Zdjęcie grupowe uczniów klasy I podczas Ślubowania Pierwszoklasistów wraz z wychowawczynią i Panią Dyrektor28 X 2022 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo i wytrwale pod kierunkiem wychowawczyni. To emocjonujące wydarzenie jest piękną i niezapomnianą szkolną tradycją, kultywowaną od lat. Pierwszaki z uniesioną dłonią, zgodnym chórem złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała Pani dyrektor mgr Anna Stanek, przyjmując 5 pierwszoklasistów do grona szkolnej społeczności.

Uczniowie klas pierwszych z okazji ślubowania otrzymali pamiątkowe dyplomy, jak również  prezenciki od kolegów i koleżanek z klasy II. Na zakończenie uroczystości popłynęły życzenia. Pani Dyrektor życzyła pierwszakom, aby zawsze były dumą nie tylko dla swoich rodziców, ale dumą szkoły i dumą ojczyzny. Po uroczystości odbyło się wspólne spotkanie integracyjne w klasie. Niewątpliwie ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a wspominany po latach będzie symbolizował miłe emocje związane z pierwszą szkołą w życiu każdego z nich. Podczas uroczystości dzieci doskonale zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Występom towarzyszył uśmiech i dobra zabawa.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Kowalczyk Maria