No cóż, takie niesprzyjające czasy! Mimo Dnia Teatru nie można przygotować wspólnego przedstawienia teatralnego w szkole, ponieważ uczniowie uczą się w domach. Teatry otworzono tylko dla osób indywidualnych, by znów niedługo je zamknąć. Jednak dopóki jesteśmy zdrowi, poradzimy sobie i z tym. Przecież można przygotować przedstawienia domowe! Szafa mamy na pewno kryje niejeden kostium teatralny. Z charakteryzacją poradzimy sobie w domowej łazience, tyle tam przecież pudrów i cieni do powiek! Grunt to wyobraźnia, a  to właśnie teatr ćwiczą ją najbardziej. Wykreowany świat i bohaterowie pozwalają zapomnieć o szarej codzienności.

Z okazji Dnia Teatru uczniowie naszej szkoły przygotowali kostiumy teatralne dla wybranego bohatera literackiego. Bardzo ciekawie i niebanalnie prezentowali się w tych strojach. Niektórych trudno było rozpoznać. Poza tym nasi wychowankowie nagrywali monodram – czyli spektakl jednego aktora, w którym, wcielając się w swojego bohatera, opowiadali o postaci. I tu się dopiero działo!!! Niejeden reżyser chwyciłby za telefon, by zaangażować takich artystów do przyszłych ról, gdyby ich widział i słyszał.

W ostatnie dni przed Wielkanocą w poszczególnych klasach dużo mówiło się o teatrze, ponadto odbywały się premiery online przygotowanych w domowym zaciszu scenek połączone z oglądaniem inscenizacji z kanału vod.tvp oraz wykonywaniem quizów na temat pojęć teatralnych. Dzień Teatru 2021 przeniósł się ze sceny teatralnej do wnętrza domów.

Beata Magiera

 

« z 2 »