Konkurs „Prosto z pola na idola” odbył się we Frydmanie dnia 7 czerwca i miał na celu popularyzację śpiewu wśród dzieci i młodzież, stworzenie możliwości konfrontacji dokonań w zakresie wokalistyki, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, samokształcenie muzyczne poprzez możliwość prezentacji ulubionych przebojów.

W konkursie brali udział laureaci szkolnych konkursów „Prosto z pola na idola” z klas 6-8 szkół podstawowych. Każdy uczestnik musiał przygotować jedną polską piosenkę, która zaistniała na rynku fonograficznym.

Naszą szkołę reprezentowały:

Sonia Chowaniec „Nic dwa razy”;

Julia Krzysik „Lustra”;

Aleksandra Kałafut „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”

Konkurs był świetną okazją dla młodych talentów do zaprezentowania swoich umiejętności, zdobycia doświadczenia scenicznego oraz nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Dzięki takiemu wydarzeniu dzieci i młodzież mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, co z pewnością przyczyniło się do dalszego rozwijania ich pasji muzycznych.

W konkursie „Prosto z pola na idola”, dwie uczestniczki szczególnie wyróżniły się swoimi występami:

Aleksandra otrzymała wyróżnienie za swoje wykonanie. Jej interpretacja piosenki, technika wokalna oraz ogólny wyraz artystyczny zostały docenione przez jury, co zaowocowało tym wyróżnieniem.

Sonia została nagrodzona Nagrodą Dyrektora. Jej występ musiał wywrzeć szczególne wrażenie na dyrektorze szkoły. Interpretacja sceniczna, emocje i zaangażowanie w wykonanie utworu były z pewnością na bardzo wysokim poziomie.

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom za chęć uczestnictwa i trud włożony w przygotowanie się do konkursu, życzymy dalszych sukcesów.

M. Kowalczyk