19 listopada br., w Ochotnicy Górnej odbył się VI HARCERSKI FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości prze Polskę.   Na tej imprezie nie mogło zabraknąć naszych zuchów. Gromada „Pracowite Mrówki” z swymi opiekunkami  drużynową D. Krzysik oraz przyboczną A. Chowaniec  dzielnie reprezentowała naszą szkołę i gminę. W kategorii ZUCHY nasza Gromada zdobyła I MIEJSCE. Spotkanie się tak licznej społeczności, którą połączył wspólny cel, było niczym „balsam”  dla ucha i oka. Serce rośnie, gdy się widzi małych dzielnych wykonawców w mundurach na scenie, a te głosy… .

Integracyjne pląsy i wspólne zabawy stanowiły doskonałą formę rozrywki na przerwy w festiwalu oraz podczas posiłku. Chyba jeszcze nigdy nikomu,  tak nie smakował żurek, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich, jak właśnie tam.  Wypieki cukiernicze również  były wyśmienite.

Nasze Zuchy miały okazję nie tylko do prezentacji scenicznej, ale także do bezpośredniej konfrontacji z innymi zuchami i harcerzami.

Cieszymy się ogromnie z naszego zwycięstwa!

Słowa podziękowania kierujemy w stronę władz Gminy Łapsze Niżne, którzy wspierają naszą organizację i pomogli nam
w organizacji transportu na festiwal.