W dniach 13-14 stycznia 2023r. Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki” uczestniczyła w Biwaku Zuchowym . Aktor – „Lalkarz”, którego Komendantem była phm. Anna Jezierczak, a gościem specjalnym był Komendant Podhalańskiego Hufca ZHP Łukasz Kowalczyk. Sześć Gromad Zuchowych, w tym jedna nasza,  dzięki gościnności pani Dyrektor Katolickiej Szkoły im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Rabce –Zdrój, mogło miło, ciekawie i wesoło spędzić czas.

Już od pierwszych chwil pobytu, czyli zakwaterowania o godz. 18.00, rozpoczęła się dla zuchów przygoda z innymi Gromadami. Wieczorna historia o miejscowości i jej atrakcjach, które na nas czekały, pobudzała wyobraźnię dziecięcą. Wspólne kolędowanie było magicznym wspomnieniem minionych Świąt Bożego Narodzenia. Jednak największa atrakcją tego wieczoru był wspólny spacer alejkami parku.  Kolumna licząca 83 Zuchów robiła olbrzymie wrażenie na wieczornych rabczańskich spacerowiczach. Wspólne zdjęcia oraz zabawy wśród dekoracji świątecznych dopełniały  potęgę wrażeń i fantazji. Miłym akcentem było złożenie przysięgi harcerskiej naszej Przybocznej dr.  Joanny Zabrzewskiej.

Spanie na karimatach w śpiworach, to dla zuchów również niezwykle przeżycie zwłaszcza, że w sali obok i z prawej i z lewej strony same inne niż w domu głowy.

Kolejny dzień rozpoczął się wspólnym śniadaniem, po którym Zuchy  z opiekunami wyruszyły  na Grę Terenową „Lalkarz”.  Na ośmiu punktach patrolowych  dzieci mogły  się wykazać  swoją wiedzą i umiejętnościami. Nasza Gromada w tym zadaniu zajęła  trzecie miejsce, z czego ogromnie się cieszyliśmy. Po tych rozgrywkach wyruszyliśmy do Teatru Lalek Rabcio na warsztaty teatralne.  Tam wszyscy chętni mogli popróbować swoich umiejętności operowania głosem oraz lalkami na prawdziwej teatralnej scenie.

Po obiednym krótkim wypoczynku czekał na nas seans Filmowy „Kot w Butach” w Kinie „Śnieżka”. I tym miłym akcentem zakończyliśmy biwakowy wypad w Rabce. Po powrocie z kina już na dzieci czekali Rodzice, a spakowane wcześniej  plecaki i śpiwory wystarczyło zapakować w samochody ……i ruszyć w drogę powrotną.

Zuchy i opiekunki wyrażają ogromne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w pomoc w zabezpieczeniu przejazdu na biwak powrotu!

                                                                                          Czuj!

                                                                                        Dr. D. Krzysik

 

« z 2 »