Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania czyli CodeWeek, który trwał od 17 do 21 października 2022r. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Koordynatorem akcji w naszej szkole była p. E. Sołtys. Kodowanie odbywało się na lekcjach informatyki w klasach I-VIII. Uczniowie klas młodszych budowali i tworzyli swoje projekty w języku Scratch oraz  na stronie Gry Blockly. Natomiast uczniowie klas starszych czyli kl. V-VIII poczynili pierwsze kroki programowania w języku Python tworząc kody na stronie CodeCombat. Dzięki mocy zabawy nauka kodowania bardzo spodobała się niektórym uczniom i już nie mogą doczekać się kolejnej edycji CodeWeeka.

« z 2 »