Reprezentacja uczniów i nauczycieli z pocztem sztandarowym w Ludźmierzu na uroczystości ustanowienia Matki Bożej Ludźmierskiej Patronką Powiatu NowotarskiegoLudźmierz – miejscowość za Nowym Targiem.
Miejsce spotkań wiernych z papieżem Janem Pawłem II.

8 października nie mogło nas zabraknąć w Ludźmierzu na uroczystości ustanowienia Matki Bożej Ludźmierskiej Patronką Powiatu Nowotarskiego, a więc Patronką również skrawka naszej małej ojczyzny – Spisza. Delegacja naszej młodzieży ze sztandarem wraz z p. Dyrektor i Sołtysem wsi reprezentowali szkołę i miejscowość podczas Mszy św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, który modlił się w intencji samorządów terytorialnych w powiecie nowotarskim.

Na tę pielgrzymkę nasi reprezentanci udali się transportem gminnym,  za co serdecznie dziękujemy. W Ludźmierzu spotkali się z delegacją gminną: p. Wójtem Jakubem Jamrozem, p. Przewodniczącym Rady Gminy Zdzisławem Majerczakiem, p. Radną Zofią Mąką oraz Radną powiatową p. Ireną Rataj. Po nabożeństwie wielu miało okazję serdecznie porozmawiać z Arcybiskupem, który każdemu błogosławił.

Patron naszej szkoły – św. Jan Paweł II – często bywał w Ludźmierzu i oddawał cześć Matce Bożej Ludźmierskiej, a 15 sierpnia 1963 r. doszło do pewnego zdarzenia, które wielu wiązało z przyszłym wyborem Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Mianowicie podczas koronacji Matki Bożej Ludźmierskiej biskup krakowski Karol Wojtyła złapał wypadające z Jej ręki berło. Wtedy usłyszał słowa przyjaciela: „Karolu, Matka Boża powierza ci władzę”. Proroctwo, prawda?

Niech Matka Boża Ludźmierska, Patronka Powiatu Nowotarskiego, wyprasza również nam łaski i towarzyszy na co dzień tak, jak Janowi Pawłowi II.

A. Stanek, B. Kwak