Działo się!
Myśl – to nie boli!
10 czerwca 2024 roku odbył się V Gminny Turniej Logicznego Myślenia, który zgromadził uczniów z 7 szkół naszej gminy z miejscowości: Trybsz, Łapszanka, Łapsze Wyżne, Łapsze Niżne, Niedzica, Kacwin i Frydman. Na początku imprezy Pani Dyrektor serdecznie powitała przybyłych gości, po czym czteroosobowe zespoły uczniowskie z zapałem przystąpili do rozwiązywania zadań. Turniej składał się z różnorodnych wyzwań, takich jak krzyżówki, rebusy czy układanki logiczne. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję wykazać się spostrzegawczością oraz wiedzą ogólną w rundzie z kołem fortuny. Uczniom i opiekującym się nimi nauczycielom podobały się ciekawe pytania czy zabawne spostrzeżenia.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Łapsz Wyżnych, zdobywając 71 punktów. Drugie miejsce zajęli uczestnicy turnieju z Łapsz Niżnych, uzyskując 69 punktów, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie z Frydmana, która zgromadziła 68 punktów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w tym wydarzeniu, a zwycięzcom składamy gorące gratulacje! Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!