26.10.2022

Na środowej  zbiórce Gromada Zuchowa „Pracowite Mrówki”  wykonała wieńce na Grób Nieznanych Żołnierzy, który znajduje się na naszym wiejskim cmentarzu. Każdy zuch przyniósł własnoręcznie wykonane kwiaty, które ozdobiły wieńce. Wspólnie udaliśmy się na cmentarz, by uporządkować grób i przygotować go nie tylko na 1 listopada, ale także zbliżające się Święto Narodowe 11 listopada. W ten sposób pragniemy uczcić pamięć tych, którzy polegli w obronie naszego łapszańskiego kawałka ziemi.

Czuj!

28.10. 2022

Zuchy wykazały  niezwykłe zaangażowanie  i odpowiedzialność za Mogiłę Nieznanych Żołnierzy, którą w br. szkolnym otoczyli szczególną opieką. Nie tylko uprzątnęli zeschnięte liście, wypalone znicze oraz zwiędłe kwiaty, ale także wykonali  konserwację  mogiły przy użyciu dostępnych środków i na miarę własnych możliwości.  Uczniowie chętnie dokonali również  wizytacji cmentarza w celu ustalenia lokalizacji  weterana wojennego oraz grobów zmarłych nauczycieli z naszej i nie tylko- placówki.

Kulminacyjnym  punktem poczynionych  działań było wspólne wyjście na cmentarz,  złożenie kwiatów i oddanie hołdu poległym.

BÓG HONOR OJCZYZNA

Czuj!