W ramach Szkolnego Festiwalu Nauki 14 czerwca w naszej szkole zorganizowany został pokaz doświadczeń „W świecie doświadczeń i eksperymentów”, prowadzony przez pracowników Uniwersytetu Rozwoju z Chorzowa. Spalanie magnezu, lampa plazmowa, niebieski laser, butelkowy duch czy spalanie banknotu tak aby go nie spalić można było zobaczyć podczas tego niecodziennego pokazu – najwięcej zachwytu i słów podziwu wzbudziły wśród najmłodszych świecące ciecze i płonące ręce. Oczywiście wszystko to nie magia, a tylko czysta nauka, co prowadzący spotkanie tłumaczyli, przypominając jednocześnie o zasadach bezpieczeństwa podczas takich doświadczeń. Świat jest ciekawy, jest niesamowity i choć trudno człowiekowi to wszystko zrozumieć to dzięki swej ciekawości i chęci poznawania wciąż odkrywa nowe rzeczy czego przykładem jest choćby czwarty stan skupienia plazma. Warto szukać, warto pytać i warto być ciekawym. Do tego zachęcamy.

Bardzo dziękujemy pani Barbarze Kowalczyk, dzięki której mogliśmy gościć naukowców w naszej szkole.
« z 2 »