Dzieci z oddziału przedszkolnego 5- i 6-latków wzięły udział w akcji „Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów”. Była to już III edycja tego wspaniałego przedsięwzięcia mającego na celu podziękowanie strażnikom lasów za ich nieocenioną pracę w ochronie lasów przed pożarami. Nasze przedszkolaki z oddziału 5- i 6-latków aktywnie uczestniczyły w tej akcji, tworząc piękne laurki, które były wyrazem wdzięczności i podziwu dla strażaków i leśników. W nagrodę za udział w tworzeniu GIGA LAURKI dzieci otrzymały Dyplom Małego Strażnika Lasów, a szkoła Certyfikat Strażników Lasów.

     W tym niewiarygodnym dziele uczestniczyły dzieci z 4052 placówek edukacyjnych z całej Polski. Tym razem zastało namalowanych aż 31 250 prac z całej Polski! Dzięki zaangażowaniu dzieci powstało 6 GIGA LAUREK, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów.  Nasze przedszkolaki GIGA LAURKĘ dla Strażników lasów 2024 przekażą dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapszach Wyżnych.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i wsparcie w tej ważnej inicjatywie. Wspólnie możemy osiągnąć wiele i przyczynić się do ochrony naszych pięknych lasów. Mamy nadzieję, że akcje, takie jak ta, będą kontynuowane, inspirując kolejne pokolenia do dbania o nasze środowisko. Dziękujemy strażnikom lasów za ich ciężką pracę i poświęcenie, które pomaga chronić nasze „zielone płuca” przed zagrożeniami.