3 czerwca 2022 roku w Jurgowie odbyły się IV Harce Sportowe Hufca Podhalańskiego. Nasza drużyna harcerska „Płomienne Plemię” wzięła udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy.

Już na samym początku, ze względu na liczebność drużyny, zostaliśmy podzieleni na dwa patrole. Druhny Karolina Krzysik, Magdalena Sołtys, Wiktoria Hełdak, Małgorzata Bizub oraz druhowie Bartosz Gryglak, Bartłomiej Bizub, Kacper Cieslik i Piotr Turski znaleźli się w patrolu „Wiewióry”, natomiast druhny Dominika Gryglak, Aneta Curyło razem z druhami Kacprem Majerczakiem, Ksawerym Kiedziuchem, Jasiem Byliną, Krystianem Krzysik  i Lorenzo Sobowiczem utworzyli drugi patrol.

Konkurencji było wiele. Druhny i druhowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą harcerska ale i świetna kondycją sportową. Wśród konkurencji znalazły się między innymi: przeciąganie liny, rzut do celu, narty letnie, rzut sajtą i inne.

Po zakończeniu zmagań sportowych  wzięliśmy udział w kominku harcerskim „ Z miłości ku wolności – Kurierzy Tatrzańscy”, na którym inne zastępy przybliżały postaci wybitnych kurierów tatrzańskich. Nasza drużyna opowiadała o tak zwanym „ujku” czyli Józefie Krzeptowskim, który nazwany został królem kurierów.

Wreszcie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Wtedy nasza radość nie miała granic! Okazało się bowiem, że nasze patrole zajęły kolejno I i II miejsce J