Dwa dni z dala od szkoły, ciekawe obiekty, doborowe towarzystwo.
W dniach 8-9 czerwca 2026r. odbyliśmy wycieczkę z uczniami klas V-VIII do Kotliny Kłodzkiej. Pełni pozytywnych wrażeń nasi wychowankowie tak wspominają pobyt:
– CO NAJBARDZIEJ PODOBAŁO SIĘ WAM PODCZAS WYCIECZKI?
Ósmoklasiści – Błędne Skały, noc w hotelu, śpiew w autokarze, kaplica czaszek, kopalnia złota Złoty Stok, przejazd wagonikiem, po prostu wszystko!
Siódmoklasiści – Superatmosfera, przejazd kolejką w kopalni, hotel, zabawa i wygłupy, jazda autokarem, słuchanie muzyki, rozmowy z przyjaciółmi, kości w kaplicy, nasze wizyty w różnych pokojach, rozmowy „balkonowe” z sąsiadami, Błędne Skały!!!!
Szóstoklasiści – Obłędne było przeciskanie się przez Błędne Skały, emocje w kopalni złota i przejazd kolejką, integracja z innymi uczniami, piosenka „Wlazł kotek na płotek” śpiewana przez Jaśka, pobyt w pokojach;
Piątoklasiści – Hotel, Błędne Skały, McDonald’s.
– CO ZAPAMIĘTALIŚCIE O KAPLICY CZASZEK?
– Ta kaplica robi ogromne wrażenie, aż ciarki przechodzą po plecach. Ja zapamiętałam, że podobno pod podłogą jest krypta, w której odnaleźć można 4-metrową warstwę złożoną z czaszek i kości ludzkich. (ósmoklasistka)
– CO SĄDZICIE O GÓRACH STOŁOWYCH W PORÓWNANIU Z TATRAMI CZY PIENINAMI?
– W Górach Stołowych najbardziej podobało mi się to, że chodziliśmy pomiędzy wielkimi skałami i przeciskaliśmy się między ciasnymi szczelinami.
– Te góry są świetne, bo nie trzeba się męczyć, aby przejść całą trasę, ponieważ nie idzie się mocno pod górę w porównaniu z Tatrami czy Pieninami.
– Ja zwróciłam uwagę na to, że niektóre skały przypominają nawet różne rzeczy.
– Uważam, że Góry Stołowe nie są tak doceniane jak Tatry, a powinny, ponieważ są piękne. (odpowiedzi siódmoklasistów)
– CZEGO CIEKAWEGO DOWIEDZIELIŚCIE SIĘ O KOPALNI ZŁOTA?
– Podobno kamień ze złotem w środku jest cięższy i ciemniejszy, no i w bryłach złota jest trucizna. (odpowiedzi piątoklasistów)
– CZYM ZASKOCZYŁA WAS TWIERDZA W KŁODZKU?
– W opowieściach przewodnika kłodzkiego zabawne były informacje o „dupochlastach” JJJ Podobało się nam także wejście na czołg, było bombowo! (odpowiedzi szóstoklasistów)
– CO CHCECIE JESZCZE DODAĆ NA TEMAT WYCIECZKI?
– Bardzo podobał mi się przewodnik w Błędnych Skałach, ciekawie opowiadał o powstaniu tych gór. Szkoda, że byliśmy tam tak krótko.
– Moją uwagę, poza wszystkimi innymi już wymienionymi, zwróciła jeszcze pijalnia wód w Kudowej – Zdroju. Ładnie tam też było.
– Na pewno nie zapomnimy tego wyjazdu, będziemy do niego wracać we wspomnieniach.
Te wypowiedzi uczniów są najlepszą opinią o zorganizowanej przez nas wycieczce! Prawda?
Opiekunowie wycieczki