest fundamentem. Rocznica ta przywodzi pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. Składamy więc hołd twórcom Konstytucji 3-go Maja zbudowanej wokół praw i swobód obywatelskich, tolerancji, wolności wyznania, pokoju. Konstytucji, która umożliwiła powstanie i przetrwanie narodu polskiego przez okres zaborów, niewoli i okupacji, która stała się fundamentem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Dziś, w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, zapraszam Wszystkich Was bardzo serdecznie na króciutki apel upamiętniający to wydarzenie. Apel przygotowała p. mgr Marta Bylina, a wystąpili uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Kałafut (klasa 3, instrumentalistka), Jan Bylina (klasa 3, Król), Wiktor Stanek (klasa 4, narrator), Ksawery Kiedziuch (klasa 5, recytator).

Magdalena Dwornicka

dyrektor szkoły

Apel online w wykonaniu uczniów naszej szkoły

https://drive.google.com/file/d/1GUcPYD9cL6AgQNBrqH7iVYxIcoxSqfwV/view?usp=sharing