Dwa dni z dala od szkoły, ciekawe obiekty, doborowe towarzystwo.

W dniach 8-9 czerwca 2026r. odbyliśmy wycieczkę z uczniami klas V-VIII do Kotliny Kłodzkiej. Pełni pozytywnych wrażeń nasi wychowankowie tak wspominają pobyt:

– CO NAJBARDZIEJ PODOBAŁO SIĘ WAM PODCZAS WYCIECZKI?

ÓsmoklasiściBłędne Skały, noc w hotelu, śpiew w autokarze, kaplica czaszek, kopalnia złota Złoty Stok, przejazd wagonikiem, po prostu wszystko!

Siódmoklasiści – Superatmosfera, przejazd kolejką w kopalni, hotel, zabawa i wygłupy, jazda autokarem, słuchanie muzyki, rozmowy z przyjaciółmi, kości w kaplicy, nasze wizyty w różnych pokojach, rozmowy „balkonowe” z sąsiadami, Błędne Skały!!!!

Szóstoklasiści – Obłędne było przeciskanie się przez Błędne Skały, emocje w kopalni złota i przejazd kolejką, integracja z innymi uczniami, piosenka „Wlazł kotek na płotek” śpiewana przez Jaśka, pobyt w pokojach;

PiątoklasiściHotel, Błędne Skały, McDonald’s.

– CO ZAPAMIĘTALIŚCIE O KAPLICY CZASZEK?

– Ta kaplica robi ogromne wrażenie, aż ciarki przechodzą po plecach. Ja zapamiętałam, że podobno pod podłogą jest krypta, w której odnaleźć można 4-metrową warstwę złożoną z czaszek i kości ludzkich. (ósmoklasistka)

– CO SĄDZICIE O GÓRACH STOŁOWYCH W PORÓWNANIU Z TATRAMI CZY PIENINAMI?

– W Górach Stołowych najbardziej podobało mi się to, że chodziliśmy pomiędzy wielkimi skałami i przeciskaliśmy się między ciasnymi szczelinami.

– Te góry są świetne, bo nie trzeba się męczyć, aby przejść całą trasę, ponieważ nie idzie się mocno pod górę w porównaniu z Tatrami czy Pieninami.

– Ja zwróciłam uwagę na to, że niektóre skały przypominają nawet różne rzeczy.

– Uważam, że Góry Stołowe nie są tak doceniane jak Tatry, a powinny, ponieważ są piękne. (odpowiedzi siódmoklasistów)

– CZEGO CIEKAWEGO DOWIEDZIELIŚCIE SIĘ O KOPALNI ZŁOTA?

– Podobno kamień ze złotem w środku jest cięższy i ciemniejszy, no i w bryłach złota jest trucizna. (odpowiedzi piątoklasistów)

– CZYM ZASKOCZYŁA WAS TWIERDZA W KŁODZKU?

– W opowieściach przewodnika kłodzkiego zabawne były informacje o „dupochlastach” JJJ Podobało się nam także wejście na czołg, było bombowo!  (odpowiedzi szóstoklasistów)

– CO CHCECIE JESZCZE DODAĆ NA TEMAT WYCIECZKI?

– Bardzo podobał mi się przewodnik w Błędnych Skałach, ciekawie opowiadał o powstaniu tych gór. Szkoda, że byliśmy tam tak krótko.

– Moją uwagę, poza wszystkimi innymi już wymienionymi, zwróciła jeszcze pijalnia wód w Kudowej – Zdroju. Ładnie tam też było.

– Na pewno nie zapomnimy tego wyjazdu, będziemy do niego wracać we wspomnieniach.

Te wypowiedzi uczniów są najlepszą opinią o zorganizowanej przez nas wycieczce! Prawda?

Opiekunowie wycieczki