Od wielu, wielu lat dni 21 i 22 stycznia na całym świecie zarezerwowane są dla Babć i Dziadków. W tych dniach Dziadkowie obdarowywani są przez wnuków upominkami i laurkami. W szkołach i przedszkolach organizowane są specjalne akademie, spektakle, poczęstunki, na których honorowymi gośćmi są właśnie ci  najstarsi i najważniejsi członkowie rodziny. Takie obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka ma swój cel. W ten sposób dziękujemy „Dziadkom” za ich obecność i ważną rolę, jaką pełnią w życiu nowych, młodszych pokoleń. Na zaproszenie naszych przedszkolaków i uczniów z klas I –III bardzo chętnie odpowiedzieli dziadkowie, których wnuki uczęszczają do naszej szkoły. Na spotkanie z poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców oraz nauczycieli, przybyli Dziadkowie 20 stycznia br. do świetlicy Towarzystwa Słowaków w Polsce. Specjalnie przygotowany z tej okazji  program artystyczny z dumą wnuki prezentowały na scenie.  Najmłodsze pociechy pięknie powiedziały życzenia i wiersze oraz zaśpiewały piosenki dla Dziadków. Klasa II przedstawiła historyjkę pt. „Jak się babcia z dziadkiem poznali”, a klasa III przygotowała spektakl pt. „Kłopoty Burka z podwórka”. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali od swych wnuków drobne, własnoręcznie wykonane upominki. To był niezapomniany  dzień dla Dziadków i ich  Wnuków.

Wyrażamy ogromne podziękowanie Radzie Rodziców za  pomoc w organizacji tego wydarzenia, a mamom za upieczenie pysznych ciast.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni gościom za wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli zakupić pomoce i zabawki edukacyjne.

                                                                                               Dziękujemy!