6 kwietnia 2023 roku w naszej gminie odbyła się XXIII edycja turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Gospodarzem eliminacji gminnych była Szkoła Podstawowa w Łapszach Niżnych. Zawody odbyły się na hali sportowej i były przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. W tym roku do rywalizacji stanęli piłkarze w kategorii dzieci U-8, U-10, U-12 chłopców. W zawodach wystąpiły drużyny: SP Łapsze Wyżne, SP Łapsze Niżne, ZSP Kacwin i ZSP Frydman.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w kategorii mieszanej czyli chłopcy i dziewczynki U-12. Turniej rozegrany był na bardzo wysokim poziomie. Nasza drużyna zaprezentowała wysoką formę i umiejętności piłkarskie wygrywając z drużyną z Kacwina i Łapsz Niżnych 6:0. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła II miejsce, przegrywając tylko ze Szkołą z Frydmana 0:2. Tym samym zdobyliśmy tytuł wicemistrza w turnieju w piłce nożnej. Po zakończonej rywalizacji drużyny, które zajęły pucharowe miejsca zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i medalami.