Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do współpracy z Fundacją im. Adama Worwy w Nowym Targu w ramach Kampanii „Pola Nadziei”. Od 28 października można było wesprzeć akcję charytatywną poprzez zakup cebulek żonkili. Kampania „Pola Nadziei” to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Również uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych przyłączyli się do udziału w akcji charytatywnej, i w piątek 6 października przyszli ubrani na żółto jak kwiaty żonkili – symbol nadziei dla podopiecznych Hospicjum. Akcję charytatywną przygotowano w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, MODUŁ III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ. Zadanie 8. „Warto pomagać”.

Dziękujemy Wszystkich, którzy włączyli się w bezinteresownej pomocy oraz rozwój wolontariatu w naszej szkole.

Teraz niecierpliwie będziemy czekać na wiosnę, aż cebulki, które zasadziliśmy jesienią, zakwitną w naszych ogródkach.

Kristína Krzysik