W ostatni poniedziałek mieliśmy okazję spotkać się z perkusistą.
Była to niecodzienna okazja do poruszenia ważnych tematów życiowych.

            Pan Wiesław „Blacha” Błażkiewicz zaprezentował nam fragmenty utworów muzycznych różnych gatunków. Sam gra na perkusji już wiele lat. Pan Wiesław opowiadał o swoich doświadczeniach życiowych – swoim talencie sportowym i muzycznym, o koncertach ze znanymi muzykami, o uzależnieniu, chorobie. Zaproszony gość zwracał uwagę na decyzje, które podejmujemy w swoim życiu. Ważne, by te decyzje podejmować świadomie, a nie pod wpływem narkotyków czy alkoholu. Przytaczał przykłady znajomych muzyków, którzy zmarnowali bądź nawet stracili swoje życie zaprzedani różnym uzależnieniom. Pan Wiesław nakłaniał do szacunku względem samego siebie, do rozwijania pasji, ostrzegał przed cyberprzemocą, przeciwstawiał się wulgaryzmom w języku młodego człowieka. Zaproponował także naszym uczniom grę na perkusji – było wielu chętnych! Miła atmosfera, ciekawe tematy, nietuzinkowy zaproszony gość z pewnością pozostawią niezatarty ślad w umysłach i sercach naszych uczniów!

Dziękujemy Pani Dyrektor i nauczycielom z SP w Łapszance za zaproszenie!

https://youtu.be/V1cWkLPAV0I