Po raz pierwszy w tym roku nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania czyli CodeWeek, który trwał od 9 do 24 października 2021r.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Koordynatorem akcji w naszej szkole była p. E. Sołtys. Kodowanie odbywało się na lekcjach informatyki w klasach I-VIII. W pierwszym tygodniu wszyscy uczniowie pracowali z programem Baltie budując i tworząc swoje projekty. Natomiast w drugim tygodniu starsze klasy programowały w języku Scratch oraz  na stronie Gry Blockly.  Widok uczniów, którzy aż „skakali z radości”, gdy udało im się wykonać zaplanowane projekty był bezcenny.  Nie możemy się doczekać kolejnej edycji CodeWeeka!