Czasy, w których przyszło nam żyć, są niezwykle trudne i wymagające. Codziennie jesteśmy zmuszeni mierzyć się z wieloma przeciwnościami i bolączkami dnia codziennego. Dzisiaj bardziej, niż kiedykolwiek potrzebujemy autorytetów, drogowskazów, które doradzą, jak żyć. Takim autorytetem dla młodych może być postać Świętego biskupa Mikołaja. Jest on symbolem czystej dobroci i bezinteresownego pomagania innym, a takie cechy w dzisiejszej dobie są jakże aktualne i potrzebne.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym i humanistycznym organizowanym przez Parafię św. Brata Alberta w Jabłonce Borach. Głównym celem konkursu, było przybliżenie postaci św. Mikołaja, nazywanego przez pokolenia „Patronem Dobroci”.

Nasza szkoła przesłała 10 prac w tym 9 plastycznych i 1 humanistyczną.

Ogromne gratulację Kacpra Sołtys ucznia klasy IV, który otrzymał wyróżnienie za prace konkursową.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę dalszych sukcesów!

M. Kowalczyk