12 kwietnia 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Celinę Pawluśkiewicz – założycielkę Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu.

Podczas prelekcji opowiedziała o działalności schroniska. Uczniowie mieli okazję poznać różne historie schroniskowych podopiecznych i zrozumieć, jak ważne jest odpowiedzialne podejście do zwierząt. Podczas prezentacji filmików, dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda codzienne życie i opieka nad bezdomnymi zwierzakami.

Okazało się, że podopieczni schroniska mają do dyspozycji ogrodzony teren, gdzie mogą poczuć wolność. Co ważne większość podopiecznych schroniska trafia do adopcji.

Psy znajdują nowe domy i rozpoczynają w nich szczęśliwe życie. Uczniowie dowiedzieli się również, jak postępować w kontaktach z obcymi psami i jak najlepiej opiekować się własnymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Choćby w schronisku zwierzę miało idealne warunki, to ciągle potrzebuje kontaktu z człowiekiem, spacerów, czułości i uwagi. Adoptując psa ze schroniska, zyskujemy wiernego przyjaciela.

Dziękujemy Pani Celinie za wspaniałe i inspirujące spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Marcin Arendarczyk