Gromada Zuchów podczas uroczystości składania Obietnicy ZuchowejI STAŁO SIĘ… Na ten dzień   Gromada Zuchów „Pracowite Mrówki” z Łapsz Wyżnych czekała cały rok.  Wielkie wyróżnienie,  jakim jest złożenie „Obietnicy Zuchowej”, to nie lada wyzwanie! Ale nam się udało! Rok wytężonych działań i przedsięwzięć pozwolił   opiekunkom P. D. Krzysik oraz P. A. Chowaniec  podjąć decyzję o obietnicy.

W „Noc Bajkową”, która została zaaranżowana z 7- 8 października w naszej szkole,   o godz. 21. 20 – 15 osobowa Gromada Zuchowa złożyła obietnicę, którą odebrała zaproszona na tę okoliczność  phm. Anna Jezierczak.

Była to niezwykle emocjonująca NOC, która dostarczyła Zuchom wielu przeżyć doznań i dobrej zabawy. Przed przystąpieniem do obietnicy, każdy zuch musiał wykonać sześć zadań, zgodnie z PRAWEM ZUCHA.  W czuwaniu nad ich przebiegiem  drużynowa zaprosiła harcerki z naszej lokalnej miejscowości. Wszyscy z Gromady  pozytywnie zaliczyli test. Następnie nasz  gość specjalny phm. Anna Jezierczak odebrała obietnicę zuchową i wręczyła odznaki. Po tej oficjalnej części rozpoczęło się zuchowe świętowanie z pizzą i słodkościami.

Nadeszła pora przygotowań sennych, poprzedzonych  wspólnym oglądaniem bajki na dobranoc o „ Bocianie”.  Emocje i przeżycia wkrótce  zmorzyły dzieci do snu, które miały okazję zakosztować  namiastkę biwakowego życia. Sen na deskach klasowej podłogi na karimacie i w śpiworze może choć w maleńkiej  części  pozwolił   zuchom poznać spartański tryb życia.

 

Zuchy dziękują wszystkim
zaangażowanym w organizację
Swojego Święta!
CZUJ!

 

« z 2 »